آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: سویچ نشدن مادربرد albatron مدل p4m890

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
سلام دوستان و همکاران عزیز مادربرد فوق اصلا سویچ نمیشه و همان طور که در عکس مشخص کردم فتی که با قرمز مشخص کردم به شدت داغ میکنه فت رو تعویض کردم ولی مشکل حل نشد و بعد منوجه شدم که دو خازنی که با زرد مشخص کردم شورت شدن و خازن ها رو بیرون مدار تست کردم سالمند و بعد هم تعویض کردم و متوجه شدم که جای خازن ها شورتی داره و نمیدونم این این خازن ها به کجا متصل می شوند لطفا راهنمایی کنید
DSC00409.jpg

آخرین ویرایش:

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام دوستان و همکاران عزیز مادربرد فوق اصلا سویچ نمیشه و همان طور که در عکس مشخص کردم فتی که با قرمز مشخص کردم به شدت داغ میکنه فت رو تعویض کردم ولی مشکل حل نشد و بعد منوجه شدم که دو خازنی که با زرد مشخص کردم شورت شدن و خازن ها رو بیرون مدار تست کردم سالمند و بعد هم تعویض کردم و متوجه شدم که جای خازن ها شورتی داره و نمیدونم این این خازن ها به کجا متصل می شوند لطفا راهنمایی کنید
مشاهده فایل‌پیوست 71476

دوست عزیز مسیر دو پایه خازنها را روی برد دنبال کنید به احتمال زیاد درمسیر پایه مثبت خازنها یک قطعه شورتی دارد

با تشکر

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید هرچه میگردم نمیتونم مسیر پایه های خازن رو پیدا کنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
نزدیک چیپ جنوبی هستن فکر کنم مربوط به اون میشن
پاور رو به مادربرد وصل بکن ولی سوئیچ نکن
بعد از چند دقیقه دست روی چیپ جنوبی بذار ببین اگه داغ میکنه یعنی سوخته
اگر داغ نمیکنه سیم سبز و مشکلی پاور رو جامپر کن ببین وقتی مادربرد روشن شد کجاها داغ میکنن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc
بالا