آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: منظور از کشیدن جریان در لپ تاپ چیست ؟

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
سلام برای جریان کشی لپ تاپ نیاز به منبع 30 ولت 5 امپر هست که جای شارژر به لپ تاپ وصل میشه و مثلا لپ تاپی که خاموشه با وصل کردن منبع ، 1 امپر جریان رو منبع تغذیه نشون بده میگیم جریان کشی لپ تاپ 1 امپر هست(در حالت خاموش) .
البته هنوز مثل موبایل فلورچات هایی درست و حسابی برای لپ تاپ وجود نداره یا حداقل من ندیدم البته کسی رو هم ندیدم که علاقه ای به همکاری در پیشرفت این بحث داشته باشه

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
سلام.ببینید بحث خیلی ساده ای هست.ما ی شارژر داریم با دو تا مشخصه ۱ولتاژ و یا اختلاف پتانسیل و ۲شدت جریان یا همون امپر.ببین اگه شما مثلا ۱۹ولت داشته باشید و شدت جریان نداشته باشیداگه حتی دوسیم رو به زبونتون بزنید هیچ چیزی احساس نمیکنید.اما اگه حتی این ۱۹ ولت ما ۱۰ میلی امپر شدت جریان داشته باشه میتونه ی وسیله با همینن شدت جریان و ولتاژ رو روشن کنه.خب بریم سر اصل مطلب.وقتی ما اداپتور ۱۹ ولت و ۴امپر داشته باشیم و به لپ تاپ وصل کنیم در لحظه اول که استارت میزنیم مثلا ۴۰۰ میلی امپر جریان از اداپتور میکشه و همین که بالا میاد لپ تاپ جریان بیشتری از اداپتور میکشه؟چرا؟یزار ی مثال بزنم شما اگه منبع تغذیه ازمایشگاهی رو به به لپ تاپتون وصل کنید خواهید دید با زیاد کردن نور صفحه ال ای دی لپ تاپتون جریان بیشتری از منبع میکشه مثلا داخل ویندوز هستید و نور صفحه ها تا اخر هست در این حالت مثلا 2 امپر لپ تاپ داره از منبع جریان میکشه.و حالا بیاید ی یازی احرا کنید خواهید دید که جریان یا امپری از منبع کشیده میشه از ۲امپر به 3/۵ امپر افزایش پید میکنه.و مطمئنن دیدید که وقتی اداپتور به لپ تاپ وصله و دارید ی بازی یا ی نرم افزار سنگین اجرا میکنید اداپتور لپ تاپ داغ میکنه.خب این به این دلیله که داره جریان زیادی از آداپتور میکشه.سعی کردم خوب توضیح بدم.سوالی بود در خدمتم.

آخرین ویرایش:

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
سلام داداش علی
بابت توضیحاتی که دادی ممنونم
ولی این یه تیکه رو نفهمیدم
؟یزار ی مثال بزنم شما اگه منبع تغذیه ازمایشگاهی رو به به لپ تاپتون وصل کنید خواهید دید با کم کردن نور صفحه ال ای دی لپ تاپتون جریان بیشتری از منبع میکشه.

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
مخلص پلنگ خودم.منظورم این بود وقتی که شما لپ تاپ رو به منبع تغذیه وصل کردید و داخل ویندوز هستید اگه به صفحه منبع نگاه کنید مثلا میبینید الان لپ تاپ داره 2 آمپر از منبع جریان میکشه خب اگه در همین حالت شما نور صفحه رو کم کنید(صفحه تاریک بشه) اون 2 آمپر جریان به 1/8آمپر یا 1800 میلی امپر کاهش پیدا میکنه.یا وقتی سی دی داخل درایو میزارید با کار کردن درایو لپ تاپ باز لپ تاپ جریان بیشتری از منبع میشکه.یا وقتی دارید ی فایل رو زیپ میکیند و cpu لود میشه باز جریان بشتری از منبع میکشید.تعارف نکن اگه متوجه نشدی تا بیشتر توضیح بدم.

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
خدا بگم چیکارت کنه
مردن از خنده ( پلنگم )
علی خان خوب توجه نکردی
شما میگی وقتی نور صفحه ال ای دی رو کم میکنی امپر بیشتری میکشه !!!!
شماره موبایلت برام پ خ کن

یزار ی مثال بزنم شما اگه منبع تغذیه ازمایشگاهی رو به به لپ تاپتون وصل کنید خواهید دید با کم کردن نور صفحه ال ای دی لپ تاپتون جریان بیشتری از منبع میکشه

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
دوستان سلام
وقتی میگن فلان لپ تاپ فلان قد جریان میکشه ... متوجه نمیشم ؟
توی تعمیرات چجوری کاربرد داره ؟؟؟
دوستان و اساتید کسی راهنمایی کامل کنه ممنون میشم .
دوست عزیز اینکار مهارت میخواد و اگر مثبت و منفی پروب تغذیه در روی لب تاب به هم اتصال کنند باعث خرابی بیشتر خود لب تاب می شود البته من یک مقاله کامل در مورد جریان کشی دارم که جریان کشی را با تمام امپرها و مشکلات هر امپر بطور کامل توضیح می دهد ولی با عرض پوزش حوصله تایپ کردنش رو ندارم

با تشکر

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
دوست عزیز اینکار مهارت میخواد و اگر مثبت و منفی پروب تغذیه در روی لب تاب به هم اتصال کنند باعث خرابی بیشتر خود لب تاب می شود البته من یک مقاله کامل در مورد جریان کشی دارم که جریان کشی را با تمام امپرها و مشکلات هر امپر بطور کامل توضیح می دهد ولی با عرض پوزش حوصله تایپ کردنش رو ندارم

با تشکر

سلام

حوصله نمی خواد مقاله رو بزار تو سایت تا دوستان استفاده کنند

با تشکر

ورداده

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-09
734
3,842
سلام-دریک مدار که شامل منبع تغذیه وقطعات اکتیو (مثل نیمه هادیها) وپاسیو است هر چه امپدانس مدار کمتر بشود جریان بیشتری از منبع تغذیه کشیده میشود و حد اکثر جریان وقتی از منبع تغذیه کشیده میشود که امپدانس مدار صفر باشد دراین حالت مدار اتصال کوتاه است واما زمانی که صفحه ی lcd تاریک شود جریان کمتری از منبع تغذیه کشیده میشود قوانین اهم وتونن ونورتن این موضوع بخوبی تشریح میکنند

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978

با تشکر
سلام اگه حوصله تایپ ندارید پس اسکن کنید تا همه استفاده کنن .

بالا