آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: پرش تصویر و Blue Screen لپ تاپ ایسوس مدل F50S

Mr.Zamani

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-05-25
266
1,009
Kerman
www.facebook.com
با سلام خدمت همکاران عزیز
یه لپ تاپ ایسوس مدل F50S برام آوردن که بعد چند دقیقه کار کردن پرش های افقی رو LCDو چند لحظه بعدش صفحه آبی (Blue Screen)
رو صفحه میاد و پیغامی در مورد کارت گرافیک میده و سیستم ریست میشه در ضمن لپ تاپ خیلی داغ میکنه ... طوری که گرمارو بین تاچ پد و کیبورد کاملا میشه حس کرد ...
خودم حدس میزنم که مشکل از چیپ گرافیکه و اینکه فن درست خنک نمیکنه و احتمالا گرمای زیاد قلع چیپ رو آب کرده دیست کانکنتی جزئی و باید ریسولد شه ...دوستان اگه قبلا با همچین مشکلی مواجه شدن
ممنون میشم راهنمایی کنن ...#$V686

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود خدمت شما
دوست گرامی ، شما از طریق پورت vga تست بگیرید ببینید روی مانیتور آیا پرش دارد اگر پرش داشت احتمالا ایراد از چیپ گرافیک یا محدوده آن است هیت سینک را هم بررسی کنید
موفق باشید

Mr.Zamani

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-05-25
266
1,009
Kerman
www.facebook.com
پشت لپ تاپ را باز کردم روشن کردم دمای لپ تاپ اومد پایین و دیگه مشکا پرش نداشت ائلش فن کار نمیکرد که با کمی ور رفتن فنش به کار افتاد ولی مین بردش گرد و غبار زیادب گرفته بود خمیر سیلیکون مرغوب نداشتم تینر هم نداشتم شستشو رو هم گذاشتم واسه فردا خمیر سیلیکون چه مارکی بگیرم ... تینر 2000 خوبه ؟ برد را میخام شستسو بدهم .. ایشالله که با سرویس مشکلش کاملا حل میشود...

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
پشت لپ تاپ را باز کردم روشن کردم دمای لپ تاپ اومد پایین و دیگه مشکا پرش نداشت ائلش فن کار نمیکرد که با کمی ور رفتن فنش به کار افتاد ولی مین بردش گرد و غبار زیادب گرفته بود خمیر سیلیکون مرغوب نداشتم تینر هم نداشتم شستشو رو هم گذاشتم واسه فردا خمیر سیلیکون چه مارکی بگیرم ... تینر 2000 خوبه ؟ برد را میخام شستسو بدهم .. ایشالله که با سرویس مشکلش کاملا حل میشود...

دوست عزیز ابتدا با دمنده گردو غبار را تمیز کنید و سپس برد را با تینر 20000 فوری شستشو دهید و از خمیر سیلیکون خاکستری که مرغوب هست استفاده کنید

با تشکر

Mr.Zamani

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-05-25
266
1,009
Kerman
www.facebook.com
کلیه قطعات رو در آوردم بجز هیت سینگ برد رو شستشو دادم با تینر 20000 و پس از اینکه کامل خشک شد
لپ تاپ رو بستم و روشن کردم ولی مشکل تصویر همچنان برقراره وصل کردم به مانیتو و سیم فلت ال سی دی لپ تاپ رو هم در اوردم
تصویر به اینصورتی که در عکسها مشاهده میکنید هستش ...
با اعمال فشار روی چیپ گرافیک هم تغییری نمیکنه ولی بعضی وقتا تصویر صاف میشه ...روی کلید های کیبورد که فشار میدم نقطه ها روی صفحه برای یه لحطه میرن و باز بر میگردن یا تغییر میکنن به اینصورتی که در تصویر مشاهده میکنین ...
01.jpg

تصویر Loading هم به اینصورته بعضی وقتام صاف و بدن این خطهای سبزه :
02.jpg

صفحه آبی هم به این شکل میاد وقتی ویندوز لود میشه :

03.jpg

چون خروجی رو با کابل VGA وروی مانیتور گرفتم احتمال میدم مشکل از چیپ باشه ...
اساتید ممنون میشم راهنمایی کنن ...
اگه نیاز به ریسولد چیپ هستش برد رو ببرم زیر دستگاه BGA
باتشکر . . .

آخرین ویرایش:

Mr.Zamani

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-05-25
266
1,009
Kerman
www.facebook.com