آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: از کار افتادن LAN بعد از پروگرام بایوس در مادربرد ایسوس مدل P5P41T LE

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ENASAP

کاربر
2010-03-17
45
214
در مادربرد فوق موقع بوت شدن پیغام زیر می آید:

BIOS update recommended.
To unleash this CPU's full power, please perform BIOS update process.

Press any key to continue...
بایوس رو به آخرین نسخه آن یعنی 0604 پروگرام کردم. مشکل اول حل شد ولی حالا کارت LAN مادربرد کار نمی کنه!
بایوس خودش نسخه 0503 هست جالب هست که وقتی همین نسخه رو از سایت دانلود و پروگرام کردم مشکل اول حل ولی همچنان کارت LAN کار نمیکنه!
فقط با بایوس اولیه خودش کارت LAN کار می کنه ولی پیغام بالا رو میده.
با توجه به سایت ایسوس نسخه قدیمی تر بایوس این مادربرد هم باید سی.پی.یو E5700 که روی این مادربرد نصبه رو ساپورت کنه.

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
سلام
بعد از زدن بایوس جدید اون رو دیفالت کن
ایا در محیط تنظمیات بایوس لن وجود داره ؟ و اگه وجود داره فعاله ؟
یک کابل شبکه از یک مدوم به اون وصل بکن ببین چراغ لن روشن میشه ؟
بد نیست بعد از زدن بایوس وین 7 نصب بکنی

آخرین ویرایش:

ENASAP

کاربر
2010-03-17
45
214
سلام دوست عزیز شمابایدبعداز آپدیت وارد تنظیمات ستاپ (بایوس) مادربوردتون بشید واز اونجا گزینه LAN روEnable کنید.

سلام
بعد از زدن بایوس جدید اون رو دیفالت کن
ایا در محیط تنظمیات بایوس لن وجود داره ؟ و اگه وجود داره فعاله ؟
یک کابل شبکه از یک مدوم به اون وصل بکن ببین چراغ لن روشن میشه ؟
بد نیست بعد از زدن بایوس وین 7 نصب بکنی

ضمن تشکر. ظاهرا" دوستان توجه نکردند بنده عرض کردم کارت LAN کار نمی کنه نه اینکه غیر فعاله! یعنی تو ویندوز کارت شبکه شناخته شده و تنظیمات IP هم انجام میشه ولی وقتی به شبکه وصل می کنم کار نمی کنه.
پیغامی هم که میده با زدن یک دکمه رد میشه و سیستم کار می کنه ولی می خوام این مشکل هم حل بشه.
چیزی که من از این پیغام متوجه شدم اینه که پیشنهاد می کنه برای استفاده از قدرت کامل این CPU بایوس رو آپدیت کنیم.

خوب حالا 2 موضوع هست:
1- چرا بعد از پروگرام کردن بایوس کارت LAN از کار می افته؟ با ورژن قدیمی تر هم همین طوره و فقط با بایوس اولیه خودش کارت LAN کار می کنه!
2- طبق اطلاعات سایت ایسوس این CPU E5700 رو همین بایوس اولیه هم باید ساپورت کنه، پس چرا این پیغام رو میده؟

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
سلام.برادر جان اینا رو تست بزن!

پیوست‌ها

ENASAP

کاربر
2010-03-17
45
214
سلام.برادر جان اینا رو تست بزن!

ضمن تشکر
فایل اولی همون نسخه 604 است که از سایت ایسوس دانلود کرده بودم و مشکل کار نکردن LAN رو داشت.
http://www.asus.com/Motherboards/P5P41T_LE/#support_Download

با سه تا فایل بعدی هم اصلا مادربرد بوت نمیشه!

دوستان توجه کنند اینکه می گم کارت LAN کار نمی کنه همه چیز به ظاهر عادی هست یعنی کارت رو می شناسه و می شه بری و IP ها رو هم ست کنی ولی وقتی به شبکه وصل می کنی انگار کابل وصل نشده باشه و کار نمی کنه.

peyman007

کاربر
2010-01-28
25
163
سلام دوست عزیز خوبی میدونی برای چیه شاید بخاطراینکه به توضیحاتی که برای اپدیت بایوس داده دقت نکردی مثل این قضیه یه مادربرد گیگا بود که وقتی با گرافیک آنبرداستفاده میکردم تصویر میداد ولی باگرافیگ جدا تصویر نمیداد وقتی بایوس دان کردم تو توضیحات گفته بود که برای فعال کردن مثلا از f1 تا f10 که فایل داشتم باید f5 بزنم که این یکی تصویر بده و برای اپدیت زدم و تصویر داد پس بنظرم مشکل شما همین باشه انشالله که درست بشه
البته اینم بگم شما اون اروری که میده رو بنویسید که شاید بهتر بشه توضیح داد

اینم تذکر به همه بدم یادتون باشه اول همه قبل اینکه فایلی اپدیت کنید از بایوس تون بکاپ بگیرید که اگه مشکلی پیش اومد بشه درستش کرد مثل الان پیش نیاد

آخرین ویرایش:

ENASAP

کاربر
2010-03-17
45
214
سلام دوست عزیز خوبی میدونی برای چیه شاید بخاطراینکه به توضیحاتی که برای اپدیت بایوس داده دقت نکردی مثل این قضیه یه مادربرد گیگا بود که وقتی با گرافیک آنبرداستفاده میکردم تصویر میداد ولی باگرافیگ جدا تصویر نمیداد وقتی بایوس دان کردم تو توضیحات گفته بود که برای فعال کردن مثلا از f1 تا f10 که فایل داشتم باید f5 بزنم که این یکی تصویر بده و برای اپدیت زدم و تصویر داد پس بنظرم مشکل شما همین باشه انشالله که درست بشه
البته اینم بگم شما اون اروری که میده رو بنویسید که شاید بهتر بشه توضیح داد

اینم تذکر به همه بدم یادتون باشه اول همه قبل اینکه فایلی اپدیت کنید از بایوس تون بکاپ بگیرید که اگه مشکلی پیش اومد بشه درستش کرد مثل الان پیش نیاد

ضمن تشکر از کلیه ی دوستانی که وقت گذاشتند و راهنمایی کردند. ولی دوست خوبم ظاهرا شما پست اول بنده رو مطالعه نکردید! چون در همان پست اول:
1- پیغام بایوس رو نوشتم.
2- بایوس رو آپدیت نکردم بلکه با پروگرامر پروگرام کردم.

آخرین ویرایش:

ENASAP

کاربر
2010-03-17
45
214
بالاخره مشکل حل شد :202::202::202:

برای حل مشکل:
1- بایوس رو به نسخه ی اولیه خود مادربرد که LAN کار می کرد ولی پیغام CPU می داد پروگرام کردم.
2- از داخل بایوس و از قسمت Asus EZ Flash 2 بایوس رو به آخرین نسخه 0604 که از سایت ایسوس دانلود کرده بودم آپدیت کردم.

جالب اینجاست وقتی بایوس رو پروگرام می کردم این مشکل بوجود می اومد ولی با آپدیت بایوس مشکل حل شد.

ممنون از همه دوستان که راهنمایی کردند مخصوصا peyman007 که سرنخ رو توضیحات ایشون به من داد.

peyman007

کاربر
2010-01-28
25
163
1خواهش میکنم کاری نکردم منم تاسه چهار روز پیش این قضیه رو فهمیدم که این مشکل پیش اومده بود درست شد اینم بگم ولی فرقی نداره وقتی فایل جدید باشه هم اپدیت میشه هم پروگرام بقولی قرار فایل جدیدی به بایوس بدیم دیگه ..من منظورتون اون بالا گرفته بودم.
2خداروشکر که درست شد
3من تازه کارم دعا کنید سریعتر یاد بگیرم اخه پیش دوستم دارم یاد میگیرم که بیشتر بتونم بهتون کمک کنم اگه خدابخواد
ودراخر
موفق سلامت باشید

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا