آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: عدم تصویر مادربرد soyo SY-L5S2-R

dark shadow

کاربر vip
vip
کاربر
2007-11-08
187
505
IRAN
با سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید گرامی...
یه مادربرد soyo sy-l5s2-r آوردن پیشم. مادر برد مذکور تصویر نمی داد، با دیباگر تست کردم(QPCI) کد 86 رو نشونم داد. چراغهای 12v +12v +3.3v +5v- روشنه و در ضمن هر چند ثانیه 1بار چراغ ریست دیباگر روشن میشد(مادربرد ریست میکرد). کارهایی که انجام دادم تا به الآن:
1- شستشو با اسپری و تینر 10000
2- تست فت ها و خازنهای اطراف cpu. فتها سالم بودن اما یکی از خازنها در عین حال که ظاهر سالمی داشت، اما اتصال کوتاه داشت. اونو عوض کردم(خازن 6.3v 3300mf )
ضمنا با یه پاور دیگه و یه رم و گرافیک دیگه هم تست انجام میدم.
با وجود این باز هم مادربرد همون کد رو نشون میده و بازهم ریست میکنه.:91000000:
از دوستان و اساتید گرامی تقاضای راهنمایی دارم. با تشکر...

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید گرامی...
یه مادربرد soyo sy-l5s2-r آوردن پیشم. مادر برد مذکور تصویر نمی داد، با دیباگر تست کردم(QPCI) کد 86 رو نشونم داد. چراغهای 12v +12v +3.3v +5v- روشنه و در ضمن هر چند ثانیه 1بار چراغ ریست دیباگر روشن میشد(مادربرد ریست میکرد). کارهایی که انجام دادم تا به الآن:
1- شستشو با اسپری و تینر 10000
2- تست فت ها و خازنهای اطراف cpu. فتها سالم بودن اما یکی از خازنها در عین حال که ظاهر سالمی داشت، اما اتصال کوتاه داشت. اونو عوض کردم(خازن 6.3v 3300mf )
ضمنا با یه پاور دیگه و یه رم و گرافیک دیگه هم تست انجام میدم.
با وجود این باز هم مادربرد همون کد رو نشون میده و بازهم ریست میکنه.:91000000:
از دوستان و اساتید گرامی تقاضای راهنمایی دارم. با تشکر...

دوست عزیز ابتدا سیستم را بایک سی پی یو دیگر امتحان کنید در ضمن در این موارد باید به نقشه شماتیک مادربرد دسترسی داشته باشین تا چک پوینت هارا ولتاژگیری کنید در ضمن خازنهای شیمیایی مادربرد را بیشتر تست کنید به احتمال زیاد خازنهای خراب بیشتری وجود دارد

با تشکر

dark shadow

کاربر vip
vip
کاربر
2007-11-08
187
505
IRAN
دوست عزیز ابتدا سیستم را بایک سی پی یو دیگر امتحان کنید در ضمن در این موارد باید به نقشه شماتیک مادربرد دسترسی داشته باشین تا چک پوینت هارا ولتاژگیری کنید در ضمن خازنهای شیمیایی مادربرد را بیشتر تست کنید به احتمال زیاد خازنهای خراب بیشتری وجود دارد

با تشکر

درود...
با تشکر از شما دوست گرامی، کارهایی رو که گفتین رو انجام میدم و سعی میکنم تا قبل از شب نتیجه رو اعلام کنم.. تشکر

dark shadow

کاربر vip
vip
کاربر
2007-11-08
187
505
IRAN
سلام و درود بر همه ی دوستان عزیز...
با عرض پوزش که با این تاخیر نتیجه کار رو اعلام میکنم، اما تقصیر من نبود نتم قطع بود تا امروز صبح.:confusion::nevreness:
jaxtor عزیز، خازن های شیمیایی مادر برد رو تست کردم 4v 680 و ظاهرا هر 6تاشون اتصال داشتن خواستم عوض کنم اما مشابهشو نداشتم. امیدوارم بتونم از بازا تهیه کنم اما اگه نشد چیکار کنم؟:confusion: من فقط 25v 680 دارم. اونم شیمیایی نیس، معمولیه. و cpu ای که به این مادربرد بخوره نداشتم که تست کنم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

p.zonouz

کاربر
2012-08-03
119
356
تبریز
وقتی ریست می کنه یعنی یه Device رو نمی تونه بشناسه. احتمالا جنوبی باشه.

dark shadow

کاربر vip
vip
کاربر
2007-11-08
187
505
IRAN
سلام و با تشکر از دوستان عزیز...
نه متاسفانه تهران نیستم..

vahidati

VIP+ افتخاری