آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: پشت سر هم استارت خوردن پاور green 335A-pro

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
سلام و خسته نباشید خدمت همکاران عزیز پاور فوق وقتی روی سیستم هست با زدن کلید پاور کیس استارت میخوره و چند ثانیه فن پاور میچرخه و بعد دوباره قعط میشه و دوباره استارت میخوره پاور در حالت عادی با جامپ کردن سیم سبز و مشکی راحت روشن میشه و و لتاژ های خروجی کابل ها درست هست و ولتاژ 5 ولت رو هم در سیم سبز و هم در سیم بنفش هم دارم پاور از نظر فیزیکی هم هیچ ضایع فیزیکی نداره و صدرصد هم از پاور هست چون تست کردم لطفا راهنمایی بفرمایید

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
سلام دوست من
در حالت بی باری به قول شما ولتاژهای خروجی درستند اما وقتی زیر بار میره کم میاره .
بی زحمت پاور را با یه سیستم مطمئن دیگه هم تست بفرمایید اگر سیستم بدون مشکل روشن شد پش سیستم قبلی ایراد دارد اما اگر بازهم کم آورد مشکل از پاوره و اینبار آی سی اپتوکپلررا تست و در صورت امکان تعویض نمایید
لطفا اعلام نتیجه فرمایید

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
هم همین پاور زیر دستم هست
اول با جمپر سبز و مشکلی روشن میشد ولی روی مادربرد روشن نمیشد
خلاصه به چند تا خازن شک داشتم .اون ها رو عوض کردم پاور اوکی شد
بعد از چند روز مرجوع شد . باز بیشتر چکس کردم دیدم یه چوک سیاه شده
پاور یه استارت میخوره و یه جرقه کوچک در چوک هم میزنه و اخموش میشه
از یه پاور دیگه چوک براش جاسازی کردم و الان شده مثل مشکل شما
یک ثانیه روشن دوثانیه خاموش یک ثانیه روشن و دو ثانیه خاموش
همین طوری تکرار میشه

molaeiabbas

کاربر
2012-10-10
53
169
سلام
من یک مادربرد داشتم که با این که پاور سالم بود همین مشکل رو داشت. مشکل از مادر برد هستش به احتمال زیاد. برای این که مطمئن بشید که پاور سالم هست یا خیر سیم سبز و خاکستری (دقت شود) رو به هم اتصال بدید بعد یک لامپ کوچک دوازده ولت رو مثلا بین خروجی قرمز و سیاه و یا بین سیم های زرد و سیاه ببندید ببینید که لامپ نورش کم و زیاد می شه یعنی ولتاژ نوسان داره یا خیر

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
من پاور رو روی یک سیستم دیگه تست کردم صد درصد از پاور هست ولی هیچ اتصالی داخل پاور نمی بینم فت ها همه سالم هست ولی تا فردا عکی از پاور هم جهت راهنمایی میزارم . اگر امکان داره در مورد تست اپتوکپلر یکم راهنمایی بفرمایید

آخرین ویرایش:

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
من هم بدون مادربرد و با تستر پاور تست کردم ولی هنوز این مشکل رو دارم
خیلی عجیبه
پست سر هم خاموش و روشن میشه
و اما تست کوپلر
کوپلر خیلی کم خراب میشه
دو پایه اول اصلا به هم راه نمیدن
دو پایه دوم همانند تست دیود

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
7.png
نوشته اصلی توسط vahidati
8.png

با زدن کلید پاور کیس استارت میخوره و چند ثانیه فن پاور میچرخه و بعد دوباره قعط میشه و دوباره استارت میخوره پاور در حالت عادی با جامپ کردن سیم سبز و مشکی راحت روشن میشه و و لتاژ های خروجی کابل ها درست هست و ولتاژ 5 ولت رو هم در سیم سبز و هم در سیم بنفش هم دارم پاور از نظر فیزیکی هم هیچ ضایع فیزیکی نداره و صدرصد هم از پاور هست چون تست کردم
با سلام خود کلید پاور کیس و قطعات مسیر آنرا چک کن.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
سلام دوست عزیز
اگه توجه کنی هم من و هم دوستمون گفتیم که مشکل از پاور است بیرون از کیس و مادربرد هم این مشکل رو دارد

من هم بدون مادربرد و با تستر پاور تست کردم ولی هنوز این مشکل رو دارم
خیلی عجیبه
پست سر هم خاموش و روشن میشه
و اما تست کوپلر
کوپلر خیلی کم خراب میشه
دو پایه اول اصلا به هم راه نمیدن
دو پایه دوم همانند تست دیود

من پاور رو روی یک سیستم دیگه تست کردم صد درصد از پاور هست ولی هیچ اتصالی داخل پاور نمی بینم فت ها همه سالم هست ولی تا فردا عکی از پاور هم جهت راهنمایی میزارم . اگر امکان داره در مورد تست اپتوکپلر یکم راهنمایی بفرمایید

بالا