آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: افت ولتاژ در پاور گرین مدل GP330

m-star

کاربر
2008-07-22
38
180
44
شیراز
www.virgo-star.blogfa.com
سلام به دوستان گرامی
ایراد این پاور ترکیدگی ترانزیستورهای سوئیچینگ tt2148 و بادکردگی دوتا خازن توی قسمت خروجی بود که ترانزیستورها و تمامی خازنهای خروجی و دوتا خازن ورودی رو تعویض کردم
تمام ترانزیستورها دیودها تست شدن
پاور که سوئیچ میشه تمام ولتاژها استاندارد هست ولی وقتی زیربار قرار میگیره تمام ولتاژها حدود 2 تا 3 ولت افت پیدا میکنه
ایراد از کجا میتونه باشه ؟

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
سلام به دوستان گرامی
ایراد این پاور ترکیدگی ترانزیستورهای سوئیچینگ tt2148 و بادکردگی دوتا خازن توی قسمت خروجی بود که ترانزیستورها و تمامی خازنهای خروجی و دوتا خازن ورودی رو تعویض کردم
پاور که سوئیچ میشه تمام ولتاژها استاندارد هست ولی وقتی زیربار قرار میگیره تمام ولتاژها حدود 2 تا 3 ولت افت پیدا میکنه

با سلام
ترانزیستورها و خازنهایی که تعویض نمودید، در مقایسه با المانهای سوخته خود پاور ، از جنس مرغوب و خوبی استفاده نموده اید؟
یعنی ترانزیستورهای تعویضی دقیقا همان مدل خودش را استفاده کردی یا مشا به اش؟
اگر مشابه ، آنگاه دیتا شیتشان را مقایسه کرده اید
در ضمن جنس خازنها مرغوب و مشخصات آنرا دقیق رعایت کرده اید؟
اعلام نتیجه فرمایید تا راهنماییهای بعدی دوستان

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام به دوستان گرامی

دوست عزیز اپتوکوپلر مدار پاور را چک کنید زیرا خرابی اپتو کوپلر باعث کم و زیاد شدن ولتاژ خروجی می شود

با تشکر

m-star

کاربر
2008-07-22
38
180
44
شیراز
با سلام
ترانزیستورها و خازنهایی که تعویض نمودید، در مقایسه با المانهای سوخته خود پاور ، از جنس مرغوب و خوبی استفاده نموده اید؟
یعنی ترانزیستورهای تعویضی دقیقا همان مدل خودش را استفاده کردی یا مشا به اش؟
اگر مشابه ، آنگاه دیتا شیتشان را مقایسه کرده اید
در ضمن جنس خازنها مرغوب و مشخصات آنرا دقیق رعایت کرده اید؟
اعلام نتیجه فرمایید تا راهنماییهای بعدی دوستان
بله همکار گرامی
ترانزیستورهای 2148 رو دقیقا از همون شماره و با برند همون کمپانی جایگزین کردم
همیشه از خازنهای مرغوب استفاده میکنم
ولی با این حال هر خازنی رو چند بار تعویض کردم (احتمال خرابی داخلی بهرحال وجود داره ، حتی مارکهای خوب)
متاسفانه ایراد همچنان وجود داره

m-star

کاربر
2008-07-22
38
180
44
شیراز
دوست عزیز اپتوکوپلر مدار پاور را چک کنید زیرا خرابی اپتو کوپلر باعث کم و زیاد شدن ولتاژ خروجی می شود

با تشکر
درود بر شما
تعویض اپتی کوپلر رو هم انجام دادم ولی تفاوتی نداره
پاور وقتی بدون بار سوئیچ میکنم تمام ولتاژها دقیق هست ولی وقتی به مادربرد یا هر وسیله دیگه ای وصل میشه و زیر بار قرار میگیره کلیه ولتاژ ها افت پیدا میکنه !!!

بالا