آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بوت نشدن مادربرد945GCT-M2 الایت

Raeed2CB

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-04-21
641
6,872
R.I.IRAN
سلام خدمت اساتید عزیز
این مادر برد که روشن میشه روی دیباگر بعد از کد d1 روی کد 04 می ایستد و هیچ عملی نشان نمی ده
از اساتید ممنون راهنمایی فرمایند
-------------
بایوس آپدیت کردم

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
سلام دوست عزیز میشه برام بگی چکارها تابه حال انجام دادید ممنون

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام خدمت اساتید عزیز
این مادر برد که روشن میشه روی دیباگر بعد از کد d1 روی کد 04 می ایستد و هیچ عملی نشان نمی ده
از اساتید ممنون راهنمایی فرمایند
-------------
بایوس آپدیت کردم

دوست عزیز کد D1 یعنی خرابی در فاز رم هست شما ابتدا سیستم را با یک رم دیگر امتحان کنید و فتها و خازنهای شیمیایی اطراف اسلاتهای رم را نیز تست کنید اگر با این کارها مشکلتان برطرف نشد به احتمال زیاد چیپ شمالی و یا چیپ جنوبی شما مشکل پیدا کرده هست

با تشکر

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
سلام جناب جکستور میشه بیشتر توضیح بدید رم ربطی به s.b داره یا نه آیا تجربه ای دراین مورد داشتید ممنون میشم توضیح بدید تشکر می کنم

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام جناب جکستور میشه بیشتر توضیح بدید رم ربطی به s.b داره یا نه آیا تجربه ای دراین مورد داشتید ممنون میشم توضیح بدید تشکر می کنم

دوست عزیز علت کد D1 میتواند مشکل در بایوس ویا خرابی رم و یا چیپ شمالی یک کدوم از اینا باشه که باید چک شود و اما دوستمون گفتن روی کد 04 متوقف می شود که کد 03 و 04 میتواند مشکل از فاز سی پی یو و یا از چیپ جنوبی باشد چون دوستمون دو تا کد را با هم بیان کردند بهتر هست مواردی که در بالا گفتم را به ترتیب چک کند هیچ تعمیرکاری نمی تواند دقیقا بگوید کدام قطعه خراب هست و باید ابتدا احتمالات را بررسی کرد تا خرابی مشخص شود

با تشکر

Raeed2CB

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-04-21
641
6,872
R.I.IRAN
سلام خدمت تمام عزیزان
ممنونم
من بایوسشو یه دور آپدیت کردم
کاملا فاز رم با تنیر شستشو دادم
بعضی وقت کد 04 هم تغییر می کنه خود به خود مثلا برای باری روی 45 ایستاد
نمی دونم از لحاظ ظاهری مشکلی نداره زیاد هم کار نکرده

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
سلام اولا از توضیحات دوستان مخصوصا جکستور عزیز مچکرم بعدشما ابتدا روشهایی که دوستان گفتند به ترتیب انجام بدید مخصوصا روشهای آقای جکستور وامیرخان حتما بایوس را بایک ورژن قبل پروگرام کنید بعد ببینید اسلات رم چه ولتاژی دارید ذکر کنید..... نتیجه رو اعلام کنید تا بعد......موفق باشید

Raeed2CB

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-04-21
641
6,872
R.I.IRAN
سلام خدمت اساتید عزیز
طبق گقته دوستان عمل کردم
از بایوس قبلی استفاده کردم تصویر داد ولی فقط برای یکبار
دوباره به حالت اول برگشت
هر بار که بایوس آپدیت می کنم تصویر میاد ولی با یکبار ریست شدن دوباره به حالت اول برمی گرده
چکار کنم دوستان

بالا