آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مدارات ساعت هاي الكترونيكي با نمايشگرهاي مختلف

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با سلام :
مداري كه براي شروع و هديه سوغاتي شما دراين تاپيك انتخاب كرده ام در نوع خود يكي از بهترين مدارهاي ساعت با قابليت هاي كنترل از راه دور و با نمايشگر ال اي دي بزرگ جهت بزرگنمايي اعداد و ارقام و مشاهده از فاصله دور ميباشد تمام جزييات مونتاژ و نقشه ها و مدارچاپي و ليست قطعات و.... در متن كامل امده است درضمن فايل پروگرامر ان نيز در يك پوشه جداگانه به صورت بعد از انزيپ هگزا موجود گذاشته ام كه در نوع خود بي نظير ميباشد دانلود مدار را حتما توصيه ميكنم .بندرت همچنين مداري كه كامل و عملي باشد گيرتون مياد .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 1.5 مگابایت بازدیدها: 2,224

r-el

کاربر
2009-02-25
2
21
ساخت مدار

سلام ببخشین شما این مدارو خودتون ساختین چون من می خواستم بسازمش ولی یکسری از قطعات اونو گیر نیاوردم میتونین منو راهنمایی کنین چون من تهرانم پیدا نکردم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
سلام ببخشین شما این مدارو خودتون ساختین چون من می خواستم بسازمش ولی یکسری از قطعات اونو گیر نیاوردم میتونین منو راهنمایی کنین چون من تهرانم پیدا نکردم
با سلام :
عزيزم تمام قطعات مصرفي در اين مدار اورجينال و بفور در بازار موجود هست شما كدام قطعه را پيدا نكرديد بفرماييد تا در صورت امكان راهنمايي كنم .
(در ضمن براي تشكر از گزينه تشكر استفاده كنيد و پست جديد نزنيد (تاپيك نورافشاني ...) كه حذف ميشه )
با تشكر .
موفق باشيد .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
ساعت با led خيلي جالب

با سلام :
اين هم يك ساعت با حال و جالب با led :
براي جزييات بيشتر ( به لينكهاي داخل فايل هاي ضميمه ) مراجعه كنيد .
بعد از دانلود و ايكستراكت = سورس و pcb و يك فايل تصويري نمايش از كار كرد مدار (avi ) همراه فايل ها تقديم ميگردد .
اين هم عكسي از ساخته شده مدار .
ميتونيد ارايش led ها را به دلخواه و سليقه خود (مدل دلخواه ) بچينيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 67.6 کیلوبایت بازدیدها: 1,546

hassan3

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-01-16
244
979
تبریز-کندرود
سلام استاد عزیز اگه امکان داره در مورد نحوه نمایش ساعت توضیح دهید واینکه آیا قطعات این مدار در تبریز یافت میشود یا خیر؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
سلام استاد عزیز اگه امکان داره در مورد نحوه نمایش ساعت توضیح دهید واینکه آیا قطعات این مدار در تبریز یافت میشود یا خیر؟
با سلام :
دوست عزيز با كمي دقت در فايل تصويري متوجه خواهيد شد مثلا در عكس زير ساعت 12و 25 دقيقه ميباشد از شكل زير راهنمايي كامل را بگيريد .
در ضمن ميتونيد با ابتكار خودتان طرح چينش ال اي دي ها را بدلخواه تغيير دهيد .
ثانيه شمار در وسط صفحه مشخص ميباشد .
با توجه به ليست تنها قطعه تقريبا منحصر به {
SX28AC/DP – MCU, DIP28, internal 4Mhz clock } خواهد بود كه اطلاعي از موجود بودن ان ندارم براي راهنمايي از پاساژ چهلستون فروشگاه نور و همچنين از فروشگاه هاي سايت مطالبه كنيد . ساير قطعات معمولي و بفور در همه فروشگاه ها موجود خواهند بود .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

majid3770

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
30
106
سلام به دوستان عزیز
جناب رجبی من یک ساعت دیجیتالی با ال ای دی در سال 78 درست کردم که از آی سی 5402 استفاده شده بود. که البته آند مشترک بود.
حالا میخوام از سون سگمنت استفاده کنم و اشتباها کاتد مشترک گرفتم. هیچ رقمه کار نمیده و حتما باید آند مشترک بگیرم تا راه بی افته؟
چون یایه ها رو طبق نقشه وصل کردوم ولی اصلا روشن نمیشه. البته یه برق دیسپلی به علت کاتد مشترک بودن اونها وصل نشده.

با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
سلام به دوستان عزیز
جناب رجبی من یک ساعت دیجیتالی با ال ای دی در سال 78 درست کردم که از آی سی 5402 استفاده شده بود. که البته آند مشترک بود.
حالا میخوام از سون سگمنت استفاده کنم و اشتباها کاتد مشترک گرفتم. هیچ رقمه کار نمیده و حتما باید آند مشترک بگیرم تا راه بی افته؟
چون یایه ها رو طبق نقشه وصل کردوم ولی اصلا روشن نمیشه. البته یه برق دیسپلی به علت کاتد مشترک بودن اونها وصل نشده.

با تشکر

با سلام :دوست عزيز اي سي 5402 معادلي از همون اي سي ttl 7402 ميباشد كه داراي 4 گيت نور ميباشد كه كاربردهاي عمومي دارد نقشه ساعت خود را بزاريد تا كامل راهنمايي كنم (در صورت عدم امكان اپلود نقشه لااقل شماره ايسي هاي ديگر را بزاريد ) با استفاده از يك اي سي اينورتر ميتوان كاتد مشترك را به اند مشترك و باالعكس تبديل كرد.با تشكر .موفق باشيد .

majid3770

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
30
106
با سلام :دوست عزيز اي سي 5402 معادلي از همون اي سي ttl 7402 ميباشد كه داراي 4 گيت نور ميباشد كه كاربردهاي عمومي دارد نقشه ساعت خود را بزاريد تا كامل راهنمايي كنم (در صورت عدم امكان اپلود نقشه لااقل شماره ايسي هاي ديگر را بزاريد ) با استفاده از يك اي سي اينورتر ميتوان كاتد مشترك را به اند مشترك و باالعكس تبديل كرد.با تشكر .موفق باشيد .

جناب رجبی
تا عصر توی یک سایت آپلود عکس میزارم و لینک میدم.
فقط برای راهنمایی بیشتر این نقشه ماله آقای بخت آور جلد شماره 4 کتاب مدارهای درخواستی جوانان بود که ساختم.
فکر میکنم دیده باشید همون نقشه هست که با برق 50 هرتز شهری هم کار میکنه.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا