آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تعمیر آداپتور یونیورسال لپ تاپ

Mr.Zamani

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-05-25
266
1,009
Kerman
www.facebook.com
با سلام من برای تعمیرات لپ تاپ یه شارژر یونیورسال که با سری های متفاوت به هر لپ تاپی بخوره گرفتم که رو هم رفته یک ساعتم کار نکرد ...
باطری لپ تاپم معیوب بود یک ساعت به لپ تاپ که وصل کردم یه صدای تق از آداپتور اومد و چراغ LED روی اداپتورخاموش شد ... رو هم رفته آداپتور نو 1 ساعت هم کار نکرد ای تو روهت چین :دی :nevreness:
خوب بگذریم اداپتور رو باز کردم یه قسمت از مقاومت های SMD کم اهم ترکیده بود و سیاه شده بود ...
داخل تصویر مشخص کردم :
DSC01862-Recovered.jpg
کارهایی که انجام دادم داخل کادرهای قرمز مشخص کردم که چه قطعه هایی رو تعویض کردم ...
متاسفانه تو کرمان قطعات SMD خیلی کم پیدا میشه ... مقاومت 1R0 رو نتونستم گیر بیارم جای اون سه مقاومت مقاوت
621 گذاشتم بعدا جای دیگه مقاومت 4R7 پیدا کردم که باز باید جایگزین این سه کنم ...
خازن 400 ولتی رو عوض کردم ...
دیود نبدیل AC به DC رو تعویض کردم ...
دیود زنر مشخص شده در مدار تعویض شده ...
ماست به شماره TSF8N60M رو تعویض کردم چون در مسیر مقاوت های کم اهم بود احتمال دادم معیوب شده ...
یه ترانزیستور دیگه هم اونطرف به همین صورت روی هیت سینگ پیچ شده که اونرو دست نزدم باید از نوع دیود باشه نمیدونم شاید قرار باشه تعویض کنم...
یه خازن 25 ولت 470 میکروفاراد هم در اوردم که شنبه تعویض میکنم خروجی اصلا در مدار ندارم نمیدونم به خاطر جایگزینی مقاوت های بالاتره یا این خازنی که قراره تعویض کنم چون خازن هنگام دشار رو یه عدد ثابت میمونه ...
یه ای سی هم روی برد هست مشخصه از نو ع SMD یه گوشش رو امروز دیدم که مثل حباب روش بود که با کشیدن انگشت کنده شد حباب، احتمال داره سوخته باشه ؟؟؟
در کل خیلی کلنجار رفتم و امیدوارم با کمک دوستان بتونم به یه جایی برسونم و تعمیرش کنم
اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم ....

آخرین ویرایش:

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
همون ایسی هشت پایه smd همیشه خراب کار بوده