آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

برق اضطراری

cctv123

کاربر
2013-05-20
56
96
سلام
چطور میشه برای ساختمان 20 واحده برق اضطراری نصب شه به شرطی که وقتی برق رفت ژنراتور اتومات سیستم برق اضطراری رو وصل کنه؟از چه ژنراتوری استفاده کنم منظورم مقدار ولتاژ امپر و توان خروجیشه؟
به نظروتون برای 6 واحدی هم ژنراتور لازمه یا ups جواب میده؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552
سلام
چطور میشه برای ساختمان 20 واحده برق اضطراری نصب شه به شرطی که وقتی برق رفت ژنراتور اتومات سیستم برق اضطراری رو وصل کنه؟از چه ژنراتوری استفاده کنم منظورم مقدار ولتاژ امپر و توان خروجیشه؟
به نظروتون برای 6 واحدی هم ژنراتور لازمه یا ups جواب میده؟
با سلام :
برای ساختمان 20 واحدی - ژنراتور ها با صرفه تر از UPS {هم هنگام تاسیس با توجه به هزینه های فعلی باتری و... و همچنین در بهره برداری سوخت و شارژ} میباشند .
در حال حاضر تقریبا اکثر ژنراتورها دارای تابلو سر خود هستند و با قطع برق شهر اتومات راه می افتند چنانکه ژنراتور مورد ابتیاع شما فاقد چنین تابلو یی باشد می توانید شخصا مونتاژ کنید { دو سه تا کنتاکتور و رله و سویچ های فرمان } .
توان ژنراتور یا UPS نظری نیست !!!! باید اوج مصرف واحد ها با برق اضطراری را محاسبه و به هنگام تاسیسات لحاظ کنید .
موفق باشید .

aminabasian

کاربر
2015-07-20
30
64
بله ups واقعا گران ميشه! تازه ماده مصرفيش هم باطريه كه هر دو سال بايستي تعويض بشه و خيلي مقرون به صرفه نيست
ولي دوست عزيز ژنراتور كه خريداري مي كنيد براي ساختمان ٢٠ واحدي مهم اينه كه مصرف كننده هر فاز رو اول بر حسب آمپر اندازه بگيريد بعد از رابطه
P(kW) = √3 × PF × I(A) × VL-L (V) / 1000
توان ژنراتور را محاسبه كنيد،
در ادامه اگه تابلو امرجنسي نداشت كه معمولا ندارند بايد تابلو برق امرجنسي يا اضطراري ساخته بشه
من شغلم طراحي محاسبه و ساخت تابلو ژنراتور هست نهايتا با بنده تماس بگيريد تابلو آماده تحويل هم دارم

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ehsanarn
بالا