آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: جریان کشی درنوکیا6600

omidj

کاربر
2011-02-02
76
273
باسلام ودرود /گوشی نوکیا 6600 همه چیز سالم ودرست کارمیکند فقط مصرف باتری زیاد است///تست با منبع درحالت خاموش --جریان کشی دارد 2% لطفا راهنمایی کنید برد هم تمیز است وسولفاته ندارد ضربه واب هم نخورده....باتشکر

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
سلام
از نظر اموزشی جریان کشی قبل از سوییچ بر میگرده به قطعاتی که مستقیم از باطری تغذیه میشن مثل ای سی pf و ...
حالا از نظر تجربی البته من متوجه نشدم منظورتون 0.2 یا 0.02 جریان کشی دارید در صورتی که 0.2 دارید به احتمال زیاد بعد از چند دقیقه وصل بودن به منبع قطعه مورد نظر گرم میشه که می تونید تعویضش کنید
اما اگه 0.02 جریان کشی دارید اون موقع مراحل دیگه ای داره که اگه اینطور بود بگید تا این مراحل رو هم بگم

یه نکته هم این که برخی موراد جریان کشی مربوط میشه به سولفاته زدن پایه ها البته بیشتر در گوشی های اب خورده دیده میشه خلاصه سرویس کامل گوشی هم در این موراد کارساز می تونه باشه اگر از التراسونیک خاطره بدی ندارید ازش استفاده کنید خوبه البته ریسکش با خودتون

omidj

کاربر
2011-02-02
76
273
باعرض سلام ..جریان کشی 2میلی امپر خلاصه انقدر هست ک باتری اصلی یکروز بیشتر روش دوام نمیاره ...استادی میگفت قسمت بلوتوث که روی برد کوچکی قرار داره باید کامل تعویض بشه سابقه دارن..پیدانکردم که امتهان کنم نظرشماچیه دنبالش باشم یاروش دیگه ای هست؟ باتشکر

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
فکر کنم منظورتون 20 میلی امپر باشه چون بیشتر منابع تغذیه 2 میلی امپر رو نشون نمیدن !!
استاد مورد نظر شما ، گوشی رو تست کرده بود ؟
در هر صورت برای فهمیدن این که مشکل از بلوتوث هست یا نه میتونید قسمت مورد نظر یا مسیرش رو با کمک شماتیک به شیوه ای حذف کنید تا ولتاژ بهش نرسه بعد تست کنید ببینید جریان کشی وجود داره یا نه ؟

بالا