آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل داغ کردن دستگاه XPS L501X

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
دوستان و همکاران سلام و خسته نباشید...یه دستگاه L501 دارم که خیلی داغ میکنه.. فنش رو هم چک و سرویس کردم..خمیر سیلیکون هم زدم..بایوس و درایور ها آخرین ورژنه و حتی ویندوز رو هم تعویض کردم ولی متاسفانه حتی واسه استفاده از اینترنت و هر کار معمولی دیگه ای خیلی داغ میشه دستگاه.. بخصوص قسمت تاچ پد و اطرافش! لطفا راهنمایی کنید.

آخرین ویرایش:

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
سلام.چند علت داره 1-مشکل خود فن(دور فن زیاد میشه؟وقتی که گرم میشه؟)2-وقتی که خمیر سیلیکون زدی خمیر روی چیپ ها و سی پی یو رو پاک کردی؟چه نوع خمیری زدی؟خودم چندیدن بار امتحان کردم خمیر غیر از خمیر روی خود چیپ و سی پی یو که خاکستری هست زدم سیستم یه شدت داغ کرده.

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
دوستان و همکاران سلام و خسته نباشید...یه دستگاه L501 دارم که خیلی داغ میکنه.. فنش رو هم چک و سرویس کردم..خمیر سیلیکون هم زدم..بایوس و درایور ها آخرین ورژنه و حتی ویندوز رو هم تعویض کردم ولی متاسفانه حتی واسه استفاده از اینترنت و هر کار معمولی دیگه ای خیلی داغ میشه دستگاه.. بخصوص قسمت تاچ پد و اطرافش! لطفا راهنمایی کنید.

دوست عزیز داغ کردن قسمت تاچ پد لب تاب های دل عادی هست ولی اگر خیلی داغ می کند از فنهای خنک کننده زیر لب تاب که به کولر معروف هستند استفاده کنید در ضمن لب تاب خود را کمی بالاتر از سطح میزکار قرار دهید تا هوای گرم از شیارهای زیر لب تاب خارج شود

با تشکر

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
سلام مجدد...لپ تاپ کول پد داره و زیرش کاملا بالا تر از میزه...وقتی لپ تاپ داغ میشه سرعت فن تغییری نمی کنه..مگر اینکه برنامه گرافیکی رو باز کنم..ولی مشکل اینجاست که حتی واسه کارای معمولی این مشکل رو دارم..در حالی که قبلا اینجوری نبوده و چندماهی هست که این مشکل واسش به وجود اومده.. اما خمیری که زدم سفید رنگه و فقط روی قسمت وسط چیپ گرافیک و سی پی یو زدم...خمیر خاکستری رو از کجا می تونم تهیه کنم ؟ آیا اسم خاصی داره؟

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
617
1,672
خمیر سیلیکون کربنی رو راحت میتونید تهران تهیه کنید

ولی به نظر من این میتونه از اطلاعات داخل هارد باشه مثلا بعضی ویروس ها و اسپی ها تمام ظرفیت CPU رو پر میکنن که باعث داغ شدن میشه دیگه و توی تسک مننجر درصد فعالیت رو 100 میزنه .

شما ویروس کشی کنید یا اصلا تمام هارد رو فرمت کنید یا هر کار دیگه ای که بلدید

اگر جواب نداد مربوط به خوده فنه یا قطعات درایورش

موفق باشی :32000000:

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام من هم شبیه همین مشکل رو با یک دستگاه HPداشتم که 2تا ایراد داشت اولیش مربوط به فن میشد که داخل خود فن به قدری زیاد پرز فرش جمع شده بود و دستگاه سریع گرم میشد و دوم هم از خود هارد مشکل داشت خود فن رو از داخل محفظه درر بیار و تمیز کن

poursobhi

کاربر vip
vip
کاربر

یکی از دلایل گرمای بیش از حد اشکال در رادیاتور خروج هواست . پره های رادیاتور رو کاملا با باد تمیز کن گاهی اوقات پشت پره ها با پرز مثل نمد گرفته شده و محل خروج هوای گرم را می بندد . در یک لپ تاپ توشیبا همین مشکل باعث خاموش شدن لپ تاپ می شد . دومین دلیل می تواند به خاطر خالی شدن گاز لوله انتقال دما به پره های رادیاتور باشد که می توانید با یک هدسینگ مشابه امتحان کنید . البته استفاده از سیلیکون مرقوب و یا نوار سیلیکون بسیار بجاست .
موفق باشید

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
از پاسخ همه دوستان ممنونم.. بعد از انجام پیشنهادات دوستان نتیجه رو اعلام می کنم...تشکر فراوان

nooroozi.f

کاربر
2013-06-02
67
140
قزوین
بعد از انجام کارهای که دوستان گفتن یعنی خمیر سیلیکون مرغوب تمیز کردن پره های هست سینک
اگر بازم داغ کرد
دقت کن دقیقا کدوم قطعه داغ میکنه به عنوان مثال شاید پل جنوبی که تو موارد دل زیر تاپ پده به مشکل خورده اگرم گرما رو قطعه خواستی نبود از پایه usb یه 5 ولت بگیر به فن یسره یشه ببین مشکلت حل میشه در بعضی موارد دیده شده دور فن پااین اومده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mavaramat
بالا