آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تعمیر مولتی متر sunwa yx-360TRe-b

qelem

کاربر vip
کاربر
2013-06-03
5
3
با سلام خدمت اساتید
لطفا نقشه و نوع و مقدار مقاومتهای مدل فوق رو ارسال کنید

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام شما عکسهای واضح و قابل ارزیابی توسط عکس قرار بده تا دوستان دارای تجربه راحتتر راهنمایی کنند.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: zoro1r

Hamid_nice

کاربر
2018-12-18
91
168
با سلام به دوستان گرامی
من هم یک دونه از این مولتی مترهای آنالوگ دارم
بازر و دیودش کار می کنه یعنی صدا می ده ولی درست کار نمی کنه چون برای مقاومت سالم رو هم بوق می زنه
عقربش اصلا نمی چرخه چه در حالت اهم متر و چه در حالت ولتاژ و ....
ممنون میشم دوستانی که تجربه دارند راهنمایی بفرمایند که ممکنه از کجاش باشه؟
تو شکل مشخصه که جای خازن c2 و دیودهای کنارش خالیه
ولی نمی دونم اصلا داشته یا باید خالی باشه
احتمالا باید خالی باشه نقشه ازش ندارم کسی داره ؟
20200126_164337.jpg

20200126_164346.jpg

ممنون

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: zoro1r

Behnammohsen

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-05
518
1,313
33
Babol
درود . این مدلهای مولتی متر عقربه ای چون کیفیت تولیدشون پایینه "میتر"شون ۹۰درصد خرابی شون رو تشکیل میده مگر اینکه حالت ها رو اشتباه انتخاب کنید و آسیب به قطعات برسه . اینطور که ظاهر نشون میده قطعات دست نخورده ان و ترکیدگی و سیاه شدن توش هویدا نیست پس احتمال خرابی میتر خیلی زیاده . البته ۲ تا پیچ تنظیم زیر و روی میتر هست زیاد باهاش کلنجار نرید ولی خیلی کم تنظیمشو دست بزنید شاید راه بیافته .

Hamid_nice

کاربر
2018-12-18
91
168
با سلام
از توجهتون بسیار سپاسگزارم
دوست گرامی منظورتون از میتر رو متوجه نشدم اگر ممکنه بفرمایید کدوم قسمت منظورتون هست
البته من امروز روش کار کردم و متوجه شدم که سیم پیچ عقربه خراب هست و با تعویض اون راه افتاد البته یک مولتی متر کوچک عقربه ای داشتم که با قرار دادن کل سیستم عقربه اون متوجه این مساله شدم
آیا منظور شما هم همین قسمت هست یا مورد دیگه ای بود که اگر روشن فرمایید ممنون میشم

و اینکه برای اصلاح عقربه خراب شده (سیم پیچش ) آیا در بازار برای خرید وجود داره ؟
و آیا میشه اینها را داد و بیرون سیم پیچی کنند یا کلا دیگه قابل احیای نیستند و باید بندازیمشون دور ؟
ممنون

آخرین ویرایش:

saeedz27

کاربر
2023-12-29
1
0
Karaj
درود خسته نباشید .یک مولتی متر sunwa 360 trd به دستم رسیده فقط تست خازنش کار میکنه .رو ولتاژ و آمپر عقربه حرکت نمیکنه. ممنون میشم راهنمایی کنید

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
پشتش را باز کنید قطعات زیادی نداره یک فیوز و یک یا 2 دیود محافظ داره اون هارو بررسی و چک کنید اگر سالم بودند ترانزیستور و تک تک مقاومت ها مخصوصا مقاومت های کم اهمش رو چک کنید درآخر اگه نتیجه نگرفتید پشت کلید سلکتور چرخان رنج رو هم تمیز کنید امیدوارم درست بشه///

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saeedz27
بالا