آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: avr یا pic ؟؟؟؟؟؟

sidhadi2000

کاربر
2013-03-11
7
25
با سلام خدمت اساتید و دوستان بزرگوار....

نظر شما در مورد استفاده از avr در محیط های صنعتی چیست واینکه میشودبه آن اعتماد کردیانه(مثلا استفاده در تابلو برق)؟
اینکه میگویندpic نسبت به avr صنعتی تره را تصدیق میکنین یا نه؟
اگه تجربه ای در این مورد دارید را بشنوم خوشحال میشوم...

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام خدمت اساتید و دوستان بزرگوار....

نظر شما در مورد استفاده از avr در محیط های صنعتی چیست واینکه میشودبه آن اعتماد کردیانه(مثلا استفاده در تابلو برق)؟
اینکه میگویندpic نسبت به avr صنعتی تره را تصدیق میکنین یا نه؟
اگه تجربه ای در این مورد دارید را بشنوم خوشحال میشوم...
با سلام :
--- {
اینکه میگویندpic نسبت به avr صنعتی تره را تصدیق میکنین یا نه؟ } بله بارها شخصا با این مورد مواجه شده ام pic ها در کارگاه های صنعتی و مکان های نویزی نسبت به avr از نظر نویز پذیری مقاوم تر میباشند دلایلش هم مشخص هست و باید در ساختار این نوع میکرو ها جستجو کرد .
موفق باشید .

}

fabienmartin

کاربر
2010-05-21
121
476
Shiraz
من از avr در محیط های صنعتی نظیر سیمان و پالایشگاه استفاده کردم بخوبی داره کار میکنه برای اینکه خوب کار کنه باید از رگولاتورهای خوب استفاده کنی دستگاهای که من گذاشتم در محیط بسیار گرم و مرطوب و سرما بخوبی کار کردند و هیچ نویزی نگرفتند....همش به طراحی خودتون بستگی داره..

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
سلام این که استاد gadraj میگن نویز پذیری avr بیشتره درسته
البته برای کم کردن نویز در avr هم راههایی وجود داره که بتونه تو بعضی مکان ها جواب بده ولی بازم pic در صنعت بهتره .

SYBOT

کاربر
2009-09-21
225
342
سلام
سازنده های میکرو PIC مشخص وشناخته شده اند.ولی AVR اینطور نیست و نمونه های زیادی توی بازار میبینید که از یک کشور و با تفاوتهای زیادی که کاتالوگ معینی ندارند ساخته میشوند.ساختار PIC ساده و قابل اعتماد است ولی AVR همه چیز دارند ( نسبت به نمونه های متناظرشان در PIC ) ولی امکاناتشان کاملا قابل استفاده وپایدارنیست.

sidhadi2000

کاربر
2013-03-11
7
25
درضمن برای شما پیش اومده که یه مدار pic رو بانظیر avr اون بخاطر اینکه در یک محیط صنعتی جواب نداده باشه ، جایگزین کرده باشه؟؟؟

آخرین ویرایش:

sidhadi2000

کاربر
2013-03-11
7
25
من از avr در محیط های صنعتی نظیر سیمان و پالایشگاه استفاده کردم بخوبی داره کار میکنه برای اینکه خوب کار کنه باید از رگولاتورهای خوب استفاده کنی دستگاهای که من گذاشتم در محیط بسیار گرم و مرطوب و سرما بخوبی کار کردند و هیچ نویزی نگرفتند....همش به طراحی خودتون بستگی داره..
با سلام خدمت شما وتمامی دوستان ...
لطفا اگه میشه در مورد نحوه filtering مدارتون چه در ورودی ها،چه در خروجی ها و نوع تغذیه کردن مدارتون توضیح بدین و یا اینکه شماتیکی بدین....
شرمنده خیلی کارم گیره....

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
درضمن برای شما پیش اومده که یه مدار pic رو بانظیر avr اون بخاطر اینکه در یک محیط صنعتی جواب نداده باشه ، جایگزین کرده باشه؟؟؟

با سلام :
بله در چند مورد {کارگاه صنعتی تولیدی ترانس های جوشکاری با هایولتاژ و های فرکانسی و اینورتر های سویچینگ} پس از طی مراحلی برای حذف نویز !!! در نهایت pic را جایگزین avr کرده ایم و نتیجه خوبی هم گرفته ایم ممکنه در مواقعی مجبور بشیم از امکاناتی که در avr بود صرف نظر و فدا کنیم ولی pic هم تونسته تقاضای ما را بخوبی انجام بده تازه اقتصادی هم بوده .
موفق باشید

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام خدمت شما وتمامی دوستان ...
لطفا اگه میشه در مورد نحوه filtering مدارتون چه در ورودی ها،چه در خروجی ها و نوع تغذیه کردن مدارتون توضیح بدین و یا اینکه شماتیکی بدین....
شرمنده خیلی کارم گیره....
با سلام :
در چنین کارگاه هایی غلبه بر نویز تقریبا ساده و امکانپذیر هست و avr میتونه پاسخگو باشه نوع فعالیت و موقعیت و .... خیلی پارامترها هست که باید مد نظر گرفت تا بر نویز غلبه کرد و هر کارگاه و هر مدار کنترلی نیاز به فیل ترینگ نوع خود داره .
موفق باشید .

sidhadi2000

کاربر
2013-03-11
7
25
با سلام :
در چنین کارگاه هایی غلبه بر نویز تقریبا ساده و امکانپذیر هست و avr میتونه پاسخگو باشه نوع فعالیت و موقعیت و .... خیلی پارامترها هست که باید مد نظر گرفت تا بر نویز غلبه کرد و هر کارگاه و هر مدار کنترلی نیاز به فیل ترینگ نوع خود داره .
موفق باشید .

باسلام مجدد...
ممنون از اینکه وقت گذاشتین وجواب دادین.:thumbsup:

دو سوال از خدمتتون داشتم:
1-منظورتون از"در چنین کارگاههایی avr هم پاسخگو هست " اینه که بعد طی مراحل حذف نویز این میزان پاسخگویی قابل قبول خواهد بود؟ اگه قابل قبوله چرا نوع میکروتون رو عوض کردین؟واگه هم نیست ....

2-همه ما میدونیم که طراحی و ساخت یه پروژه هر چند کوچیک یه طرف وامکان جواب گرفتن تو اینطور محیط ها طرف دیگه قضیست.حالا اگه ممکنه این نحوه filteringرو (طرز قرار گرفتن ومقادیرقطعات رو)برامون توضیح بدین و من فکرکنم مشکل خیلی از من و امثال منو حل کردین ومطمئنا از هردستی که بدین از همون دست هم میگیرین...:32000000:

آخرین ویرایش:
بالا