آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم نصب ویندوز XPبا این مادریرد مدلGIGA GA-8E2004 P

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
هر چی تو گوگل سرچ کردم اصلا چنین مادربردی وجود نداره

ریست شدن در حین نصب ویندوز فکر نکنم به بایوس مربوط باشه
بهترین وسیله داشتن یک دیباگر هستش که قیمتش 35 تومنه ( اقای زارع داره )
ببین موقعی که ریست میکنه کدش عوض میشه
دمای چیپ . فت ها و خازن ها رو با انگشت کوچیکه چک کن
این اقا امیر هم که خیلی تاکید کرده هارد رو عوض کن
ما هم میگیم عوض کن

arashshr

کاربر vip
کاربر
2010-12-18
90
601
سلام دوست عزیز
باید بگم که مشکل شما نه از مادربورد، نه از هارد، نه اپدبت بایوس و نه مهمتر از همه نیاز به تعوبض هارد داره.
فبل از راهنمایی این رو بگم که علاوه بر مادربوردهای سری GA گبگابایت، مادربوردهای سری P4 ایسوس هم با این موضوع مشکل دارند. چون تقریبا اولین مادربوردهایی بودند که از تکنولوژی SataII پشتیبانی و استفاده می کردند. و احتمالا هارد شما هم از نوع SataII هست. (اگر نبود مشکل رو جای دیگه ای بررسی کنید)
اولین و ساده تربن روش برای شما تعریف هارد SATA به عنوان هارد IDE برای مادربورد هست به این صورت که شما پس از وارد شدن به محیط Cmos، با زدن کلید Del، به قسمت integrated Peripheral رفته (عموما منوی سوم ) و از اونجا تنظیمات مربوط به Serial Ata و یا Sata mode رو از Raid به IDE تغییر میدین. اینو هم اضافه کنم که تو لپ تاپ ها به جای Raid گزینه AHCI هست که باید به IDE تغییر داده بشه. و کلید F10 و سپس اینتر رو برای ذخیره تنظیمات فشار بدین. و مراحل نصب ویندوز رو اجرا می کنید.
دومین روش برای شما دوست عزیز تهیه درایورهای Raid Controller و اضافه کردن اون به سی دی ویندوز XP و نصبش و یا تهیه یک سی دی ویندوز XP که از SataII پشتیبانی کنه هستش که شاید یه کم وقتتون رو بگیره.
شما این موردها رو تست کنید و نتیجه رو اطلاع بدین.
امیدوارم همیشه موفق باشید.

آخرین ویرایش:

touch

کاربر
2012-08-08
335
575
با تشششششششششششششششششکر از همه دوستان
پیداش کردم بالاخره
یه رم دیگه گذاشتم ویندوز نصب شد البته با کمک شما
دوستان گللللللللللللللللللللللللللللللللللللللل
ممنون از همکاریتون
البته نکته اینجاس که با رمهای دیگه تست کردم چون باس رمها بهش نمیخورد نمیومد بالا
یا اگر میومد گیر میکرد دیگه بالاخره یه رم پیدا کردم گذاشتم خدارو شکر جواب داد

بالا