آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تاپيك پرسش و پاسخ در مورد آمپلیفایرها

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام :
كاربران عزيز در مورد مطالب اين بخش لطفا هر گونه سؤال يا درخواست و مشگلي داشتيد خواهشا فقط در همين تاپيك ادامه دهيد كه هر پست اضافي در لابلاي مطالب بدون جواب و حذف خواهد شد .
از اينكه براي حفظ نظم و قوانين سايت را مراعات ميكنيد پيشاپيش سپاسگزاريم .
با تشكر.
موفق باشيد .

reza388

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-09
296
658
mistuba mtb-mx006a power mixer

با سلام خدمت اساتيد
يك آمپلي فاير mistuba mtb-mx006a power mixer هست كه قسمت خروجي بلندگو را به برق زدند يك قسمت ترانزيستور و مقاومتهاي آن تركيده اگر از دوستان كسي نقشه اش رو داره يا اطلاعي داره ممنون مي شم كمكم كنيد.
متشكرم.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام خدمت اساتيد
يك آمپلي فاير mistuba mtb-mx006a power mixer هست كه قسمت خروجي بلندگو را به برق زدند يك قسمت ترانزيستور و مقاومتهاي آن تركيده اگر از دوستان كسي نقشه اش رو داره يا اطلاعي داره ممنون مي شم كمكم كنيد.
متشكرم.
با سلام :
دوست عزيز:
اولا بارها تذكر داده شده كه سؤالات خود را در تاپيك سؤالات مطرح نماييد و از بهم ريختن و نظم مطالب و پست متفرقه خود داري نماييد :confused:
در ثاني با اين اطلاعات ناقصي كه گذاشتين گمان نكنم بشه راهنمايي كرد مخصوصا كه نقشه هم نداريد ازشماره قطعات بكار رفته و نوع خروجي كه ترانس مچينگ داره يا خير و...... ولتاژ كار ...درتاپيك سؤالات شرحي بزاريد اين هم لينك سؤالات جهت سهولت شما : http://irantk.info/showthread.php?t=396
. اين پست شما حتما حذف خواهد شد .
با تشكر.
موفق باشيد .

آخرین ویرایش:

reza388

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-09
296
658
با سلام :
دوست عزيز:
اولا بارها تذكر داده شده كه سؤالات خود را در تاپيك سؤالات مطرح نماييد و از بهم ريختن و نظم مطالب و پست متفرقه خود داري نماييد :confused:
. اين پست شما حتما حذف خواهد شد .
با سلام خدمت اساتيد ارجمند
اولا كه بنده تازه كارم نمي دونستم كجا بنويسيم همينجا هم كه پيدا كردم كلي هنر كردم در ثاني وقتي مي خواد پست خذف بشه ديگه پيگيريش كاربيهوده اي هست.
يا حق

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام خدمت اساتيد ارجمند
اولا كه بنده تازه كارم نمي دونستم كجا بنويسيم همينجا هم كه پيدا كردم كلي هنر كردم در ثاني وقتي مي خواد پست خذف بشه ديگه پيگيريش كاربيهوده اي هست.
يا حق
با سلام مجدد خدمت اين دوستمون :
دوست عزيز حتي كليك روي لينكي كه براتون در پاسخ گذاشتم براتون مشگل بوده ما احساس كرديم كه تازه كار هستيد و لينك را سهولت شما در پاسخ گذاشتيم وگرنه بدون سؤال و جواب پست را حذف ميكرديم .
روي لينك در پست پاسخ كليك كنيد تا صفحه مربوطه براتون باز بشه و سؤالات و مشگلات خود را به تفصيل شرح دهيد در خدمتون باشيم .
با تشكر از دوستمون reptile كه راهنمايي تون فرمودند .
موفق باشيد .
اين تاپيك حذف ميشه .

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
دوستان یک اسپیکر ویکر هست که صدا وقتی در میاد با نویز و خرخر هستش لطفا کمک کنید
دوست عزیز لطفا برسی کنید این صدا از خود بلندگوست یا از آمپلیفایر. اگر از آمپلی فایر بود یک خازن 100 نانو (104) رو با بلند گو موازی کنید و نتیجه رو اینجا اعلام کنید.

mohammad_an

کاربر
2008-03-05
3
11
دوست عزیز صدای خرخر از هر دوبان هست ولی وقتی دست روی برد وروی یک مقاومت وخازن مینزم درست میشه البته مدار همش ترانزیستوره همه هم سالم ولی وقتی با سیم مسیر یک خازن 16 ولتی رو سم میکنم یعنی خازن هست ولی عکسالعمل نداره صدا توی اون باند درست میشه در ضمن دو باند جداگانه هست تازه خازن های منبع روهم که چهارصد میکرو بود عوض کردم ولی به نظر من افت جریانه دیگه کم اوردم نمیدونم کجا همه تست شده کمک کنید این خازن 16 ولتی به گراند وصله

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
دوست عزیز صدای خرخر از هر دوبان هست ولی وقتی دست روی برد وروی یک مقاومت وخازن مینزم درست میشه البته مدار همش ترانزیستوره همه هم سالم ولی وقتی با سیم مسیر یک خازن 16 ولتی رو سم میکنم یعنی خازن هست ولی عکسالعمل نداره صدا توی اون باند درست میشه در ضمن دو باند جداگانه هست تازه خازن های منبع روهم که چهارصد میکرو بود عوض کردم ولی به نظر من افت جریانه دیگه کم اوردم نمیدونم کجا همه تست شده کمک کنید این خازن 16 ولتی به گراند وصله

دوست عزیز اگه لطف کنید یک عکس گویا از آمپلیفایر تهیه کنید عالی میشه.

اگر فکر میکنید افت جریان داره که مامولا خیلی کم پیش میاد میتونید 1- با یک منبع تغذیه خاجی مدار رو آزمایش کنید 2- ورودی امپلیفایر رو به منبع سیگنال وصل کنید و ولتاژ خازن تغذیه رو دز دو حالت ولوم بسته و ولوم حداکثر مقایسه کنید.

-خر خر صدا در چه موقعی پیش میاد وقتی که ولوم حد اکثره یا وقتی که متعادل هستش؟

reza388

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-09
296
658
با سلام خدمت اساتيد
يك آمپلي فاير تابا مدل TA_7360 هست كه ترانزيستورهاي tip41c آن به شدت داغ مي كند و مي سوزد چند بار آن را تعويض كردهام با خمير سيلي****** هم به هيد سينگ محكم كرده ام ولي نمي دانم چرا اينقدر داغ مي كند لطفا در صورت امكان راهنمايي بفرماييد.
ممنون

بالا