آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم شناسایی آداپتور در لپ تاپ XPS L501

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
سلام دوستان...وقتی لپ تاپ رو روشن می کنم دوتا بوق میزنه و میگه آداپتورت شناسایی نشد و در نتیجه باطری شارژ نمیشه..با یه آداپتور دیگه و همینطور بدون باطری تست کردم این پیام تکرار میشه..لطفا راهنمایی کنید

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام دوستان...وقتی لپ تاپ رو روشن می کنم دوتا بوق میزنه و میگه آداپتورت شناسایی نشد و در نتیجه باطری شارژ نمیشه..با یه آداپتور دیگه و همینطور بدون باطری تست کردم این پیام تکرار میشه..لطفا راهنمایی کنید

دوست عزیز به علت وجود مدارات پیشرفته در داخل ایسی شارژ ایسی به گونه هوشمند عمل می کند و دستورات خود را از فتهایی که برای کار با باطری و فتهایی که برای شارژ کردن و شارژر در مدار شارژ لب تاب قرار دارند می گیرد که کوچکترین مشکل باعث اختلال در ایسی شارژ شده و باعث کارنکردن دستگاه با باطری و شارژر می شود وایسی صدمه می بیند بنابراین شما ابتدا فتهای مدار شارژ لب تاب را چک کنید و اگر مشکلی نداشتند باید ایسی شارژ را تعویض کنید

با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: eastboy

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
لطفا محل قرار گرفتن این قطعات را مشخص کنید.. نکته قابل ذکر اینه که الان دستگاه روشن میشه و کار می کنه ولی چون آداپتور رو شناسایی نمی کنه نمی تونه باتری رو شارژ کنه

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
لطفا محل قرار گرفتن این قطعات را مشخص کنید.. نکته قابل ذکر اینه که الان دستگاه روشن میشه و کار می کنه ولی چون آداپتور رو شناسایی نمی کنه نمی تونه باتری رو شارژ کنه
دوست عزیز این قطعات در مدار شارژ لب تاب که از سوکت شارژر روی مین بورد شروع می شود و به ایسی شارژ ختم می شود وجود دارند ولی بهترین کار این هست که نقشه شماتیک لب تابتان را دانلود کنید و طبق نقشه تعمیر کنید

با تشکر

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
جکستور عزیز مشکل اینجاست که من نقشه خوانی بلد نیستم..اگر راه حل دیگه ای هست که کمک می کنه لطفا اعلام کنید..ممنون

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
دوستان مشکل رو پیدا کردم ..مربوط به دو تا ترانزیستور 3 پایه بود که سوخته بود.. با شماره های QP7 , Qp8

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
دوستان مشکل رو پیدا کردم ..مربوط به دو تا ترانزیستور 3 پایه بود که سوخته بود.. با شماره های QP7 , Qp8
سلام دوست عزیز ممنون که نتیجه رو اعلام کردید اگر براتون مقدوره یک عکس از برد ومحل این دوترانزیستور برامون بذار باتشکر

بالا