آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تاپيك پرسش و پاسخ در مورد آمپلیفایرها

m.takhti

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-05-16
210
315
bandar abas
با سلام خدمت اساتيد
يك آمپلي فاير تابا مدل ta_7360 هست كه ترانزيستورهاي tip41c آن به شدت داغ مي كند و مي سوزد چند بار آن را تعويض كردهام با خمير سيلي****** هم به هيد سينگ محكم كرده ام ولي نمي دانم چرا اينقدر داغ مي كند لطفا در صورت امكان راهنمايي بفرماييد.
ممنون
با سلام
ابتدا بگید آمپلی فایر شما از نوع پوش پول دار است یا خیر اگر پوش پولی است ترانزیستور بالانس سر وسط چوک درایور چک شود ومقاومتهای امیتر همین ترانزیستور هم تست شود

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با سلام خدمت اساتيد
يك آمپلي فاير تابا مدل ta_7360 هست كه ترانزيستورهاي tip41c آن به شدت داغ مي كند و مي سوزد چند بار آن را تعويض كردهام با خمير سيلي****** هم به هيد سينگ محكم كرده ام ولي نمي دانم چرا اينقدر داغ مي كند لطفا در صورت امكان راهنمايي بفرماييد.
ممنون
با سلام :
دوست عزيز با توجه به تعدد نقشه هاي امپلي فايرها بدون نقشه نميتوان دقيق راهنمايي كرد اگز نقشه داريد بزاريد تا بيشتر در خدمت باشيم .
معمولا داغ كردن اين ترانزيستورها كه در طبقه درايور قدرت مورد مصرف دارند
1 - ولتاژ تغذيه بيشتر از حد مجاز اين طبقه .(چك كنيد چند ولت داره ؟)
2 - نشتي و يا اتصال كوتاه در چوك درايور (در صورت استفاده از چوك )
3- خرابي خشگ شدن خازنهاي كوپلاژ الكتروليتي .
4- درصورتيكه ترامزيستورهاي خروجي تعويض شده امكان ناسازگاري و كشيدن بار بيش از حد مجاز از اين طبقه ميباشد بايد از نوع دقيق و جنس مرغوب استفاده شود و......
با تشكر .
موفق باشيد .

reza388

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-09
296
658
با سلام
دوستان آيا مي شود به يك آمپلي فاير اكو وصل كرد لطفا در صورت امكان يك مدار اكو و نحوه نصب آن را قرار دهيد و آيا مدار آماده گير مياد قيمتش چنده؟
ممنون

reza388

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-09
296
658
با سلام
ابتدا بگید آمپلی فایر شما از نوع پوش پول دار است یا خیر اگر پوش پولی است ترانزیستور بالانس سر وسط چوک درایور چک شود ومقاومتهای امیتر همین ترانزیستور هم تست شود
با سلام
مقاومت سوخته بود عو ض كردم ولي متاسفنه صدا خفه هست از مقاومت پايين تر كه استفاده مي كنم صدا درست ميشه ولي ترانزيستور داغ مي كنه ممنون مي شم راهنمايي كنيد.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با سلام
مقاومت سوخته بود عو ض كردم ولي متاسفنه صدا خفه هست از مقاومت پايين تر كه استفاده مي كنم صدا درست ميشه ولي ترانزيستور داغ مي كنه ممنون مي شم راهنمايي كنيد.
با سلام :
دوست عزیز دلم میخاد تا رسیدن به نتیجه و رفع مشگلتون کامل راهنمایی کنم ولی اگر شما هم بجای ما بودین حتما می گفتین که : دوست عزیز با این اطلاعات کمی که گذاشتین نمیشه کاری از پیش برد کاملا توضیح بزارید و از قسمتی که مشگل دارید لااقل دستی نقشه ای تهیه و اپلود کنید تا بیشتر در خدمتون باشیم .
از خدمت تون سوال کردم چوک درایو داره یا نه پرسیدید چوک چیست ؟ درایور چیست ؟ .... لطفا مقالاتی در این زمینه که در همین تاپیک اپلود شده مراجعه نمایید .
با تشکر .
منتظر ......

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با سلام
دوستان آيا مي شود به يك آمپلي فاير اكو وصل كرد لطفا در صورت امكان يك مدار اكو و نحوه نصب آن را قرار دهيد و آيا مدار آماده گير مياد قيمتش چنده؟
ممنون
با سلام :
عزیزم اگر به تاپیک امپلیفایرهای قدرت صوتی همین بخش مراجعه نمایید (روی لینک کلیک کنید : http://www.irantk.ir/t441-3.html پاسخ سوال شما در پست های 2و 3 قبلا ارایه شده است مقاله فوق ( مدارات واسط چيست ؟) را مطالعه نمایید اگر مشگلی داشتید واضح بفرمایید تا در خدمت باشم .البته این مقاله هنوزتمام نشده و در حال تکمیل و اپدیت هست ولی فکر کنم براورد فعلی نیاز شما را دارد .مدار اماده هم در بازار موجود است ولی راجع به قیمت نمیتوان قطعی قیمت داد با توجه به تعدد این مدارات و به نسبت کیفیت شان و شرکت های تولید کننده قیمت های متفاوتی دارد که باید از نزدیک و با فروشنده ها تماس بگیرید .
با تشکر.
موفق باشید .

reza388

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-09
296
658
با سلام :
دوست عزیز دلم میخاد تا رسیدن به نتیجه و رفع مشگلتون کامل راهنمایی کنم ولی اگر شما هم بجای ما بودین حتما می گفتین که : دوست عزیز با این اطلاعات کمی که گذاشتین نمیشه کاری از پیش برد کاملا توضیح بزارید و از قسمتی که مشگل دارید لااقل دستی نقشه ای تهیه و اپلود کنید تا بیشتر در خدمتون باشیم .
از خدمت تون سوال کردم چوک درایو داره یا نه پرسیدید چوک چیست ؟ درایور چیست ؟ .... لطفا مقالاتی در این زمینه که در همین تاپیک اپلود شده مراجعه نمایید .
با تشکر .
منتظر ......
با سلام خدمت استاد ارجمند
آمپلي فاير تابا مدل ta-7360 هست كه تصوير از ترانزيستوري كه داغ مي كند همراه با پشت برد آن گذاشته ام
http://tabaelectronic.com/products/ta-7360.php
28.jpg

29.jpg

آخرین ویرایش:
بالا