آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن مادربورد MSI مدل MS-7519 و روشن شدن آن با اتصال دو پایه کریستال چیپ جنوبی

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
با سلام خدمت همکاران محترم

یه مادربورد MSI مدل MS-7519 دارم که روشن نمی شه . ولتاژ 5 ولت را روی پنل دارم و هیچ کدام از آی سی ها یا چیپ ها داغ نمی شود . با اتصال دو پایه کریستال کنار چیپ جنوبی مادربورد استارت می شود ولی پس از گذاشتن CPU روی مادربورد با اتصال دو پایه کریستال باز روشن نمی شود .
ولتاژ یکی از پایه های کریستال 1.9-2 ولت و دیگری 0/2 ولت است .
از دوستان خواهشمندم راهنمایی بفرمایید .

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
امولاتور ندارم . اون مطلبی که گفتم cpu را میزارم جواب نمی دهد جهت اطلاع بود . در کل مادربورد سویچ نمی شود فقط با اتصال دو پایه کریستال چیپ جنوبی سویچ می شود ان هم هیچ کدی روی دیباگر نشان داده نمی شود .

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
سلام دوست عزیز کریستال را تعویض کردید یا نه ..... رفع قلع مردگی 24 پین پاور .......یه سر هم به اینجا بزن موفق باشید
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=27480
کریستال چیپ جنوبی را همراه با دو عدد خازنی که در کنار کریستال است عوض کردم . الان مادربورد سویچ می شود اما به محض روشن شدن کد 88 بر روی دیباگر نشان داده می شود و مادربورد تصویر ندارد . در ضمن CPU هم گرم می شود . لطفا راهنمایی بفرمایید .

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
از دوستان کسی می دونه آی سی بایوس این مادربورد کجا قرار داره . یک آی سی 8 پایه کنار پنل اون پایین هست ولی شک دارم اونه یا نه . از دوستان خواهشمندم راهنمایی بفرمایید . یک عکس از مادربورد گذاشتم .

1.jpg

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
با سلام
دوست عزیز قبل از بایوس به من بگو چراغ ریست یا کلاک روشن است یا خیر؟

چراغ کلاک روشنه و چراغ ریست اگر CPU روی مادربورد نباشه روشنه اگر CPU باشه خاموشه .

بالا