آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم دیکت کردن هارد 500 در مادربرد Elite PT880

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
با سلام
من یک مادربورد Elite PT880 PRO-A دارم که قبلا با هارد 250 IDE کار می کرد الان برای ارتقاء یک هارد 500 گیگ توشیبا خریدم که SATA است ولی مادربورد آن را شناسایی نمی کند . قابل ذکر است مادربورد دو پورت SATA دارد که روی هر دو پورت تست شده و جواب نداده در صورتی که هر دو پورت با DVD-W جواب می دهد . در هنگام بوت مادربورد سعی می کند هارد را دیتکت کند ولی دیتکت نمی شود لطفا راهنمایی کنید .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
پاسخ : نشناختن هارد 500 روی مادربورد

سلام
هارد تو بایوس شناخته میشه ؟
dvdrw رو از روی برد خارج کن فقط با هارد تنها تست کن ببین بالا میاد
تنظیمات بایوس در در حالت پیش فرض قرار بده و مجددا تست کن

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013

سلام
هارد تو بایوس شناخته میشه ؟
dvdrw رو از روی برد خارج کن فقط با هارد تنها تست کن ببین بالا میاد
تنظیمات بایوس در در حالت پیش فرض قرار بده و مجددا تست کن
هارد در بایوس شناخته نمی شه و تمام مواردی که فرمودید انجام دادم باز هم نشد .

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383

با سلام
من یک مادربورد Elite PT880 PRO-A دارم که قبلا با هارد 250 IDE کار می کرد الان برای ارتقاء یک هارد 500 گیگ توشیبا خریدم که SATA است ولی مادربورد آن را شناسایی نمی کند . قابل ذکر است مادربورد دو پورت SATA دارد که روی هر دو پورت تست شده و جواب نداده در صورتی که هر دو پورت با DVD-W جواب می دهد . در هنگام بوت مادربورد سعی می کند هارد را دیتکت کند ولی دیتکت نمی شود لطفا راهنمایی کنید .

دوست عزیز ابتدا بایوس را با اخرین ورژن پروگرام کنید و اگر جواب نداد مادربرد را باید تعویض کنید

با تشکر

nbagheri

کاربر
2009-09-09
15
629

در بایوس گزینه ای مربوط به RAID هست ان را روی NON-RAIDقرار بده. 2- وینوز XPحتما باید SP3 باشه .ایراد برطرف میشه . ابتدا بایوس رو نگاه کن اگر چنین گزینه ای رو پیدا نکردی ویندوز sp3 جواب می ده

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013

در بایوس گزینه ای مربوط به RAID هست ان را روی NON-RAIDقرار بده. 2- وینوز XPحتما باید SP3 باشه .ایراد برطرف میشه . ابتدا بایوس رو نگاه کن اگر چنین گزینه ای رو پیدا نکردی ویندوز sp3 جواب می ده

تنظیماتی که فرمودید همه قبلا انجام شده و در ضمن هارد اصلا دیتکت نمی شه چطوری ویندوز را جواب می دهد ؟

poursobhi

کاربر vip
vip
کاربر

با درود
دوستان عزیز چند گله . لطفا مشکل دوست عزیزمان را خوب و به دقت مطالعه کنید و پاسخ دهید . ایشان فرمودند در بوت هارد دیتکت نمی شود چطور می شود در ویندوز 7 فلان ورژن مشکل حل شود ؟؟
دوم اینکه ایشان هنوز پاسخی به دوستان دیگر نداده اند..بهتر نیست کمی شکیبا باشیم تا ایشان خود کمی تلاش کنند ؟
موفق و پیروز باشید

آخرین ویرایش:

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013

با درود
دوستان عزیز چند گله . لطفا مشکل دوست عزیزمان را خوب و به دقت مطالعه کنید و پاسخ دهید . ایشان فرمودند در بوت هارد دیتکت نمی شود چطور می شود در ویندوز 7 فلان ورژن مشکل حل شود ؟؟
دوم اینکه ایشان هنوز پاسخی به دوستان دیگر نداده اند..بهتر نیست کمی شکیبا باشیم تا ایشان خود کمی تلاش کنند ؟
موفق و پیروز باشید

با تشکر از زحمات تمامی دوستان
من فایل بایوس مربوط به این مادربورد را نتوانستم در سایتش پیدا کنم اگه کسی فایل آخرین ورژن را داره اطفا قرار بده ( طبق فرمایش دوستمون که فرمودند بایوس را آپدیت کنم )

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان

سلام دوست عزیز لطفا عنوان را تصحیح کنید این هارد که نوشتید روی چه مادربردی دیتکت نمیشه آیا روی مادربرد دیگر تست کردید بعضی وقتها باید جامپرهای روی مادربرد را جابجا کنیم مخصوصا تو بعضی از ایسوس ها یک عکس کامل وبا کیفیت بذار وبه دوستان دقیق جواب بده تا اساتید ودوستان عزیز یهتر راهنماییت کنند موفق وموید باشید

بالا