آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: پرش تصویر و Blue Screen لپ تاپ ایسوس مدل F50S

Mr.Zamani

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-05-25
266
1,009
Kerman
www.facebook.com
سلام
چون فنش کار نمیکرد و ازش خبر نداشتید و مدام روشنش میکردید
اگه بتونی چیپ رو عوض بکنی که خیلی بهتر میشه
اون چسب رو همون کسی که قراره برات چیپ بزنه خودش میدونه چه کنه

سلام ممنون ، بنده خودم قراره لپ تاپ رو درست کنم شروع کارمه میخام مطمئن شم که عیب از چیپ گرافیکه ...
دستگاه BGA هم دارم واسه تعویض چیپ فکر نمیکنم نیازی به تعویض باشه با ریسولد باید حل شه ..

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
سلام اگه منظورت چشبهای زیرچیپ واطرافش هست باحلال چسب می تونی اگه باهیترهم کمی حرارت بدید راحت جدامیشه. موفق باشید

آخرین ویرایش:

Mr.Zamani

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-05-25
266
1,009
Kerman
www.facebook.com
دوست عزیز مشکل 90% از GPU هستش ،1بار ریبال کنید، منظورتونو از چسب متوجه نمی شم!؟
ممنون ، منظورم چسب هایی که چهار طرف چیپ هستش تا وقتی که چیپ گرم میشه حرکت نکنه ...

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
سلام
همانطور که اقای احمد پور گفتن از حلال چسب می تونید استفاده کنید یا وقتی چیپ کمی گرم شد با تیغ دسته دار که مخصوص کار موبایل کار ها هست می تونید اونو جدا کنید. فقط نذارید چیپ به دمای بلند شدن از روی مین برسه و چسب رو جدا کنید چون اگه اون موقع باشه ممکنه چیپ رو بکنه و بزنه قطعات اطرافش رو به هم بریزه.

habibi92

کاربر
2013-11-01
300
630
باسلام چسب های دور چیپ را به ارامی حرارت بده وبا یه چیز نوک تیز به ارامی از زیر چیپ وروی برد بردارید دمای هیت زیر 100 باشه.

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام ممنون ، بنده خودم قراره لپ تاپ رو درست کنم شروع کارمه میخام مطمئن شم که عیب از چیپ گرافیکه ...
دستگاه BGA هم دارم واسه تعویض چیپ فکر نمیکنم نیازی به تعویض باشه با ریسولد باید حل شه ..

دوست عزیز

[hide] [/hide]
[hide]
برای جدا کردن چسب اطراف چیپ باید از اسید چیپ که تعمیرکارهای موبایل دارند استفاده کنید و یا از تینر 20000 فوری استفاده کنید البته شما باید مقداری تینر به اطراف چیپ بزنید و با هیتر بطور ملایم حرارت دهید و البته این کار خیلی سخت هست و امکان سوختن چیپ هنگام از بین بردن چسب وجود دارد البته این چسب برای این هست که رطوبت و اب به زیر چیپ نفوذ نکند و کارخانه فقط می تواند این چسب را به چیپ بزند و شما بعد از گذاشتن چیپ نمی توانید این کار را انجام دهید البته برای اموزش بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید

http://www.irantk.ir/showthread.php?t=41105

[/hide]
با تشکر

scorpions

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-01
372
1,228
دوست عزیز سعی کن چیپ را عوض کن چون بعد ریبال در اینده به مشکل بر میخوره.خودت میخوای چیپ بزنی یا میخوای بدی به تعمیرکار؟

بالا