آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل با تعمیر هیتر گرداک مدل 952

Asghar46

کاربر
2020-05-26
5
5
56
با درود خدمت اساتید محترم.
هیتر بنده هم مثل هیتر دوست عزیزمان مشگل پیدا کرده،وتمام قطعات مربوط به قسمت خروجی ولتاژ به المنت هیتر(ترایاکT2.آی سیHA1732که همون LM324, ولوم ،خازنc5مقاومتR21,دیودکوپلرU2-3023,سنسور داخل دسته هیتر)رو تعویض کردم،برای اطمینان سوکت المنت رو هم جدا کردم،اما همچنان ولتاژ کنترل نمیشه و ۲۲۰/۲۳۰ ولت میمونه.
لطفا راهنمائی کنید.
باسپاس.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764
با درود خدمت اساتید محترم.
هیتر بنده هم مثل هیتر دوست عزیزمان مشگل پیدا کرده،وتمام قطعات مربوط به قسمت خروجی ولتاژ به المنت هیتر(ترایاکT2.آی سیHA1732که همون LM324, ولوم ،خازنc5مقاومتR21,دیودکوپلرU2-3023,سنسور داخل دسته هیتر)رو تعویض کردم،برای اطمینان سوکت المنت رو هم جدا کردم،اما همچنان ولتاژ کنترل نمیشه و ۲۲۰/۲۳۰ ولت میمونه.
لطفا راهنمائی کنید.
باسپاس.

درود

اینهمه قطعه را شانسی تهیه و تعویض کردی ولی از روش علمی مراحل عیب یابی استفاده نکردی.
حالا همه قطعات رو سر جای خودشون برگردون و از الگوریتم عیب یابی استفاده کن درست میشه .

ضمنا گزارش شما بسیار مبهم و ناقص هست .
اینکه عیب هیتر شما شبیه دوس عزیزمون هست یعنی چه عیبی داره ؟
باید در بین عیوبی که مطرح شده کدوم را انتخاب کنم و مطالعه کنم تا بفهمم عیب هیتر شما چیست ؟
چرا عیب هیتر خودتو نمیگی ؟
فرمودی ولتاژ کنترل نمیشه ، لذا کدوم ولتاژ کنترل نمیشه ؟

در هر صورت اولا در تاپیک مستقلی مطرح کن و ثانیا گزارش کامل و شفافی تنظیم کن تا پاسخگو برای اطلاع از عیب دستگاه ، نیاز به تحقیق نداشته باشه.

اگر بگونه ای گزارش کنی که زحمات مضاعفی به پاسخگو تحمیل بشه بدیهی است که رغبت و تمایلی برای پاسخگویی حاصل نمیشه .

سپاس

Asghar46

کاربر
2020-05-26
5
5
56
با درود.
ممنون از اطلاع رسانیتان.
ولتاژ المنت دسته هیتر تغئیر نمیکنه،و روی ۲۲۰ /۲۳۰ولت
میمونه.

• Like