آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

برق اضطراری

cctv123

کاربر
2013-05-20
56
96
سلام
چطور میشه برای ساختمان 20 واحده برق اضطراری نصب شه به شرطی که وقتی برق رفت ژنراتور اتومات سیستم برق اضطراری رو وصل کنه؟از چه ژنراتوری استفاده کنم منظورم مقدار ولتاژ امپر و توان خروجیشه؟
به نظروتون برای 6 واحدی هم ژنراتور لازمه یا ups جواب میده

hamed-67

کاربر
2013-04-01
12
23
باسلام
طبق تجربه خودم بستگی به کاربر داره که بخاد چیکار کنه
1_منظورم اینه که میخاد کل 20 واحد برق داشته باشه واز تمام وسایل مثل (یخچال -کولر -تلویزیون و...)استفاده بشه مثل بیمارستانها
2_یا مثل بعضی از مراکز فقط یک روشنایی اضصراری برای هر واحد قرار دهد(لامپ کم مصرف)
به نظر من اول انتخاب کنید که به چه صورت می خواهید باشد بعد ما بقی را با کمک دوستان توضیح می دهیم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,756
سلام
چطور میشه برای ساختمان 20 واحده برق اضطراری نصب شه به شرطی که وقتی برق رفت ژنراتور اتومات سیستم برق اضطراری رو وصل کنه؟از چه ژنراتوری استفاده کنم منظورم مقدار ولتاژ امپر و توان خروجیشه؟
به نظروتون برای 6 واحدی هم ژنراتور لازمه یا ups جواب میده

دوست عزیز سرمایه دار
سلام

ژنراتور مورد نیاز شما 100 کیلو واته که میتونه جریان مورد نیاز 20 واحد را تامین کنه

و اینکه سیم کشی هر 20 واحد با قطع برق بصورت اتوماتیک به ژنراتور متصل بشه و فقط نیاز به استارت دستی ژنراتور باشه و ژنراتور بمحض حضور مجدد برق شهر بصورت اتوماتیک خاموش بشه
تا اینجا ، بسهولت و با تمهیدات بسیار ساده و با کنتاکتور برای هر ژنراتوری قابل اجراست

اما اینکه استارت هم بصورت اتوماتیک انجام بشه چندان ساده نیست ولی شدنی است
و هرچند من تابحال چنین ژنراتوری ندیده ام اما قطعا وجود داره

و اگه وجود نداشته باشه قابل اجراست و فقط باید ژنراتور مجهز به استارت تهیه کنید و بقیه کار را به متخصص مربوطه بسپارید و اگر با مشکلی مواجه شدید ، خیلی درخدمتم تا لااقل زیارت پولدارها نصیبم بشه

ضمنا درخصوص استفاده از UPS برای 6 واحد
بستگی به قدرت UPS داره مثلا UPS شش کیلو وات برای هر واحد پولدارها مناسبه

سپاس

آخرین ویرایش:

hamed-67

کاربر
2013-04-01
12
23
سلام
همون طور که دوستمون غزال توضیح کامل دادن احتیاج به ادم پول دار داره به نظر من صرفه اقتصادی نداره که بخایم یه هم چین هزینه ای برایش بکنیم خیلی از کارخونه دارها هم دیزل ژنراتور نمی خرن و میرن اداره برق قرارداد می بندن که برقشون بیش تر از یک ساعت قطعی نداشته باشه و اگر بیشتر شد خسارت وارده به دستگاه را از اداره برق دریافت می کنن(مثل دستگاه تزریق پلاستیک که اگر مواد داخل دستگاه خنک بشه دیگه گلویی دستگاه کلا باید عوض بشه که خسارتی بالغ بر 50 میلیون تومان میشه )

reza6945

کاربر
2015-01-07
68
84
شیراز
با سلام
باید از دیزل ژنراتور با توان 100 kva یا بیشتر استفاده کنید و برای اتوماتیک کردن ان از تابلو برق change over استفاده کنید که بردهای ان در بازار موجوده (مثل deep sea انگلستان یا woodward امریکا یا comap جمهوری چک ) که این سه نمونه از بهترین های بازار و البته بسیار گرون هستند و نمونه های ارزونتر ( EAOM و DATAKOM و EMKO هستند که چینی و ترکیه ای هستند ) و در انحصار شرکتهای سازنده دیزل ژنراتور
ولی تا ژنراتور بخواد توسط برد change over اتوماتیک بیاد تو مدار حداقل 5 ثانیه یا بیشتر طول میکشه که برای به صفر رسوندن این وقفه برای مکانهای حساس که میخوان قطعی برق اصلا احساس نشه میان یه ups انلاین که خیلی هم گرونه با ژنراتور موازی میکنن که اون 5 ثانیه قطعی برق احساس نشه
در ضمن تمام اینها مداراتش انحصاری و گرونه و در دست سازنده توی نت هم چیز زیادی از مدار بردهای دیزل ژنراتور مثل برد governer یا برد change over یا برد syncronise گیر نمیاد

بالا