آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خش انداختن روی دی وی دی در مدل DVD Writer HP - dvd1260i-H06 B

RSMMM

کاربر
2013-06-12
228
513
40
اصفهان
با سلام خدمت دوستان گرامی
یک دی وی دی رایتر HP است که وقتی دی وی دی را داخلش می گذاری وقتی شروع به چرخیدن می کند ، به صورت دایره وار روی دی وی دی خط می اندازد و دیگر دی وی دی غیر قابل خواندن می شود .!
کلا خش می اندازد روی دی وی دی .
ممکنه مشکل از اپتیک باشه ؟ یعنی اپتیک خط می اندازد روی دی وی دی ؟؟
جسم خارجی دیگری هم نیست . دی وی دی رایتر را کاملا تمیزش کردم . هیچ جسم خارجی دیگری وجود ندارد .

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,867
مشهد
با سلام
ببینید سینی که سی دی روش قرار میگیره از تایم خارج نشده چرخ دنده اش یا تسمه اش سالمه؟
چون وقتی سی دی داخل سینی قرار میگیره و با فاصله معینی روی اپتیک قرار گرفته و اطلاعات خوانده میشه، حالا اگر این فاصله معین به هم بخوره انگار سی دی روی اپتیک افتاده و توسط آن خش دار میشه.
البته از موتورها غفلت نکنید ببینید آنها وظبفه اشان را درست انجام میدهند ؟
اعلام نتیجه فرمایید

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام خدمت دوستان گرامی
یک دی وی دی رایتر HP است که وقتی دی وی دی را داخلش می گذاری وقتی شروع به چرخیدن می کند ، به صورت دایره وار روی دی وی دی خط می اندازد و دیگر دی وی دی غیر قابل خواندن می شود .!
کلا خش می اندازد روی دی وی دی .
ممکنه مشکل از اپتیک باشه ؟ یعنی اپتیک خط می اندازد روی دی وی دی ؟؟
جسم خارجی دیگری هم نیست . دی وی دی رایتر را کاملا تمیزش کردم . هیچ جسم خارجی دیگری وجود ندارد .

دوست عزیز ضمن عمل به توصیه های جناب m.reza9090 شما امکان دارد قطعه لاکی شکل گرد که بالای اپتیک قرار می گیرد و سی دی را روی سینی محکم نگه می دارد خراب شده باشد و یا از جایش بیرون امده باشد که خود باعث خش انداختن دی وی دی می شود را حتما چک کنید

با تشکر

RSMMM

کاربر
2013-06-12
228
513
40
اصفهان
با سلام
ببینید سینی که سی دی روش قرار میگیره از تایم خارج نشده چرخ دنده اش یا تسمه اش سالمه؟
چون وقتی سی دی داخل سینی قرار میگیره و با فاصله معینی روی اپتیک قرار گرفته و اطلاعات خوانده میشه، حالا اگر این فاصله معین به هم بخوره انگار سی دی روی اپتیک افتاده و توسط آن خش دار میشه.
البته از موتورها غفلت نکنید ببینید آنها وظبفه اشان را درست انجام میدهند ؟
اعلام نتیجه فرمایید

با سلام
ممنون و و تشکر بابت راهنمایی
دوست عزیز تمام مواردی که فرمودید ، سالم است . چرخ دنده . تسمه . سینی . شیارهای کنار .
حتی آهنربای روی دی وی دی رایتر را هم در اوردم . کمی به عقب کشیدم که سی دی را بالاتر نگه دارد . ولی کلا سی دی را نمی خواند . دوباره به حالت اول درآوردم . البته یه کم بالاتر . باز خش می اندازد .
کلافه شدم . چند تا سی دی و دی وی دی تا حالا خراب کرده . کلا بازش کردم . سی دی را روی موتور گذاشتم . فاصله بین موتور و اپتیک هم هست ولی نمی دانم چرا وقتی می بندم این طوری می شود .
ممنون از راهمنایی شما .

RSMMM

کاربر
2013-06-12
228
513
40
اصفهان
دوست عزیز ضمن عمل به توصیه های جناب m.reza9090 شما امکان دارد قطعه لاکی شکل گرد که بالای اپتیک قرار می گیرد و سی دی را روی سینی محکم نگه می دارد خراب شده باشد و یا از جایش بیرون امده باشد که خود باعث خش انداختن دی وی دی می شود را حتما چک کنید

با تشکر

با سلام
ممنون از راهنمایی شما
موارد بررسی شد . ولی متاسفانه هنوز خش می اندازد . آهنربا مشکلی ندارد . حتی کمی بالاتر بردم . ولی نشد .
ممنون و تشکز از شما

Shami

مدیر بخش تعمیرات تخصصی
ناظم انجمن
2009-07-12
5,770
80,441
تو همین نزدیکی ها
با سلام
در دستگاه های دی وی دی این مورد برخورد کردم
که مشکل از اپتیک بوده بطوریکه اپتیک ضعیف یا معیوب شده در حین فوکاس عدسی اپتیک بیش از حد بالا اومده و باعث ساییش با دیسک شده و خش روی دیسک می اندازد
بشرط انکه فاصله پولی موتور اسپندر بهم نخورده باشه
باز منتظر نظر مدیران بخش هم باشید

مهرداد بلوری

کاربر vip
کاربر
2020-03-08
3
0
با سلام خدمت اساتید محترم یه دی وی دی رایتر ال جی گرفتم پخش سریع وخوب رکورد هم بسیار خوب ولی در هر دو حالت گاه گاه کامل رو دی وی دی خط می اندازه ودر عین حال صدای اصطکاک یه چیزی رو دیسک شنیده میشه وخر خر میکنه ودایره ای وار خط رو دی وی دی می اندازه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

بالا