آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کم وزیاد کردن نور تابلو ثابت ال ای دی

رسول21

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-09-04
200
409
باسلام دوستان من یه تابلو زدم 3200 تا ال ای دی خورده که سه تایی با یه مقاومت سری و بعد همه رو موازی کردم و یه فلاشر با میکرو اتمگا8 دارم که 7 کانال خروجی داره با IRF540 که به کلمات تابلو م وصل شده حالا میخام نور تابلو مو بتونم کم و زیاد کنم چه کار کنم؟فقط دوستان یه راه حل اساسی بگین چون وقت ازمایش و خطا ندارم متشکرم

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
باسلام دوستان من یه تابلو زدم 3200 تا ال ای دی خورده که سه تایی با یه مقاومت سری و بعد همه رو موازی کردم و یه فلاشر با میکرو اتمگا8 دارم که 7 کانال خروجی داره با IRF540 که به کلمات تابلو م وصل شده حالا میخام نور تابلو مو بتونم کم و زیاد کنم چه کار کنم؟فقط دوستان یه راه حل اساسی بگین چون وقت ازمایش و خطا ندارم متشکرم

سلام
اگه مدار افکتت این برنامه رو نداره .باید از یه مدار دیگه استفاده کنی . یا برنامه میکرو رو تغییر بده .فکر کنم مداراتی توهمین بخش گذاشتیم که قابلیت کم نور و پر نور شدن دارند. اگه می خوای نور کل تابلو رو کم وزیاد کنی ولتاژ ماسفت ها رو با یک دیمر ترانزیستوری کم و زیاد کن.

رسول21

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-09-04
200
409
سلام
اگه مدار افکتت این برنامه رو نداره .باید از یه مدار دیگه استفاده کنی . یا برنامه میکرو رو تغییر بده .فکر کنم مداراتی توهمین بخش گذاشتیم که قابلیت کم نور و پر نور شدن دارند. اگه می خوای نور کل تابلو رو کم وزیاد کنی ولتاژ ماسفت ها رو با یک دیمر ترانزیستوری کم و زیاد کن.

تو مدار فلاشر برای هر ماسفت از یه مقاومت یک کیلو استفاده شده حالا برای هر کانال باید یه ولوم بزارم نمیشه که با برنامه نویسی نمیشه من بسکام کار میکنم؟

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
تو مدار فلاشر برای هر ماسفت از یه مقاومت یک کیلو استفاده شده حالا برای هر کانال باید یه ولوم بزارم نمیشه که با برنامه نویسی نمیشه من بسکام کار میکنم؟

نه دوست عزیز منظور من منبع اصلی ولتاژ ماسفت هات اگه بصورت ثابت و بدون افکت استفاده کنی !

رسول21

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-09-04
200
409
این پاور سویچسنگ صنعتی یه ولوم تنظیم دارین من یه 12 ولت 20 امپر دارم که با تنظیم اون از 10 تا 13 ولت میشه مانور بدی میشه این بازه رو بیشتر کرد مثلا از 7 تا همون13 کردش؟

arshad256

کاربر vip
vip
کاربر
2009-12-17
212
1,241
تو بازار چنین مداری هست که نور ال ای دی های نواری هفت رنگ رو تغییر میده و قابلیت زیاد کردن و کم کردن نور تابلو رو با هر سرعتی داره قیمتش حدود ده هزار تومانه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin
بالا