آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بالا نیامدن ویندوز در لپ تاپ lenovo b570e

f4rshad

کاربر
2011-12-31
131
361
shiraz
سلام

دوست عزیز بعد از تست های غیر هوجومی ( باز کردن لپتاپ) اولین گزینه شما بعلت ضربه خوردن واینکه فرمودید با تعویض رم اون تصویر رو دارید گرفتن v ram و v ref است که در لپتاپ از smd های اطراف و پشت اسلت رم قابل اندازه گیری است و v ref را میتوانی از مقاومتهای ary ویا چهار پایه پشت بگیری که باید نصف v ram باشد . چون تصویر با تعویض رم آمده ولی فریز شده احتمال مشکل فرکانس رم را بدهید .

از کریستال 14/318 کنار آسی فرکانس هم غافل نشو . چون معمولآ در مادر بردهای pc اولین قطعه ای که بعد از زمین خوردن عیب میکنه همین قطعه است که در لپتاپ معمولآ کنار یه آسی plcc مربعی شکله. موفق باشید ( البته خرابی این کریستال مشکلات گوناگون ایجاد میکند ولی تست کنید بهتره
تا نظر اساتید چه باشد

ممنون دوست عزیز میشه یه کم بیشتر در مورد ولتاژهای vram و vref توضیح بدید؟دقیقا کجا میتونم این ولتاژها رو بگیرم؟یادمه یکی از دوستان در مورد ولتاژvram گفته بودند روی پایه 2 رم میشه این ولتاژ رو گرفت.ولی در مورد vref چیزی نمیدونم.در ضمن روی مادربورد کریستال ندیدم که شبیه کریستال مادربورد pc باشه.عکسشو میزارم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

پیوست‌ها

• 66.1 کیلوبایت بازدیدها: 101

behroozxl

کاربر
2009-02-08
125
319
مهرشهر. کرج
سلام

عزیز v ram معمولآ ولتاژش روی اسلت رم نوشته خوب ( یا با لوپ) نگاه کن میبینی ولی اصولآ لپتاپهای جدید از رم ddr3 که ولتاژ کاریش 1.5 و یا از ddr2 که و لتاژش 1.8 استفاده میشه و برای سهولت گرفتن این ولتاژ از smd های اطراف و یا پشت اسلت میتونی بگیری و v ref را هم میتونی از مقاومتهای ary یا چهار پایه پشت رم اندازه بگیری اگر هم آشنا داری که هدر داشته باش از هدر استفاده کنی راحتتره فقط توجه داشته باش روی هدرddr3 ها بجای v ref نوشته شده v spd

خوب بریم سراغ کریستال : روی مادربرد بگرد دنبال آ سی با مارک : ics یا texas یا RTL یا....معمولآ اینا هستن و از نوع PLCC و گاهآ DIP که کریستال نزدیک همینها است ولی در لپتاپ مشکی رنگ مستطیل و مطمئن باش 14.318 mhz حک شده و روی برد با Y مشخص شده و حتمآ تست کریستال هم که خودت استادی ---- موفق باشی و به اندازه اطلاعات نا چیزم در خدمتم

behroozxl

کاربر
2009-02-08
125
319
مهرشهر. کرج
سلام عزیز نتیجه رو بگو که اگه نشد تا گرفتن نتیجه در خدمتت باشیم. من به این اصل معتقدم

راهنمای بی مسئولیت مثل رفیق نیمه راه میمونه .

alirezahosei

کاربر
2015-03-07
7
3
EsfaHan
سلام عزیز نتیجه رو بگو که اگه نشد تا گرفتن نتیجه در خدمتت باشیم. من به این اصل معتقدم

راهنمای بی مسئولیت مثل رفیق نیمه راه میمونه .
سلام دوسته عزیز ! با اجازه استارتر محترم و مدیران عزیز
میخواستم از شما دوسته عزیز خواهش کنم اگه امکانش هست یه سری به این تاپیک بنده حقیر هم بزنید لطفا
irantk.ir/irantk65983
البته از استارتر محترم تقاضا میکنم که در صورته امکان جواب نهایی رو به ما هم بدن که مشکلاتمون تقریبا مشابهه

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
کاربر گرامی آقای alirezahosei عزیز
لطفا به تاریخ ایجاد تاپیک و همچنین آخرین پست توجه داشته باشید .متاسفانه این پست هم مثل بسیاری از پست های دیگر ،نیمه کاره و بدون جواب رها شده و بالطبع سوال شما هم بی جواب خواهد ماند .
موفق باشید .

بالا