آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: هنگ کردن دستگاه بعد از نصب درایور کارت گرافیک GeForce 8400 GS

ENASAP

کاربر
2010-03-17
45
214
روی سیستم ویندوز 7 نصب کردم. همون طور که می دونید ویندوز 7 این گرافیک رو می شناسه ولی برای بهترین نتیجه بهتره آخرین ورژن درایور هم نصب بشه.
حالا مشکل اینجاست که بعد از نصب درایور سیستم هنگ می کنه! هم موقع نصب درایور و هم موقع ریست کردن ویندوز!

با یک کارت گرافیک دیگه GeForce 8400 GS تست کردم درست کار می کنه.
درایور اصلی انودیا ورژن 320.18 و 314.22 رو نصب کردم.

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
سلام اگه با یک گرافیک دیگه کار کردی و از خرابی گرافیک مطمن هستی
ابتدا از گرمای چیپ و مقدار سیلیکون اون مطمن بشید
به ترانزیستور ها و خازن ها هم نگاهی بنداز
از بایوس گرافیک سالم یک بکاپ بگیر و یک بایوس برای این گرافیک بزن
البته چنین مشکل هایی از چیپ هستش که باید هیت بخورن
گرافیک های زیادی رو این طور زنده کردم

ENASAP

کاربر
2010-03-17
45
214
ضمن تشکر

1- آیا بایوس هر نوع گرافیک GeForce 8400 GS به هم می خورد؟ یعنی برند و ... آن مهم نیست و فقط GPU ملاک است؟
2- آی سی بایوس رو چطوری میشه تشخیص داد؟ مشخصه ی خاصی دارد؟
3- در مورد هیت گرفتن چیپ میشه یکم بیشتر راهنمایی کنید؟ من هیتر معمولی و هات گان دارم. در ضمن پشت برد و زیر چیپ هم قطعات SMD داره. حالا اگه از روی چیپ حرارت بدم چیپ آسیب نمی بینه؟ اگه از پشت برد حرارت بدم فکر کنم قطعات SMD جدا شده و بیفتند! اگر هم از پشت برد در حالیکه چیپ به سمت زمین باشه حرارت بدم بازم فکر کنم چیپ جدا بشه!
4- مدت زمان و حرارت حدودا" چقدر باید باشه؟

آخرین ویرایش:

janjan

کاربر
2009-12-31
75
739
دوست عزیز من روش هیت دادن گرافیک را با دستگاه ir توضیح می دهم
ابتدا گرافیک مورد نظر را برداشته و مقداری مایع فلکسی زیر gpuمی ریزیم وروی صفحه ir می گذاریم صفحه زیر ir راروی 210 درجه تنظیم کنید به مدت 30 ثانیه تا برد که روی ان قرار گرفته گرم شود سپس گان با لا را روی 100 درجه میگذاریم به مدت 1 دقیقه سپس دمای گان را به 140 درجه به مدت 1 دقیقه افزایش می دهیم بعد دمای گان را به180 درجه به مدت 1دقیقه می رسانیم وبعد دمای گان را به 225 درجه می رسانیم به مدت 40تا 50 ثانیه صبر می کنیم بعد صفحه زیر ir را خاموش می کنیم و10 ثانیه بعد گان را خاموش می کنیم صبر می کنیم تا برد سرد شود بعد با تینر شستشو می دهیم
روش هیت دادن با دستگاه هوای گرم
اول مقداری مایع فلکسی زیر gpu می ریزیم برد را برعکس می کنیم هوا را روی 3 و گرما را روی 320 می گذاریم (البته دستگاه با کالیبره مختلف فرق می کند) مقداری حرارت چرخشی زیر برد قسمت gpu می دهیم به مدت 1 دقیقه سپس روی برد را با هوای گرم روی 2 وگرما با درجه 280 با فاصله 1 سانتی متر چرخشی هیت می دهیم 1 دقیقه دور gpu و1دقیقه خود gpu را به صورتی که مایع فلکسی بجوشد وبخار شود مواظب باشید تعغیر رنگ ندهد اگر چنانچه یک عدد سکه روی gpu بگذارید پایه ها راحت تر می نشیند بعد از زمان مشخص شده کارت را تکان ندهید بگذارید سرد شود با تینر بشویید وبعد با بلوور خشک کنید

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
سلام دوست عزیز
از دوست عزیزم به خاطر توضیحاتشون سپاس گذارم
ولی بنده به شما یک روش خیلی اسون تر معرفی میکنم که در این روش اینقدر کار تمیز و محکم در میاد که خدا میدونه با همکارای دیگه کل می اندازم . بهشون گرافیک و یا مادربردی که هیت دادم رو نشون میدم . هر کی میبینه میگه این که اصلا تا حالا دست نخورده
اگه با این روش هیت دادی کارت دیگه مرجوعی نیست
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=30233&page=2
ابتدا گرافیک رو این هیتر دستی قرار دهید . بعد از 5 الی 7هفت دقیقه دیگه کل برد داغ میشه
فلکسی مرغوب رو بفرست روی چیپ و زیر چیپ
کلاهک روی دسته هیتر رو بیار . ( همون جایی که هوای گرم ازش بیرون میاد یک تبدیل داره اون رو در بیار )
اون موقع شما گرما رو روی درجه اخر و هوا رو متوسط بذار و دور چیپ تاب بده . قشنگ 50 تا دور زیر یک دقیقه بگیر
نکته بعدی رو بهت میگم ولی بار اول روی اوراقی تست بکن . چیپ بعد یک دقیقه گرما که بش دادی تمام پایه هاش زنده میشن . اون موقع باید یک پنس چیپ رو به اندازه یک میلی متر به سمت داخل تکون بده . این کار رو در دو گوشه چیپ انجام بده . اینقدر این کار رو تمرین کردم که با نوک دسته هیتر چیپ رو تکون میدم
در ادامه میتونی جاهایی که میدونی قلع مردگی رو احیا کنی . فقط یادت باشه روی خازن ها . کریستال و رام ها _ مربع های سیاه رنگ اصلا هیت نگیر
بعد دو تا هیتر رو خاموش بکنید و بعد از سرد شدن با تینر فوری بشورید
100 درصد اسون . 100 درصد جواب میگیری

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
ضمن تشکر

1- آیا بایوس هر نوع گرافیک GeForce 8400 GS به هم می خورد؟ یعنی برند و ... آن مهم نیست و فقط GPU ملاک است؟
2- آی سی بایوس رو چطوری میشه تشخیص داد؟ مشخصه ی خاصی دارد؟
3- در مورد هیت گرفتن چیپ میشه یکم بیشتر راهنمایی کنید؟ من هیتر معمولی و هات گان دارم. در ضمن پشت برد و زیر چیپ هم قطعات SMD داره. حالا اگه از روی چیپ حرارت بدم چیپ آسیب نمی بینه؟ اگه از پشت برد حرارت بدم فکر کنم قطعات SMD جدا شده و بیفتند! اگر هم از پشت برد در حالیکه چیپ به سمت زمین باشه حرارت بدم بازم فکر کنم چیپ جدا بشه!
4- مدت زمان و حرارت حدودا" چقدر باید باشه؟

در ادامه بحث
دو تا بایوس مورد نظر باید مطابقت بکنن ولی یکی ازهمکاران این کار رو کرده که بایوس دو تا مارک متفاوت رو با هم جا به جا کرده بود و اوکی گرفته بود ازش
شما بکاپ ازش بگیر و تست بکن . ضرر نداره
ایسی های بایوس مثل بایوس های مادربرد از شماره های معمولی بر خوردارن . مثل 24 یا 25
شمارشون رو اینجا بنویس من بهت میگم کدومه
در مورد حرارت دادن بهت گفتم که چطور باشه کلا زیر یک دقیقه باید باشه

بالا