آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

يون ياب (PDها)

mehran1545

کاربر
2010-11-12
181
317
شیراز
با سلام به دوستاني كه در زمينه يون ياب اطلاعاتي دارند لطف كنند بيان نظراتشون بيان كنند چون بحث يون يابي يه بحثي هست كه خيلي بهش اهميت داده نشده اما بنظر ميتونه كارايي خيلي خوبي حتي بيشتر از ديگر سيستمها داشته باشه بشرطيكه بتوان خطاهاي اون گرفتدر
سايتهاي ديگه درمورد PDها كم و بيش صحبتهايي شده و نمونه مداراتي هم ارائه شده كه جا داره تو اين انجمن هم به اون پرداخته بشه و اساتيد محترم اين انجمن در اين زمينه مساعدت بفرمايند
باسپاس

mehran1545

کاربر
2010-11-12
181
317
شیراز
بعد از كلي با دستگاههاي مختلف كار كردن و به نتيجه مطلوب نرسيدن بر آن شدم كه دنبال يه يون ياب كم خطا شبيهه mineoro fg90 بگردم چون شنيدم يون يابها عمق براشون مهم نيست و يونهايي كه به سطح خاك ميان براحتي ميگيرند بنظر شما صحت داره؟ اگه اين چنين باشه اگه باري تو اتاقك محفوظ باشه كه يوني نتونه ازون خارج بشه ديگه كارايي نداره؟ ودرضمن شنيدم خود ميراث با چنين دستگاههايي كار ميكنند!
ممنون
اين سواليه كه از هر صاحب نظري ميپرسم حالا نظر شما دوستان در اين باره چيه؟

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
یکی از دوستان من miniridc2008 داره.تا الان باهاش 100 جا رفتیم اما جز اعصاب خوردکنی چیز دیگه نیست.کارکردن باهاش واقعا دنگ و فنگ داره.با اینکه تقریبا یاد گرفتیم چطور باهاش کار کنیم اما هنوز چیزی پیدا نکردیم.در ضمن فکر کنم فقط چیزهای کوچیک رو میزنه

mehran1545

کاربر
2010-11-12
181
317
شیراز
حالا يكي از دوستان ميگفت با همين PD چند سال پيش يه شمشير و سپر مفرغي تو عمق 2/70متري پيدا كردند حتي عمق سنجي دقيقي هم داشته و دستساز هم بوده

mehran1545

کاربر
2010-11-12
181
317
شیراز
از یکی از دوستان شنیدم که یه مدار محرمانه برای PD وجود داره که خیلی خوب جواب میده فکر کنم همونی باشه که منم دنبال هستم از دوستان کسی پیدا کرد ما رو هم بی خبر نذارید

1shoma

کاربر
2012-09-07
3
4
سلام به تمام بچه های این فرومآقا مهران اینکه گفتی: اگه اين چنين باشه اگه باري تو اتاقك محفوظ باشه كه يوني نتونه ازون خارج بشه ديگه كارايي نداره؟ در جواب باید بگم که:اگه گاز دفینه از راهی بیرون نیاد این گاز بر اثر زیادتر شدن منفجر میشه!! پس بدون یون همیشه از راه دودکشی که تو قدیم برای دفینه میذاشتن, میاد بیرون چون بعضی وقت شبا اگه یه جایی مطمینن دفینه باشه از آن زمین مثل هالیه ای دیده میشود.فعلا

hosein311

کاربر
2009-04-03
21
40
ميدوني يون اصلا چي هست ؟ يون موقعي بوجود مياد كه از يك اتم يك يا چند الكترون بگيري يا بهش اضافه كني كه به ترتيب يون+ و منفي رو اينجا ميكه مثلfe+ يا cl- حال اگه يوني هم باشه بشد سعي ميكنه بار مخالف خودشو پيدا كنه تا پايدار بشه پس ديگه يوني باقي نميمونه كه بخواد آشكار بشه دومي اينكه مثلا از يك فلز مثل آهن يا طلا موقي يون بوجود مياد كه يا روي اونها اسيد ريخته بشه يا در حد بخار شدن حرارت داده بشه كه در دماي محيط باز غير ممكنه اگر دستگاي بخواد يون رو كشف كنه پس بايد به الكتريسيته ساكن محيط هم خيلي حساس باشه چون ماهيت اون هم بار الكتريكي هست مثل شانه پلاستيكي كه با مالش به موي سر بار دار شده باشه و تيكه هاي كوچك كاغذ رو جذب ميكنه

mehran1545

کاربر
2010-11-12
181
317
شیراز
منظورشما اینه که اگه یون مثبتی از فلز بوجود بیاد توسط بار منفی زمین خنثی میشه درسته؟ پس چه جوریه که نقطه زن فلز قدیمی بهتر از جدید میزنه؟

بالا