آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ولتاژ -11.2 ولت در پاور گرین GP300A+ و روشن نشدن با سیم های زرد و بنفش

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

RSMMM

کاربر
2013-06-12
228
513
40
اصفهان
با سلام خدمت دوستان گرامی
یک پاور گرین با مدل GP300A هست که 3 تا مشکل دارد .
1- برق -12 ولت را -11.2 نشان می دهد . یعنی ( 0.8 دهم ) ولت کمتر . آیا برای مادربرد مشکلی پیش می آورد ؟
2- با اتصال سیم های زرد و بنفش ، دور کند آن کار نمی کند . با اتصال این 2 سیم ، فن فقط یک تکان می خورد .
3- هدسینگ طرف AC پایه هایش به ورودی ترانس و همچنین به پایه منفی خازن ورودی یعنی 680 میکروفاراد 200 ولت وصل می باشد !! من تا حالا ندیده بودم پایه های هدسینگ به جایی وصل باشند . ولی در این مدل وصل مباشند . برای همین تا پاور را روشن می کنم این هدسینگ برق دارد !!!!
با مولتی متر تست کردم . 110 ولت AC برق دارد !!!
آیا در این مدا پاور این عادی است ؟
جایی دیگر هم اتصالی ندارد . متعجبم چرا پایه های هدسینگ از پشت برد به پایه منفی خازن 640 میکروفاراد200 ولت و همچنین پایه دیگر هدسینگ به ورودی ترانس وصل می باشد .

دوستان خواهشا راهنمایی می کنند

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
درود

شما برای روشن شدن پاورتان باید دو سیم سبز و مشکی به هم اتصال دهید
کاری به سیم زرد و بنفش نداشته باشید.
ولتاز 11/2 هیچ مشکلی ندارد.
اگر ولتاز ذکر شده در سیم زرد رنگ را دارید احتمالا مابقی سیم ها هم باید ولتاز درست باشد کافی است سیم سبز و مشکی جامپر بزنید

آخرین ویرایش:

RSMMM

کاربر
2013-06-12
228
513
40
اصفهان
درود

شما برای روشن شدن پاورتان باید دو سیم سبز و مشکی به هم اتصال دهید
کاری به سیم زرد و بنفش نداشته باشید.
ولتاز 11/2 هیچ مشکلی ندارد.
اگر ولتاز ذکر شده در سیم زرد رنگ را دارید احتمالا مابقی سیم ها هم باید ولتاز درست باشد کافی است سیم سبز و مشکی جامپر بزنید
با سلام
ممنون از راهنمایی شما دوست گرامی
سیم سبز و مشکی مشکلی ندارد . روشن می شود . همه ولتاژ ها را هم دارد .
فقط این ولتاز منفی را کم نشان می دهد .
من مسیرش را تست کردم همه سالم بودند . نمی دانم در کل مشکلی ندارد این ولتاز کم تر باشد ؟
مثلا ولتاژ سیم زرد 12.29 می باشد قرمز 5.2 است . همه ولتازها خوب است به غیر از این منفی .
در مورد هدسینگ چی ؟
الان هدسینگ برق دارد . این هم به خاطر این است که به پایه منفی خازن وروردی 680 میکروفاراد و همچنین پایه ورودی ترانس وصل شده ! آیا این در این نوع پاور ، عادی است ؟
چون من گیرین با وات پایین تر دیدم ولی هدسینگ به جایی اتصال ندارد .

RSMMM

کاربر
2013-06-12
228
513
40
اصفهان
با سلام
دوستان کسی نمی داند چرا این هدسینگ برق دارد ؟
چرا هدسینگ را به پایه منفی خازن وصل کردند ؟ ( هدسینگ طرف AC)
آیا برق داشتن این هدسینگ طبیعی است ؟( 110 ولت AC)

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,271
ایران
باسلام
7.png
نوشته اصلی توسط RSMMM

با سلام
دوستان کسی نمی داند چرا این هدسینگ برق دارد ؟
چرا هدسینگ را به پایه منفی خازن وصل کردند ؟ ( هدسینگ طرف AC)
آیا برق داشتن این هدسینگ طبیعی است ؟( 110 ولت AC)

بدنیست برای روشن شدن عملکرد یک پاور کامپیوتر به آدرس زیر مراجعه کنید:

RSMMM

کاربر
2013-06-12
228
513
40
اصفهان
باسلام

بدنیست برای روشن شدن عملکرد یک پاور کامپیوتر به آدرس زیر مراجعه کنید:

ببخشید منظور شما چیه ؟
من با کسی حساب شوخی ندارم .
تازه کار هم نیستم . ببخشید بنده هم چند تا پاور را باز کردم . این بار اولم نیست !!!!
شما اگر متعجب زده شده اید . بفرمائید من از برد عکس می گرم خودتان متوجه می شود پایه های هدسینگ به کجا خورده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

RSMMM

کاربر
2013-06-12
228
513
40
اصفهان
با سلام
پاور (24 پین )با سیم سبز و مشکی روشن می شود و ولتاژها را هم دارد ولی با سیم بنفش و زرد روشن نمی شود . فقط یک لحظه فن تکان می خورد . سیم سبز و بنفش هم 5 ولت را دارند .
خازن سرامیکی را هم عوض کردم ولی دور کند پاور همچنان روشن نمی شود .
آیا این مشکلی به وجود می آورد ؟

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,271
ایران
7.png
نوشته اصلی توسط RSMMM
ببخشید منظور شما چیه ؟
من با کسی حساب شوخی ندارم .
تازه کار هم نیستم . ببخشید بنده هم چند تا پاور را باز کردم . این بار اولم نیست !!!!
شما اگر متعجب زده شده اید . بفرمائید من از برد عکس می گرم خودتان متوجه می شود پایه های هدسینگ به کجا خورده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

با سلام علم و دانش را خداوند به انسان میدهد. با چندتا پاور باز کردن ادم استاد نمی شود ذکات علم یاد دادن است من یک فامیل بسیار نزدیک دارم استادرادیو و تلویزیون لامپی و ترانزیستوری و هر وسیله برقی بوده الان بالای هشتادسالش است الزایمر گرفته است. کفشهایش را نمیتواند تشخیص دهد.
زگهواره تا گور دانش بجوی

آخرین ویرایش:

RSMMM

کاربر
2013-06-12
228
513
40
اصفهان
با سلام علم و دانش را خداوند به انسان میدهد. با چندتا پاور باز کردن ادم استاد نمی شود ذکات علم یاد دادن است من یک فامیل بسیار نزدیک دارم استادرادیو و تلویزیون لامپی و ترانزیستوری و هر وسیله برقی بوده الان بالای هشتادسالش است الزایمر گرفته است. کفشهایش را نمیتواند تشخیص دهد.
زگهواره تا گور دانش بجوی

با سلام دوست گرامی
بنده مدعی چیزی نبودم که شما این طور برداشت کردید .
خدا را شکر بی سواد بی سواد هستم . هیچ وقت هم دنبال جنجال و .. هم نبوده و نیستم .
یک مشکلی بود برای خودم هم عجیب بود . گفتم . دوستان هم تعجب کردند .
اگر هم چیزی گفتم فقط به این خاطر بود که قبلا هم پاور باز کرده بودم و مداراتش را دیده بودم . همین
بنده کی گفتم عالم هستم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اگر به شما بر خورده دوست گرامی ، بنده همین جا رسما از شما استاد گرانقدر عذر خواهی می کنم .
ببخشید . شما اگر پایین را ببینید ، ما را هم می بینید .
یا علی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا