آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: نحوه تشخیص عدم تصویر لپ تاپ از فت می باشد یا LCD

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

jac

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-20
490
1,733
سلام
چطور میشه مطمئن شد زمانیکه تصویر در لپ تاپ گاهی اوقات مثلا با فشاردر پشت lcd میاد و یا با فشار در قسمت های مختلف تصویر یک لحظه میاد و میره ایراد از کابل یا ایراد از خودlcd
با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
پاسخ : چطور میشه مطمئن شد ایراد ازکابل فلت یا ایراد ازlcd

سلام
خوب با جابجا کردن یا کشیدن کابل و مشاهده تصویر . شاید هم مربوط به لحیم سردی یا کثیفی سوکت های 2 طرف روی lcd یا روی برد باشه.
بهترین راه تست با یک فابل سالم و مطمئن است.

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383

سلام
چطور میشه مطمئن شد زمانیکه تصویر در لپ تاپ گاهی اوقات مثلا با فشاردر پشت lcd میاد و یا با فشار در قسمت های مختلف تصویر یک لحظه میاد و میره ایراد از کابل یا ایراد از خودlcd
با تشکر

دوست عزیز برای فهمیدن اینکه ایراد خرابی تصویر از فلت هست و یا ال سی دی باید ابتدا خروجی VGA لب تاب را به مانیتور اکسترنال متصل کنیم اگر تصویر در مانیتور سالم بود پس عیب از ال سی دی و متعلقات ان هست برای فهمیدن خرابی کابل فلت هنگام روشن کردن لب تاب ابتدا باید درب لب تاب را به ارامی چند بار باز و بسته کنیم اگر تصویر درست شد فلت مشکل دارد و اگر درست نشد مشکل از کل پنل ال سی دی هست

با تشکر

jac

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-20
490
1,733

با تشکر از پاسخ دوستان
اگه با باز و بسته کردن در لپ تاپ تصویر نیاد و خروجی vga هم سالم باشه چطور میشه مطمئن شد ایراد از lcd ویا متعلقات lcd ویا از کابل lcd مثلا احتمال داره قطعی به اندازه ای باشه که با باز و بسته کردن تصویر نیاد
از طرفی کابل فلت در شهرستان پیدا نمیشه

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران

متوجه منظورتون از این پست آخر نمیشم دوست عزیز.
اگه همون طور که توی پست اول فرمودین با فشار تصویر می یاد و میره می تونه از کانکتور روی lcd هم باشه .
شما میتونید لپ تاپ رو باز کنید و همه نکاتی رو که من و دوستان فرمودن رو تست کنیدو نتیجه رو بگید تا دوستان بیشتر راهنمایی کنن.
موفق باشید.

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران

دوست عزیز . شما با تکان دادن فلت میتونید متوجه بشید ایراد از کدام سمت هستش . بعضی اوقات فلت دچار پارگی میشه از ناحیه ای که لولا رو رد میکنه . گاهی سوکت ها دچار لقی میشه و ضامن هایی که فلت رو میگیره شل میشه که با سرویس سوکت ها مشکل حل میشه . گاهی باید سوکت ال سی دی رو لحیم سردی گرفت و ...

jac

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-20
490
1,733

با تشکر مجدد ازراهنمایی دوستان
الان لپ تاپی دارم که گاهی اوقات با فشار به پشت lcdتصویرش به صورت راه راه میاد و بعدش کم کم تصویر میره حالا مطمئن نیستم ایراد از کابل یا از LCD

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران

سلام
ابتدا با یه کابل vga به مانیتور بزن و چک کن تا عیب به یه منطقه محدود بشه. اگه تصویرت سالم بود مربوط به ناحیه lcd میشه.
من مورد داشتم که cable falt‌خود lcd (داخل lcd رو میگم که از برد به داخل پنل میره) مشکل داشته .

sistana

کاربر
2010-11-24
197
157

سلام / خرابی فلت بصورت پارگی به ندرت پیش میاد مگر لولا شکسته باشه / اول سوکتها رو سرویس کن اما من چند مورد که داشتم این قطع و وصلی در led ها بود که مشکل از برد پشت led بود و میبایست کلا led رو عوض کرد چون بردش زیاد قابلیت مانور نداره

ghooltashan

کاربر
2015-05-30
1
1
منم همین مشکل رو دارم اما تصویر لپ تاپ برای من با فشار نمی اد،اما تصویر با وصل کردن کابل vga می آد ،چجوری باید بفهمم از کابل فلت هست یا خود led

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا