آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کار کردن یکی از 4 تا usbو کارنکردن ps2 کیبورد

s@msung

کاربر
2013-07-12
6
8
سلام
اگه ممکنه تو تعمیر این مادربرد به من کمک کنین

یه مادربرد هست که یکی از 4 تا از usb هاش کار میکنه و اون یکی هم سرعتش کمه (سرعت مثل usb v1 در حالی که مادربرد usb v2) به اون 3 تا فلش وصل میکنم چراغ فلش روشن میشه ولی اصلا شناسایی نمیشه
و ps2 کیبورد کارنمیکنه ولی موس کار میکنه و بعدش یکی از connector های ide درایور های نوری و هارد دیسک
بد معرفی میکنه (مثلا:?sony&^cdrw)

تنظیمات بایوس رو هم تغییر دادم ولی حل نشد.

مدل مادربرد:asus p4v8x-x

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
دوست عزیز موردی داشتم که اشکال از ای سی io بود که با تعویضش درست شد . از سلامت قطعات smd مثل خازن ها و مقاومت های پشت سوکت usb مطمئن بشید .

s@msung

کاربر
2013-07-12
6
8
من فکر میکردم مشکل از پل های مادربرد باشه (چون همه این مشکلا یه دفعه شد) و این که ساتا 1 هارد یک ترا را میشناسه یا نه اگه اره پس فکنم ساتا شم خرابه؟؟؟

Vahid.f312

کاربر
2013-03-14
212
638
سلام دوست من
می تونه مشکل از I/O باشه ولی اول از همه بایوس رو پروگرام کن
درمرحله دوم پیش سوکت پی اس تو یا یو اس بی معمولا یه فیوز کوچیکه که اگه دقت کنی میبینیش با مخفف F یا P تو برد نشون داده میشه
اون رو تعویض کن ببین حل میشه یا نه
موفق باشی

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام
اگه ممکنه تو تعمیر این مادربرد به من کمک کنین

یه مادربرد هست که یکی از 4 تا از usb هاش کار میکنه و اون یکی هم سرعتش کمه (سرعت مثل usb v1 در حالی که مادربرد usb v2) به اون 3 تا فلش وصل میکنم چراغ فلش روشن میشه ولی اصلا شناسایی نمیشه
و ps2 کیبورد کارنمیکنه ولی موس کار میکنه و بعدش یکی از connector های ide درایور های نوری و هارد دیسک
بد معرفی میکنه (مثلا:?sony&^cdrw)

تنظیمات بایوس رو هم تغییر دادم ولی حل نشد.

مدل مادربرد:asus p4v8x-x

دوست عزیز پشت هر المان ورودی بر روی مین بورد یک یا چند عدد فیوز smd و یک قطعه سیاه رنگ که به نظرم یک جور سلف باشد برای محافظت از خروجی وجود دارد حتما انهارا چک کنید چون امکان معیوب بودن انها وجود دارد و اگر نتیجه نگرفتید ایسی I/O را تعویض کنید که البته بعید میدونم مشکل از ایسی I/O باشد

با تشکر

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: s@msung
بالا