آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: تقویت یو پی اس به زبان ساده(افزایش توان باتری)

afsanali

کاربر vip
vip
کاربر
2008-07-31
14
22
کلا من از این روش دو سالی هست تعدادی یو پی اس رو تقویت کردم تا الان هیچکدوم مشکل نداشتن اما چند نکته ریزه کاری داره
من تو مدارم بجای باتری2 باتری 7 آمپر از 2 باتری 42 آمپر استفاده کردم والان مدت هاست که سرور بزرگی رو باش کنترل میکنم بدون مشکل عمر باتری هام الان 1 سال رو رد کرده
یک مدار شارژر اتوماتیک 24 ولتی سوعیچینگ با قدرت شارژ 7 آمپر استفاده کردم که دقیقا با سیم شارژ یو پی اس سری کردم
راز کار تو سیم کشی و نوع اتصال که شارژر رو مدار شارژ یو پی اس شار (تخلیه)نکنه
خب باتری رو وسط میگیریم که از دو طرف به دو شارژر متصل یعنی نقطه اتصال دو شارژر کانکتور سر باتری باشه(این خیلی مهمه)از اونجایی که باتری ولتاژپایین تر رو داره و اجازه نمیده ولتاژشارژر به هم برسن شار رو در دو سر خودش تخلیه میکنه و انگار شما برا داشتن جریان بالا دو تغذیه رو موازی کرده باشین اما چون تغذیه ها از نیمه هادی میاد پس رعایت چنتا نکته لازمه که احتمال خطا کم بشه
تذکر:به هیچ عنوان به فکر مهندسی و استفاده از دیود ها برا یک طرفه کردن جریان شارژ نیفتین که دیود 0.7 ولت رو ولتاژ شارژ تاثیر گزاشته و همه چیز بهم میزنه .

نکته سیم اتصال از شارژر اضافه بلند باشه یا به طور سیم پیچ + و- 10 دور بپیچین این فوت کوزه گریشه
این مقدار سیم یک اهمی ایجاد میکنه که امپر کشیده شده یک افت ولتاژساخته تا مدارات شارژر به هم نخورن
که مدل شارژر حتما نوع خوب باشه که هست تو بازار و وقتی هر باتری به ولتاژ14.7 رسید خودش میکشه کنار و باتری کامل دسته یو پی اس هست
البته این کار علمی نیست اما کاملا جواب میده سوال داشتین یا توضیح بیشتر بپرسین

ما عددی برا تشکر نیستیم اما اگه زدی که خیلی.................

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,877
9,756
خراسان بزرگ!
درود
روش شاید کارایی داشته باشه اما با توجه به گرانی باتری و یو پی اس های خارجی اصلا به ریسکش نمیارزه!!
بدرود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

afsanali

کاربر vip
vip
کاربر
2008-07-31
14
22
من که نفهمیدم چی میگی گرانی خب وقتی لازمه که مثال توان بالا تر داشته باشی که این خیلی ارزون تر میفته
بعدم خب این روش برا تهیه نکردن دستگاه دیگست که با خرید باتری راه میفته

بالا