آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

درخواست: آموزش استفاده و نقشه خوانی از نقشه های مادربرد لپ تاپ

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
باسلام

در مبحث نقشه و رد مپ چندین نکته بصورت مستر و بیس باید از هم پارتها و هم قطعات و هم اصطلاحات بدونید فول مپ اونایین که پوزیشن اسکوپ رو با تفصیل زیرش نشون داده که اون بحثش جداست و باید با تموم سیکلها شکلشون اشنا بود و اما وا3 خوندن مپ باید از ابتدا و سورس ورودی ولتاژ بسته به عیب شروع کنید مثلا ولت GPUاز اسلوت جی پی نمیاد که معمولا 3.3 و 9 الی دوازدست خوب اینجا میاید و در صورت عدم ولت میرید و از ورودی سورس یوز میکنید یا بر عکس از خود گرافیک و پایه مربوطه شروع میکنید و کلا باید بدونید که قطعه از سه حالت خارج نیست کار اشباع دیس و خیلی موارد دیگه که خودش دهها هزار صفحه میخواد وا3 گفتنش و باید خودتون تجربه کنید موفق و پر توان باشید

pese

کاربر
2013-05-26
257
1,548
اصفهان
www.servicekaran.ir
نقشه خوانی کار سختی نیست البته کار آسانی هم نیست چون نقشه خوانی انواع لپ تاپ ها فرق داره به خاطر این که خود شرکت سازنده برای لپ تاپ های خودشان نقشه نمی گذارند مگر در مواردی واقعا خاص.
بعد هم علایم نقشه خوانی به چند دسته تقسیم می شوند آمریکایی و ژاپنی و اروپایی حتی برخی شرکت ها علایم خاص خودشان را دارند ولی شکل کلی نقشه خوانی و چک کردن TEST POINT ها همه مثل هم هست.

یک سری فیلم در مورد نقشه خوانی هست که من در اپارات اپلود کردم با زبان انگلیسی و لهجه هندی می گه که خیلی خوبه.

Mousavi mm

کاربر vip
کاربر
2011-02-13
60
160
نقشه خوانی کار سختی نیست البته کار آسانی هم نیست چون نقشه خوانی انواع لپ تاپ ها فرق داره به خاطر این که خود شرکت سازنده برای لپ تاپ های خودشان نقشه نمی گذارند مگر در مواردی واقعا خاص.
بعد هم علایم نقشه خوانی به چند دسته تقسیم می شوند آمریکایی و ژاپنی و اروپایی حتی برخی شرکت ها علایم خاص خودشان را دارند ولی شکل کلی نقشه خوانی و چک کردن TEST POINT ها همه مثل هم هست.

یک سری فیلم در مورد نقشه خوانی هست که من در اپارات اپلود کردم با زبان انگلیسی و لهجه هندی می گه که خیلی خوبه.

دوست عزیز ای کاش این فیل هارو اپ میکردید تا ما هم استفاده کنیم
:dast:

tamir2016

کاربر
2016-08-31
4
16
سلام
من از اساتید.متخصصان و مدیران انجمن تقاضا دارم که از روی نقشه یک لپ تاپ شروع کنن توضیح دادن که چجوری سیگنال وارد و در جه مدارهایی تغییرات و تفسیرات صورت میگیره ..........تا خروجی آن.....امیدوارم یک دلسوزی از بزرگان انجمن این مهم را انجام بدهد تا همه بهره ببرند.

mahdirezaee

کاربر vip
کاربر
2012-04-19
121
302
قم
www.rahbord-system.com
سلام
من از اساتید.متخصصان و مدیران انجمن تقاضا دارم که از روی نقشه یک لپ تاپ شروع کنن توضیح دادن که چجوری سیگنال وارد و در جه مدارهایی تغییرات و تفسیرات صورت میگیره ..........تا خروجی آن.....امیدوارم یک دلسوزی از بزرگان انجمن این مهم را انجام بدهد تا همه بهره ببرند.

سلام دوستان

بنده هم موافقم هستم امیدوازم اساتید هنرشون رو دریغ نکنند

بالا