آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تاپيك پرسش و پاسخ در مورد آمپلیفایرها

hassannouri

کاربر vip
کاربر
2009-03-28
53
108
درود....
اینم عکس از پشت بورد گفتم شاید کمکتون کنه

پیوست‌ها

• 89.3 کیلوبایت بازدیدها: 108

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود...
باند سمت چپ الان مشکل داره
درمورد بیضی سفید برای فرمان رله میباشد که سالم هستش
در مورد بیضی سبز طرف معیوب بیس امیترو جمپر میکنم (قسمت چپ مدار) صدا کاملا قطع میشه البته ترانزیستوری که نزدیک خازن هستش و میگم ولی ترانزیستور پایینی رو بین بیس و امیترو جمپر میکنم صدا یخورده واضح میشه ولی دیافراگ ساب باد میکنه
البته در مورد پست 745 ورودی رو جمپر میکنم با شیلد صدا قطع میشه (اتصال بین سیم قرمز و شیلد)
با تشکر

درود

عزیزم زحمت کشیدی حرف خودمو به خودم برگردوندی ولی نیاز به چنین پاسخی نداشتم که با شورت کردن ورودی صدا قطع میشه
خودم عرض کردم صدا قطع میشه ولی میخوام ببینم نویز هم قطع میشه یا نه ؟

سپاس

hassannouri

کاربر vip
کاربر
2009-03-28
53
108
درود...
نویز نداشت مهندس
من منظورم همون نویز بود اشتباه گفتم صدا

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود...
نویز نداشت مهندس
من منظورم همون نویز بود اشتباه گفتم صدا

درود

لطفا پاسخ واضح و مبسوط بده

اگه ورودی باند خراب را شورت کردی و نویز قطع شد دراینصورت ورودی دو باند را جابجا کن ببین باند خراب درست میشه و باند سالم خراب میشه؟

سپاس

سلام دوستان.من امپلی av400انتونی هولتون را بستم ولی باید ولتاژ گیت سورس ماسفت ها چیزی بین 3.4و 4ولت باشه که من اصلا این ولتاژ رو ندارم و با چرخاندن مولتی ترن هم هیچ تغییری نمیکند،قبل از مقاومت های 470اهم که برای گیت ماسفت ها هستند تا زمین هم هیچ ولتاژی ندارم و اونم به خاطر کلکتور mjeهاست البته اخرین طبقه یعنی q8و q9که من در بیس این هاحدود 64ولت دارم نسبت به زمین و در امیتر 54ولت تا زمین ولی در کلکتور 0ولت دارم،کسی میتونه راهنماییم کنه؟ولتاژ تست هم 65ولت دوبل هست و از یک جفت ماسفت استفاده کردم برای تست ولی هیچ صدایی در خروجی ندارم.اینم عکس مدارم:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

hassannouri

کاربر vip
کاربر
2009-03-28
53
108
درود

لطفا پاسخ واضح و مبسوط بده

اگه ورودی باند خراب را شورت کردی و نویز قطع شد دراینصورت ورودی دو باند را جابجا کن ببین باند خراب درست میشه و باند سالم خراب میشه؟

سپاس

درود...
این کارو کردم مهندس جان اون باند سالم دوباره سالم بود و طرف چپ مدار که قبلا هم خراب بود دوباره خرابه.

ببخشید مهندس جان اگه با لمس دوپایه ترانزیستور نشان داده شده در عکس پست قبلی صدا خوب و واضح بشه مشکل از کجاست؟؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود...
این کارو کردم مهندس جان اون باند سالم دوباره سالم بود و طرف چپ مدار که قبلا هم خراب بود دوباره خرابه.

ببخشید مهندس جان اگه با لمس دوپایه ترانزیستور نشان داده شده در عکس پست قبلی صدا خوب و واضح بشه مشکل از کجاست؟؟

درود

عزیزم شما چش و گوش من هستی و اگه بدرستی نبینی و نشنوی و گزارش نکنی نتیجه ای مائد نمیشه
متشابه اگه سر شما درد میکنه ولی بگی پاهام درد میکنه دراینصورت هرگز نسخه های من افاقه نمیکنه

فرمودی
1- ورودی ها را شورت کردی و نویز قطع شد
2- ورودی ها را جابجا کردی و تاثیری نداشت
3- با صدای ضعیف هم نویز داری

اما گزارشات فوق متناقضه و لااقل یکی از موارد فوق را اشتباها گزارش کردی و من نمیدونم کدومش درسته که نسخه بدم

فرمودی نقاطی را لمس میکنی درست میشه که در تصویر مشخص کردی ولی من ندیدم کجا و در کدام تصویر و کدام نقاط را مشخص کردی ( در تصویر پشت و روی برد مشخص کن )

ضمنا جامپری که مشخص کردم چرا در پشت برد اضافه کردی؟
سپاس
آمپلی پ.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like

hassannouri

کاربر vip
کاربر
2009-03-28
53
108
درود

عزیزم شما چش و گوش من هستی و اگه بدرستی نبینی و نشنوی و گزارش نکنی نتیجه ای مائد نمیشه
متشابه اگه سر شما درد میکنه ولی بگی پاهام درد میکنه دراینصورت هرگز نسخه های من افاقه نمیکنه

فرمودی
1- ورودی ها را شورت کردی و نویز قطع شد
2- ورودی ها را جابجا کردی و تاثیری نداشت
3- با صدای ضعیف هم نویز داری

اما گزارشات فوق متناقضه و لااقل یکی از موارد فوق را اشتباها گزارش کردی و من نمیدونم کدومش درسته که نسخه بدم

فرمودی نقاطی را لمس میکنی درست میشه که در تصویر مشخص کردی ولی من ندیدم کجا و در کدام تصویر و کدام نقاط را مشخص کردی ( در تصویر پشت و روی برد مشخص کن )

ضمنا جامپری که مشخص کردم چرا در پشت برد اضافه کردی؟
سپاس
مشاهده فایل‌پیوست 124347
در مورد جامپر قبلا وجود داشت ولی وتی برد آسیب دیده بود دیسکانکت شده بود که دوباره لحیمش کردم با مقداری سیم
در شکل زیر با فلش قرمز اون دو پایه که لمس میکنم صدا واضح میشه مشخص کردم.

پیوست‌ها

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
در مورد جامپر قبلا وجود داشت ولی وتی برد آسیب دیده بود دیسکانکت شده بود که دوباره لحیمش کردم با مقداری سیم
در شکل زیر با فلش قرمز اون دو پایه که لمس میکنم صدا واضح میشه مشخص کردم.

درود
فرمودی
]در مورد جامپر قبلا وجود داشت ولی وتی برد آسیب دیده بود دیسکانکت شده بود که دوباره لحیمش کردم با مقداری سیم

ولی موقعیت برد مغایر با ادعای شماست
چه توضیحی داری؟

چرا داخل بیضی قرمز خالیه ؟
ولتاژ پایه های ترانزیستور بیضی زرد بالا و پایین تصویر را اعلام کن

سپاس
آمپلی پ.jpg

• Like

hassannouri

کاربر vip
کاربر
2009-03-28
53
108
درود
فرمودی

ولی موقعیت برد مغایر با ادعای شماست
چه توضیحی داری؟

چرا داخل بیضی قرمز خالیه ؟
ولتاژ پایه های ترانزیستور بیضی زرد بالا و پایین تصویر را اعلام کن

سپاس
مشاهده فایل‌پیوست 124458
درود....
اون جمپر در شکل زیر مشخص شده. فقط من بجای روی برد از پشت برد جمپرو تصحیح کردم.
در ضمن من منظور شما را در مورد مغایرتادعای من با موقعیت مکانی برد را متوجه نمیشم .
ولتاژها به شکل زیره
This Pine همون پایه هایی هستن که موقع لمس با انگشت دست صدا واضح میشه.
سمت چپ (معیوب)
B-C 29.5 V
B-E 570 mV
C-E 30.3 V
سمت راست
B-C 29.55 V
B-E 576 mV
C-E 30.38 V
و ولتاژ بیضی صورتی که دو سر خازن عدسی 470 PF هستش که به دلیل معیوب شدن برد به پایه های همجوار لحیم کردم.
***در ضمن هنگام ولتاژ گیری در سمت چپ (معیوب) بین بیس و کلکتور صدا واضح میشد.

پیوست‌ها

• 149.2 کیلوبایت بازدیدها: 99
آخرین ویرایش:
بالا