آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: I/O Device error در هارد اکسترنال سیگیت

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
570
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
یه هارد اکسترنال سیگیت مدل backup plus دارم که دیتکت میشه اما هیچ کاری باهاش نمیشه انجام داد،تو disk managment هم هست اما به صورت unalocated و هر تغییری که بخوای روش انجام بدی این ارور میاد نه پارتیشن بندی میشه نه تبدیل به gpt و mbr
1.jpg
، خود هارد رو باتبدیل به کامپیوتر وصل کردم خوده هارد مشکلی نداشت ، مشکل از اون قسمت ته شه که جدا میشه(در واقع بردش) .
ظاهره بردشم سالمه
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

آخرین ویرایش:

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
با سلام
متوجه منظورتون نمیشم.
هارد اکسترنال تشکیل شده از یه دونه هارد - یه قاب پلاستیکی و یه برد که با کابل به کامپیوتر وصل میشه.
شما منظورت کدومشه؟
شما هارد رو در بیار و به پورت ساتای کامپیوترت وصل کن ببین چطور میشه.
البته من از این ارور داشتم مربوط به هارد بوده و شدیدا بد سکتور داشته . شاید علت دیگه ای هم باشه که من تا حالا برخورد نکردم.
اساتید بیشتر می تونن راهنمایی کنن.
شما نگفتی هاردت پاسپورتی یه یا 3.5 اینچ
لطفا اطلاعات کامل بدید ت دوستان راهنمایی کنن

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
570
ببخشید یکم بد توضیح دادم
در واقع این هارد قسمت بردش راحت جدا میشه
images.jpg
هارد رو با یه تبدیل ساتا به یو اس بی به کامپوتر وصل کردم مشکلی نداره راحت پارتیشن بندی میشه ولی با برد خودش اون مشکل براش پیش میاد

آخرین ویرایش:

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
سلام
خواهش میکنم دوست عزیز
اگر از سلامت هارد مطمئن هستی بهترین و ارزانترین راه اینه که یه قاب بگیری و هارد رو بذاری داخلش قیمتش هم حدود 25 تومن.
داخل اون قسمت که شما توی عکس گذاشتی یه برد هست .
ایراد های شایع:
1- کابل usb
2- لحیم سردی برد
3-خرابی ای سی مربعی شکل
شما اون قسمتی که اون برد رو به هارد وصل میکنه رو ببین کثیف نباشه و یا خال نزده باشه.
در ضمن هارد رو مستقیم هم می تونی به پورت ساتای کامپیوتر بزنی و نیازی به تبدیل نیست.
موفق باشی

ho3in(^_^)

کاربر
2011-02-24
87
136
36
www.my-painting.mihanblog.com
سلام دوست عزیز
این کاروانجام بده احتمال زیاد درست بشه.روی همون درایو در دویس منگمنت راست کلیک کن و گزینه chang darive... را انتخاب کن و اون قسمت فکر کنم باید یه درایو جدید تعریف کنی به اینصورت که یه نام درایو مثلا :J انتخاب کن و اوکی کن احتمال خیلی زیاد درست میشه و همه اطلاعات هم برمیگرده.

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
570
به نظرم ایراد از اون ic بود که فرمودید
یه هارد باکس خریدم هاردو انداختم توش !:)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amir99

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
دوستان من هم این مشکل رو با 3 تا هارد دارم و از پرت ساتا استفاده می کنم خیلی چیزا رو تست کردم موقع نصب ویندوز و با نرم افزار hironbot و غیره اما پارتیشن نشد که نشد میتونه از ای سی مربعی باشه اگه هست از کجا میتونم تهیه کنم و در آخر یکی ما رو راهنمایی کنه ما با این هاردا چیکار کنیم

آخرین ویرایش:
بالا