آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: راهنمایی در مورد خازن سنج ویکتور 6013

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
سلام
دوستان می خواستم بدونم که پیچ تنظیم این خازن سنج رو برای تست چه مقادیری باید تنظیم کرد و روی چه مقداری باید گذاشت صفر یا یک؟

گاهی اوقات موقع تست خازن ابتدا مقدار کم نشان داده و بعد از مدتی با بالا رفتن اعداد به مقدار نوشته شده روی خازن می رسد آیا این حالت طبیعی است یا مشکل از دستگاه من است ؟

Mirzaie

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
من هم تازه خریدمش. پرسیدم گفتن تو مقادیر پایین مثل پیکو و نانو باید تنظیم بشه و روی صفر بیاد. اگر مقادیر خازن دائم تغییر میکنه ! مخصوصن در خازن های الکترولیت (شیمیایی) به احتمال زیاد خازن شما نشتی داره ... :) در ضمن فکر میکنم باید خازن رو قبل از وصل کردن تخلیه کنید! یعنی بار الکتریکی ذخیره شده، داخلش نباشه. بهتره که این کار رو با یک مقاومت آجری انجام بدید ...

آخرین ویرایش:

TRZ

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2009-04-20
250
1,270
کره زمین
من با این خازن سنج کار می کنم مشکل اصلی با کار با این خازن سنج اینه که اولا خازن دشارژ شود وباطری آن باید تازه و نو باشد چون در موقع تعمیر بعد از تست خازن ها فراموش میشه که خازن سنج را خاموش کنم باطری آن ضعیف می شود و برای رفع این مشکل من کلید روشن خاموش آن را به شستی تبدیل کردم یعنی موقع نیاز انگشت خود را روی کلید گذاشته و بعد از رها کردن دستگاه خاموش می شود

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
باسلام
1- احتمال زیاد باتری 9 ولت خالی شده است باتری نو بیانداز درست میشود.
2- قبل از تست هر خازنی بایستی ولتاژ خازنها با اتصال کوتاه دو پایه خازن باید دشارژ شود در غیر اینصورت به کالیبراسیون دستگاه صدمه میزند.

آخرین ویرایش:
بالا