آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: اموزش تعمیرات مادر برد (فلوچارت کاری تعمیرات )

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

hamid25

کاربر
2010-11-05
69
1,519
دوست عزیز

1 -

اونجا که گفتید روی پین اول PCI EXPRESS باید ولتاژ متغیر بین 0 تا 2.8 داشته باشیم

من روی هیچ بردی این ولتاژ رو ندارم

روی نقشه هم نگاه میکنم ، 12 ولت داره این پین

میشه این پینی که میگید رو نشون بدین؟

اون قسمت در واقع خروجی فرکانس از چیپ جنوبی است ای سی کلاک ژنراطور که وظیفه تولید فرکانس رو به شامل میشه این فرکانس در چیپ بعد از تقویت فرکانس تا نزدیک 80 مگاهرتز و تا 100 و برای چیپ جی پی یو تا نزدیک 300 چیپ این فرکانس را ضرب کرده و به اون قسمت ارسال میکند چون ما اسیلوسکپ نداریم که این فرکانس رو ببینیم ناچاریم ولتاژ فرکانس رو بگیریم اگر دقت کنید گفتم باید صفر تا 2.8 ولت در نوسان باشد ولی اگه اسیلوسکپ داشته باشید به راحتی میتونید بررسی کنید
2-
منظوورتون از ولتاژ فرکانس رم چی هست ؟ در رم های اس دی پایه هفت پایه ولتاژ است اگه روی سوکت رم دقت کنید وسط سوکت ولتاژ استاندار اون نوشته به هر دلیلی اون ولتاژ پایین یا بالا باشه مشکل از ولتاژ دهی قسمت رم است در رم های دی دی ار 2 ولتاژ پایه 2 میباشد برای تحلیل و بررسی ولتاژ های مادر بورد میتونید به ترجمه مقاله ایسوز مراجعه کنید کمکتون میکنه برای تعمیرات اون قسمت به درد من یکی که خیلی خورد تونستم هم به صورت علمی و عملی سر در بیارم اساس منبع تغزیه سویچینگ مادر بورد به چه شکله
ولتاژ VCC روی پین های اسلات رم ؟ یا چیز دیگه؟ منظور از vcc در بعضی از مادر برد های گیگا این ولتاژ 5 ولت

بسیار بسیار ممنون

hamid25

کاربر
2010-11-05
69
1,519
مهندس گلم من دوباره این فایلو دان کردم اینکه همونه که قبلا گذاشتی !! فقط کیفیتش بالاتره
ادامه نداره دادا ؟؟

فعلا نه چون به تجربه دیگر دوستان نیاز دارم تا بتونم اطلاعات بهتر و قوی تری تو انجمن قرار بدم تو اینجور مسائل چند فکر و چند تجربه بهتر از یک فکر کار میکنه فعلا منتظرم دیگر دوستان نوع و اصول تعمیرات شون رو توزیح بدن که به اصول بهتری برسیم با تشکر

sina.azimi

کاربر
2014-04-11
160
173
اقا نمیشه اون فایل هارو باتشکر نگذارید؟....من vip هستم میرم دان منم میگه باید پول بریزی...ایا بعضی ها دکان باز کردن؟ حمید جان ممنون ازت ..ممنون از همه که واسه بالا بردن اگاهی دیگران کمک میکنن ..اینو بگما فکر نکنن تعمیر کارا با این کار کارشون کساد میشه ...بخدا بیشتر هم میشه... من خودم به عینه دیدم...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا