آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

منبع تغذیه ولتاژ بالا(high voltage)

daniel.1771

کاربر
2009-09-07
1
2
می خواستم در مورد منبع تغذیه ولتاژ بالای 30 کیلو ولت اطلاعاتی به دست بیارم.(خیلی فوری:smilie_help:) لطفا اگه در مورد طرز ساخت منبع (high voltage(>30 kv چیزی می دونید زودتر بگین ممنون میشم خیلی اورژانسیه!

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,553
می خواستم در مورد منبع تغذیه ولتاژ بالای 30 کیلو ولت اطلاعاتی به دست بیارم.(خیلی فوری:smilie_help:) لطفا اگه در مورد طرز ساخت منبع (high voltage(>30 kv چیزی می دونید زودتر بگین ممنون میشم خیلی اورژانسیه!
با سلام :
دو ست عزيز مدار اماده هست فقط يا مورد استفاده و مصرف خود را بزاريد و يا اطلاعاتي مثل :{ فركانس كاري - جريان خروجي - ايا ولتاژ خروجي 30 كيلوولتي ac يا dc باشه و مثل ..... ) مثلا براي شوكر شخصي ميخواي يا استفاده صنعتي كه نسبت به درخواست تون مدارش اپلود كنم .
با تشكر .
موفق باشيد .

mohsen_smv

کاربر
2009-08-18
12
30
Qazvin
سلام و تشکر از شما
یه سری اطلاعات در مورد یه ترانس HV میخواستم و اینکه چه طوری میشه مشابهشو پیدا کرد.
من یه ترانس دارم که واسه استارت یه مدل لامپ زنونه(PE300BF) هستش
میخواستم ببینم آیا مدل مشابهش چیزی هست
مدل تراس هم DC600 از شرکت eurosep instrument هستش که تو سایتش همه اطلاعات در موردش هست.
ممنون از لطفتون

asgary92

کاربر
2009-10-07
3
4
من يك منبع تغذيه 0تا5كيلوولت بافركانس 2تا5كيلوهرتز دراسرع وقت ميخواهم
مرا راهنمايي كنيد

باتشکر ازراهنمایی شما

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Khalili

STUKA

کاربر
2011-05-16
5
6
با سلام خدمت دوستان جديد

من جديدا" عضو اين سايت شده ام. اميدوارم بتوانم در كنار شما دوستان به مبادله اطلاعات فني در مورد كليه مقالات اين سايت ,اقدام كنم.

از دوستان كسي اين مدار رو داره؟ (مدار منبع تغذيهDC-AC با جريان دهي ماكزيمم 4 آمپرو ولتاژ از صفر تا300 ولت بصورت ترانس ايزوله از برق شهر و يا بصورت منبع تغذيه

سويچينگي كه كلا" بتوان ولتاژ خروجي را توسط ولوم و يا پتانسيومتر تنظيم كرد و نوع جريان خروجي هم توسط كليد تغيير حالت پيدا كند.با ورودي برق 220 ولت 50 هرتز)

با تشكر از پاسخ شما

str

کاربر
2009-04-24
45
288
با سلام
در صورت امکان دستور ساخت دستگاه شوکر را بگزارید
با سپاس

محمد موسوی

کاربر
2012-09-04
21
39
اصفهان
سلام مهندسمن به مدار hv 30kv نیاز دارم که dc باشه. مثل های ولتاژ تلوزیون اما 30کیلو باشه. برای کار مداوم میخوام. نه برای شوکر و تولید جرقه و ... .ممنون میشم اگه میتونید راهنماییم کنید. مدارش رو داری برام بفرستید. خیلی فوریه. ممنون

kamalifard

کاربر
2012-01-31
7
16
یزد
لطفاً جریان مورد نیاز منبع و ترجیحاً مورد مصرف اون رو قید کنید.

اگه جریان مصرفی کم باشه و مشکل ابعاد وجود نداشته باشه همچنین به ولتاژ 30kv دقیق نیاز نباشه میتوان از چند برابر کننده دیود و خازنی استفاده کرد که مدار ساده ای هم داره استفاده از افزایند مارکس دراین ولتاژ عملی تره. فقط خواهش می کنم مراقب خودتون باشین این ولتاژ از فاصله چند سانتی متری قوس الکتریکی کشنده ایجاد میکنه. توصیه میکنم خودتون آزمایش نکنین این کار رو با حضور یک فرد آشنا به فشار قوی انجام بدین.

آخرین ویرایش:

محمد موسوی

کاربر
2012-09-04
21
39
اصفهان
سلام
ممنون که جواب دادی.من رشتم برقه ایمنی کار رو رعایت می کنم.:32000000:
46.jpg

4.gif

5.gif

این هم مدار منبع تغذیه 30kv هست.
47.jpg

حالا دوستان کدوم بهتره که بسازمش؟ دوستان شدیدا نیاز دارم بهش.ممنون میشم راهنمایی کنید.

بالا