آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: راهنمایی در مورد مادربرد مدل ic pwm - Albatron P4M890 VER 1

khaki20

کاربر
2011-11-26
87
195
سلام وقت بخیر .
خواستم بدونم برای تعویض ic pwm باید حتما مشابه باشد یا اینکه به سوکت cpu بستگی دارد در صورتی که از لحاظ ظاهری یکی باشد .

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
پاسخ : راهنمایی در مورد ic pwm

سلام وقت بخیر .
خواستم بدونم برای تعویض ic pwm باید حتما مشابه باشد یا اینکه به سوکت cpu بستگی دارد در صورتی که از لحاظ ظاهری یکی باشد .

سلام دوست عزیز.حتما باید شماره خودش باشه.ربطی به سوکت cpu نداره.بهتر بود مدل مادربرد رو کامل مینوشتید و مشکل رو میگفتید تا بهتر راهنماییتون کنم.موفق باشید

khaki20

کاربر
2011-11-26
87
195

مدل مادربورد Albatron P4M890 VER 1 هستش . مشکلش این بود که روشن نمیشد دو تا از فت های قسمت CPU و یه خازن SMD کنار همین فتها شارت کرده بودن عوض کردم مشکل حل شد ولی الان بالا میاد اما CPU خیلی داغ میکند .
حالا احتمال به IC PWM دادم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان

سلام دوست عزیز عنوان را ویرایش کنید درعنوان باید مدل ونام کامل دستگاه ومختصری از عیب یا یکی دو کلمه از عیب دستگاه یا درخواست بیان شود در غیر اینصورت طبق قوانین سایت تاپیک بسته می شود.

khaki20

کاربر
2011-11-26
87
195
یه دنیا ممنون بابت راهنماییتون . الان با اون کاری که کردم مین بوت شد اما الان cpu وحشتناک داغ میکنه تمام رگلاتورها و خازن های اطراف cpu رو چک کردم همه اوکی بودن IC PWM رو هم عوض کردم ولی فایده نداشت . من الان 3 و 4 تا مادربورد دارم که همین عیبو دارن ولی هنوز نمیدونم علت از کجاست کلافه شدم

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
درود
-خمیر سیلیکون تعویض نمایید
-فن به سی پی یو اتصال صحیح داشته باشد
-خوب کار نکردن فن با فن دیگری تست بگیرید
-خرابی سی پی یو
-خرابی چیپ شمالی