آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نمایش پیغام invalid boot table روی هارد 1ترابایت وسترن

bhasoft

کاربر
2013-06-06
7
17
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت همه دوستان و مدیران سایت.

راستش دیروز سیستم رو باز کردم و فایرفاکس رو اجرا کردم تا گشتی تو اینترنت بزنم که یهو صفحه آبی ظاهر شد و سیستم ریست شد. بعدش یه خطای system disk boot failor (دقیقا یادم نیست.ولی یه خطایی شبیه همین) ظاهر شد. فکر کردم شاید فایل های بوت سیستم خراب شده و سی دی ویندوز 7 رو انداختم تا بازسازی کنم.اما ائنجا هم که هارد رو نشون میده ناشناخته نوشته بود. بعدش اون رو برداشتم و ریست کردم. که خطای invalid boot table ظاهر شد... با سی دی xp هم امتحان کردم و اونجایی که پارتیشن ها میاد برای نصب ویندوز یدونه پارتیشن خالی به نام local disk بود.حجمش هم کل هارد رو نشون میداد.
به همین خاطر دست نزدم.گفتم ببینم کسی هست کمکم کنه؟ نمیخوام فرمت کنم. چون خیلی اطلاعات دارم.
واقعا ممنون میشک کسی کمکم کنه...
(در ضمن ناگفته نماند به طور اتفاقی هم عصر همون روز به یه سایت برخوردم که هک شده بود و زیر سایت به انگلیسی یه چیزهایی مبنی بر boot شدن و چیزای دیگه نوشته بود که بستمش...) دیگه نمیدونم مشکل از چی میتونه باشه.همه پارتیشن هام یهو ناپدید شدن!!!

bhasoft

کاربر
2013-06-06
7
17
مرسی از پاسختون.
عرض به خدمت؛ هارد بنده 1ترابایت وسترن دیجیتال هستش.
WDC WD10EARS-00MVWB0
اطلاعاتم درباره نرم افزار های نوشته شده توسط خودم هستش.و کلیه مدارک و اسناد و کلی فیلم و عکس و غیره...

در ضمن بله سی دی هایرنت رو هم دارم.و یه نرم افزار هم از رو نت برداشتم که اسمش PTDD partion Table هستش که گفتم شاید بتونم پارتیشن های گم شدم را با این نرم افزار برگردونم..!

آخرین ویرایش:

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
سلام
با همون نرم افزاری که گرفتی احتمالا بتونی پارتیشن ها رو بر گردونی. نرم افزار فوق العاده ای یه.
با EASEUS Partition Master 9.1.1 Professional Edition هم یه امتحانی بکن.
موفق باشید.

bhasoft

کاربر
2013-06-06
7
17
مرسی امیر جان.ولی این نرم افزار اصلا کمک نکرد.اون نرم افزار قبلی هم که خودم دانلود کرده بودم پارتیشن ها رو بصورت عجیب غریب در میاره. به صورتی که هیچی توش معلوم نیست. میخواستم ببینم کسی نرم افزار قوی تر این این سراغ نداره؟ در ضمن وقتی میزنم پارتیشن پیدا کنه 1دونه NTFS میاره 2تا لینوکس میاره و 3تا هم Free نوشته. ممنون میشم یکی بگه اینا یعنی چی؟ البته حجم بعضی هاش 7mb هستش.بعضی ها زیاد. ممنون میشم راهنمائی کنید. اطلاعاتم برام خیلی حیاتی هستش... واقعا اگه کسی کمکم کنه منت بزرگی رو سرم گذاشته...

p.zonouz

کاربر
2012-08-03
119
356
تبریز
اگر سیستم دیگری دارید هاردتان را روی آن نصب کنید و با Easus data recovery و گزینه Complete Recovery اسکن کنید. اگر پارتیشن بندی را بتنواند پیدا کند اطلاعات به صورت مدون و ساختار فولدرها سالم خواهد بود در غیر این صورت فایلهایتان به صورت دسته بندی شده بازیابی می شوند. منظور JPG, Mp4,...
http://dl2.soft98.ir/soft/EASEUS.Data.Recovery.Wizard.Professional.6.0.rar

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
با سلام
اگر هاردتون توی بایوس شناسایی میشه باید بتونی برش گردونی
توی همون نرم افزاری که خودتون گرفتین یه گزینه داره بنام فکر کنم بوت فیکس اونو امتحان کنید.

bhasoft

کاربر
2013-06-06
7
17
مرسی از پاسخ های تون... ممنونم.بله من اون هاردو کنار یه هارد دیگه انداختم و بصورت یه پارتیشن که فرمت میخواد در اومده. چشم من هر 2رو امتحان میکنم و اطلاع میدم... ممنون ازتون...

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
با استفاده از نرم افزار Acronis disk dirctor که در هایرن بوت ورژن 10 وجود داره استفاده کن احتمالا بشه پارتیشن ها را برگرداند . نرم افزار خوبی برای مدیریت هارد دیسک است .

arashshr

کاربر vip
کاربر
2010-12-18
90
601
سلام دوست عزیز. دلیلهای زیادی می تونه باعث اینکار بشه اما اگه با دقت کارهایی که میگم رو انجام بدی می تونی به 99 درصد اطلاعات دست پیدا کنی. به شرطی که پارتیشن بندی نکرده باشی. چون اون موقع یه ذره کار فرق می کنه
اولین کاری که می کنی بالا اوردن کامپیوترت با یه ویندوز مجازی که تو پکیج نرم افزارهایی مثل گردو یا کینگ هست.(یا همون ویندوز لایو )
دلیل اینکار هم این هست که این ویندوز ها از هارد به عنوان محل نصب ویندوز و بوت استفاده نمی کنند. بلکه از حافظه رم استفاده می کنند و به همین خاطر اسیبی به اطلاعات هاردت نمی رسونند. و البته بالا اومدنش کمتر 3 دقیقه طول می کشه.
دومین کار تهیه نرم افزار Partition find and mount یا (PFM) هست و اسکن کردن هاردت که پارتیشن های قبلیت رو دقیقا با همون اطلاعاتت به صورت مجازی برات ریکاوری می کنه.(دقت کنین مجازی)
برای اینکه اطلاعاتت رو بتونی کپی کنی نیاز به یک هارد اکسترنال یا یه فضایی خالی داری.
ولی یه ایراد کوچیکی که این نرم افزار داره سرعت پایین این نرم افزار هست که برای برطرف کردن این مشکل می تونین از نرم افزار Get data back درایو مجازی ایجاد شده توسط PFM رو دوباره اسکن کرده (البته به صورت quick) و اطلاعاتت رو توسط این نرم افزار کپی کنی.
مطمئن باشین به این صورت اگه عمل کنین اکثر داده ها بر خواهند گشت.
در ضمن اگه اموزش نرم افزار PFM رو خواستی بهم بگو تا برات اموزشش رو بذارم.

آخرین ویرایش:
بالا