آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموش شدن لپ تاپ دل vostro 3300 بعد از یک دقیقه

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
این لپ تاپ اول که باهاش کار میکردم بعض وقتا نیم ساعت و مواقعی تا دو ساعت که باهاش کار میکردم(دیدن عکس یا فیلم) ناگهان کامل خاموش میشد بازش کردم و سرویسش کردم و به سی پی یو خمیر زدم خیلی بهتر شد و بعد دادم به مشتری الان روشن که میشه بعد یک دقیه چه تو بایوس باشی چه بیاد تو ویندوز یه دفعه خاموش میکنه فن سی پی یو هم میچرخه ممکنه از چی باشه؟

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
سی پی یو بعید میدونم نیم سوز شده باشه چون ویندوز لود میشه و تا اونجایی که پسورد میخاد میاد که تا میاد بره تو ویندو خاموش میشه خمیر هم زدم .ممکنه از i/oباشه؟

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
با تشکر از دوستان عزیز که نظراتشون رو گفتن . امروز لپ تاپ رو باز کردم و به cpuخمیر زدم و بستم الان تا 3 -4 دقیقه خاموش نکرد و خودم عجله داشتم خاموشش کردم ولی پشت cpu که دست میزنم خیلی داغه و احتمال خیلی زیاد خاموشی هم از همینه. یه نکته خیلی مهم اینه که قبلا نمیدونم فن مشکل داشته یا مدارش که که اومدن یه پایه فن رو به یه ترانزیستور زدن و یکی دیگه از پایه ها رو یه منفی مین و دیگری رو به 5 ولت usb .که احتمال زیاد یا دور فن پایینه یا فن همش با یک سرعت میچرخه و چرخشش با دمای cpu هماهنگ نیست که باعث داغ شدن cpu میشه.چطور میتونم دور فن رو زیاد کنم و ایا میشه فن رو مستقیم یه سوکت خودش بزنم(البته اگه کاربده)؟

Dr.Laptop

کاربر
2013-03-04
151
1,232
www.Dr-Bios.ir
www.bios-laptop.ir
اگه فن خوب میچرخه و سرعت یکنواخت داره مشکل از فن نیست .
دوست عزیز برید توی بایوس و گزینه ای داره بنام : hyper termaing بود یه همچین چیزی دقیق حضور ذهن ندارم اما hyper جلوش هست اینو مطمئنم.
اگه اون توی حالت Enable باشه از حداکثر ظرفیت سی پی یوت کار میکشه و سیتم بصورت شدیدی داغ میکنه . اون گزینه رو پیدا کن و Disable کن اونوقت دمای سی پی یوت میاد پایین و مشکلت حل میشه :) من قبلا تجربه کردم.
موفق باشید. نتیجه رو اعلام بفرمایید لطفا . و گزینه رو بصورت کاملا اسمشو بزنید تا دوستان هم استفاده کنند.
پیروز و سربلند باشید.:102:
از این شکلک ها دراه خوشم میاد:computer:

آخرین ویرایش:

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
با تشکر از دوستان خوبم دکتر لپ تاپ عزیز من فکر کنم قبلا از شما یه هیتر مادون قرمز و شابلون خریدم خواستم عرض ادب کرده باشم(ادرس سایتتون رو برام پیام کنید).یه دو روز مسافرت بودم امروز میرم و تست میکنم و جوابش رو بهتون میدم.ولی منظور از یه سر کردن فن اینه که ترانزیستور رو بردارم و مستقیم به برق usb وصل کنم؟

آخرین ویرایش:

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
با سلام تو تنظیمات چیزی بنام hyper ندیدم و speedداشت ولی تغییرش ندادم ولی همچنان یه دو ساعت که کار میکنه خاموش میشه.اگه فن رو یه سر کنم دمای cpu که بالا میره فن همونطور با همون سرعت میچرخه میتونه خنک کنه؟

بالا