آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: لرزش تصویر مانیتور لپ تاپ

yasertorfi

کاربر
2010-11-04
19
27
اهواز
سلام. تصویر مانیتور لپ تاپ ایسر موقع بازو بسته کردن مانیتور دچار لرزش میشه، کسی هست در مورد حل این مشکل منو راهنمایی کنه؟ تشکر

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
دوست عزیز شما ابتدا فلت رو از دو طرف سوکت سرویس کن . با ضربه کوچکی به پشت ال سی دی ببین باز پرش داره یا نه . اگه داره که همون فلت هستش . اگه با سرویس فلت مشکل بر طرف نشد سوکت ال سی دی روی مادربرد و خود ال سی دی دارای لحیم سردیه .

vhw

کاربر
2012-12-20
60
318
سلام دوستان من یه لب تاب aspire 6930 دارم که مشکل پرش تصویر داشت و تا زمانی که گارانتی داشت مشکل رو تعمیر کار برطرف می کرد و بعد از اتمام مدت گارانتی تصمیم گرفتم خودم درستش کنم (البته تعمیر کار نیستم) .هنگام بروز مشکل پرش تصویر وقتی با دست ، قسمت وسط و پایین ال سی دی رو فشار می دادم مشکل برای مدت خیلی کوتاهی ( مثلا چند ثانیه) بر طرف می شد . ال سی دی رو از لب تاب جدا کردم و قاب دور اون رو برداشتم و در قسمت مذکور ( وسط و پایین ال سی دی ) قطعه ای رو دیدم با اندازه ی تقریبا یک در چهار سانتی متر که به دورش سیم پیچی شده بود و بعدها که دفترچه این لب تاب رو از اینترنت دانلود کردم فهمیدم اسمش Inverter board هست که با فشردن و کمی جابه جایی اون مشکلم تا الان ( تقریبا 3 ماه ) حل شده و برام سوال شده که کار این قطه چیه و آیا تو بازار ایران میتونم پیداش کنم و تعویضش کنم. از دوستان و تعمیرکاران عزیز خواهش میکنم به سوالم جواب بدن و از سایت فوق العاده خوبتون و وقتی که برای کسانی که مشکل دارن میزارید تشکر میکنم.

eliass

کاربر vip
کاربر
2009-03-30
9
1
احتمال هم داره از سوکت روی ال ای دی باشه و یا یکی از سیمهای انتهایی فلت سردی لحیم داشته باشه

بالا