آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: مشورت درباره چسب قوی فلز برای لولای لپ تاپ

ali8889

کاربر
2010-10-22
447
1,823
دوستان با توجه به شکستن لولای های فلزی لپ تاپ ها از چه چسب فلزی استفاده کنیم تا لولا خوب به هم بچسبه و تحمل فشار داشته باشه من خودم چند سال پیش توی نمایشگاه یک چسب دوقلوی دیده بودم که دو تا فلز با هم چسب زده بودند و روی گیره بسته بودند و هر فشار روی میله فلزی میاوردی کنده نمیشد اما متاسفانه اسمش یادم رفته در ضمن میدونم با جوش دادن به هم میچسبه اما لطف کنند فقط چسب و تجربه خودشون در این کار معرفی کنند توی اینترنت سرچ میکردم دیدم حتی چسب های اومده که سوراخ رادیاتور ماشین هم میچسبانه حالا تا چه حد درست باشه نمیدونم

Dr.Laptop

کاربر
2013-03-04
151
1,232
www.Dr-Bios.ir
www.bios-laptop.ir
لولاهای لپ تاپ اغلب از جنس چدن درست میشن و من تا بحال خیلی از چسب هارو امتحان کردم ولی فایده ای نداشت زیرا که لولا قسمتیه که همش بازو بسته میشه و فشار زیادی روش میاد . بنظر من بهترین راه راهی که مشتری برنگرده بگه 4 روز دیگه که آقای فلانی این که بدتر شد که ...!! یا بازم شکست ...!! این بدترین اتفاق و حرفیه که به تعمیکار میشه گفت ( به نظر من )
پیشنهاد میدم حتما لولا نو بگیری و تعویضش کنی .... بعد از تجربه 6 ساله تعمیرات لپ تاپ به این رسیدم که شکستگی لولا = تعویض لولا.
موفق باشید.

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,707
iRanTK.iR
لولاهای لپ تاپ اغلب از جنس چدن درست میشن و من تا بحال خیلی از چسب هارو امتحان کردم ولی فایده ای نداشت زیرا که لولا قسمتیه که همش بازو بسته میشه و فشار زیادی روش میاد . بنظر من بهترین راه راهی که مشتری برنگرده بگه 4 روز دیگه که آقای فلانی این که بدتر شد که ...!! یا بازم شکست ...!! این بدترین اتفاق و حرفیه که به تعمیکار میشه گفت ( به نظر من )
پیشنهاد میدم حتما لولا نو بگیری و تعویضش کنی .... بعد از تجربه 6 ساله تعمیرات لپ تاپ به این رسیدم که شکستگی لولا = تعویض لولا.
موفق باشید.

سلام

مسلما تعويض لولاي خراب با يک لولاي نو بهترين چاره هست ، اما اگر لولاي خراب داخل بازار پيدا نشه بايد چکار کرد ؟

من تا به حال لولاي لپ تاپ تعمير يا تعويض نکردم اما به نظرم بهترين چسب هايي که ميشه استفاده کرد چسب سنگ يا چسب دوقلو باشند .

يک نوع چسب هم هست که مخصوص فلز هست و خيلي خيلي محکم ! اما نميدونم توي بازار گير مياد يا نه ؟

JB WELD

JB WELD LIQUID WELD SUITS ALL STEELS & CAST IRON.jpg

JB WELD LIQUID WELD SUITS ALL STEELS & CAST IRON.jpeg

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
اقای شاطی زاده راس میگه
وقتی این لولا تو بازار گیر نمیاد چه کنیم
حتی اگه گیر بیاد قیمت بالا بالا روشه
من خودم با همه نوع چسب کار کردم
یک مغازه تو اهواز سراغ دارم به نام چسب ایران ( چسبیران )
هر نوع چسبی که به ذهنتون خطور میکنه داره
تو همون ورودی مغازه یه بنر بزرگ چسبونده دیوار و پایین بنر هم دو تا اهن مخصوص جوشکاری رو با چسب بهم چسبونده
نوشته بود که هر کسی این دو تا اهن رو باز کنه 50 هزار تومن جایزه داره
خداییش چسب خیلی محکمی بود
امروز سره راهم میرم و ادرس و شماره تلفن ازش میگیرم
سفارش بده برات بفرسته

آخرین ویرایش:

fkh52000

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-11-13
876
5,238
شیراز
با سلام
با گفته اقای
asad1 موافقم چسب دوقلوی صنعتی
بسیار خوبه دیر خشک میشه ولی عالی هست
یه منبع اب داشتم که بوشن ان خراب شد جایی
نبود که بتوان جوشکاری کرد با چسب دوقلوی
صنعتی چسباندم بعد از یک روزمغزی و شیر
یکطرفه را با اچار لوله گیر سوار کرده و بستم
هرچه زور زدم اخ نگفت و هنوز داره کار میکنه

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
دوستان اسم چسب هم بفرمایید تا بتونیم تهیه کنیم

دوست عزیز می توانید از چسبهای 1.2.3 و چسب کفاشی نیز استفاده کنید این چسبها نیز بسیار قوی هستند ولی تعمیر لولا فایده ای ندارد بهتره لب تاب رو بدی مشتری ببره چون ارزش تعمیر کردن ندارد

با تشکر

بالا