آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: منظور از کشیدن جریان در لپ تاپ چیست ؟

saman68

کاربر vip
کاربر
2008-11-16
31
29
پاسخ : رد: پاسخ : منظور از کشیدن جریان در لپ تاپ چیست ؟

سلام ممنون از راهنمایی همه دوستان خیلی بدردم خورد اما یک سوال من در حالت خاموش جریان کشی بین0.6 تا 0.7 هست یعنی بیشتر رو 0.7 هست روشنم میکنم cpu داغ نمیشه و پل جنوبی داغ میشه به حدی که دست تحمل نمیکنه لپ تاپ acer 531 فقط 1 چیپ داره گرافیک نداره من بایوس acer 571 زدم روش چون مدل مادربرد یکی بود بعد بایوس زدن فرقی نکرده سوالی که دارک اینه آیا چیپ جنوبی سوخته یا دچار قلع مردگی شده و با یک هیت حل میشه؟

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام
زمانی که در مسیر ولتاژ قطعه ای دچار مشکل میشه
[hide]
یا در واقع اهمش با زمین کم میشه همیشه اون قطعه اولین قطعه ای هست که بدلیل اهم پایین در مدار شروع به جریان کشیدن و داغ شدن میکنه.در بعضی مواقع اون قطعه کاملا با زمین اتصال کوتاه شده و ولت اداپتور رو میخابونه یا باعث سوختن فیوز سر راهش میشه در بعضی مواقع اهمی شده و خودش شروع به داغ شدن میکنه .
در اکثر لپ تاب های ایسوس بدلیل شرت شدن خازنهای اس ام دی به محض وصل اداپتور ولت میخوابه.یکی از تکنیک ها برای پیدا کردنش وصل یک منبع 5 ولت با امپر دهی بالا هست.در این حالت خازن مشکل دار شروع به داغ شدن و یا دود کردن میکنه که بلافاصله باید منبع رو قطع کرد.این روش در صورتیکه از خراب نبودن ای سی ها و ماسفت های مسیرش مطمئن باشید استفاده میشه.فرض کنید این خازن در مسیر تغذیه ای سی pwm کنترلر باشه(یک سر خازن متصل به زمین و سر دیگه به خط تغذیه وصل است).در این مواقع برای اطمینان بهتره خود ای سی رو قبل از وصل منبع 5 ولتی با امپر بالا جدا کنید.

[/hide]

بالا