آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

انتخاب یک منبع تغذیه مناسب برای تعمیرات لب تاب و کامپیوتر

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام خدمت دوستان عزیز م میخواهم برای تعمیرات لب تاب یک منبع تغذیه بخرم به نظر دوستان چه مارکی بخرم ؟ و چند ولت و چند امپر باشه؟

ایا منبع تغذیه 2 امپر اداک خوب هست یا نه ؟

با تشکر

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
سلام دوستان عزیز و لذیذ
این منبع تغذیه چیه و به چه درد میخوره ؟
من یه دونه شارژر همه کاره خریدم سی تومن . منظورتون همونه یا فرق میکنه
علی خان بسم الله
یکم بیشتر توضویح بده
( از این عکس اوتاری که گذاشتی اصلا خوشم نمیاد . همون دختره جوکول مکول قشنگ بود :biggrins: )

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
سلام.باسمخان!!این منبع تغذیه آزمایشگاهی هست.ولتاژ از 1 تا30 ولت ودر آمپر های مختلف.معمولا برای کار ما که لپ تاپ هست ازش استفاده میکنیم.ی وقتایی مثلا میخوایم ببینیم ی لپ تاپ چقدر جریان میکشه که رو نمایشگرش مشخص میشه.و برای روشن کردن انواع لپ تاپ.اپه خواستید بخرید 30 ولت 5 آمپر بگیرید.آقای زارع دارند.زنگ بزنید قیمت بگیرید.من 2 سال پیش از مغازه های جلو پاساژ علائدین خریدمش 65 تومن که الان فکر کنم 250 تومن شده!//////////////////////////////////////////////////////////!!؟؟
201850smallpic.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز

علی جون میگم /////////////////// چند تا سوال دارم
جان علی مبارکه به تک تک جواب بده
این منبع تغذیه به چه درد میخوره ؟
در لپ تاپ های اب خورده - نوسان خورده - ضربه دیده هم استفاده میشه ؟
دقیقا تو کجاها و کدوم مشکلات به درد میخوره ؟
کجاها خیلی نیازت شده و باش رفع مشکل کردی ؟
من که ندارم واقعا نیازه ؟
اگه به لپ تاپی که 19 ولت میخوره 30 و یا 15 ولت میدی چی میشه ؟
اگه امپر کم و یا زیاد باشه چه بلایی سره لپ تاپ میاد ؟
اگه لپ تاپ روشن باشه و یه دفعه ای از 19 ولت ببرمش رو 30 ولت چی میشه ؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
جواب کلی این منبع تغذیه من باهاش پلی استیشن.لپ تاپ.موبایل.شوک به باتری موبایل و لپ تاپ.روشن کردن آمپلی فایر اسپیکر ها تست ماوس و دها دستگاه دیگه.ببین هر وسیله ای که تو داشته باشی و ولتاژش بین 1 تا 30 ولت باشه رو میتونی با این روشن کنی(تست بگیری!!من امروز باهاش ی ضبظ ماشین تعمیر کردم اتصالی داشت و جریان میکشید.اوکی شدی؟این منبع متغیره.التراسونیک که نیست که میگی باهاش لپ تاپ آبخورده رو درست کنی!!! .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
این منبع متغیر هست و قبل از اینکه بخوای به لپ تاپ وصلش کنی باید ولتاژ و آمپر لپ تاپ رو بدونی و دستگاه رو میزاری روی اون مقدار و وصلش میکنی و اگه کمتر باشه روشن نمیشه.و بشتر هم باشه دستگاه میسوزه.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
سلام در تایید صحبت های علی اقا منبع تغذیه یکی از مهم ترین دستگاه ها در عیب یابی هست این مسئله در تعمیرات موبایل جا افتاده و با توجه به جریان و یک سری اطلاعات دیگه عیب مشخص میشه .
اما در لپتاپ هنوز بنظر میرسه خیلی جا نیفتاده البته فرصت نشده بخش لپتاپ رو بررسی کنم اما در قسمت موبایل اموزشش رو تو این سایت ندیدم . (در مورد سایر دستگاه ها که علی اقا گفتن اطلاعی ندارم)
حالا یک مثال میزنم :
شما یک لپ تاپ خاموش دارید که جریان صفر هست حالا با زدن کلید پاور یک لحظه جریان داریم بعد صفر میشه یعنی یکی از خروجی های تغذیه اتصال کوتاه هست و در خروجی تغذیه دنبال قطعه مورد میگردیم .
البته حتما با شرکت اساتید با تجربه و یک بحث علمی میشه فلورچات های کارامدی در این مورد ارائه بدیم . من در اینترنت به چنین چیزی برخورد نکردم .

آخرین ویرایش:

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
سلام باسم جان جان داداش بگو این چظور کار می کنه اصلا به کجای لپ تاپ وصلش می کنی شوخی کردم باسم جان من یکی دو سال پیش گرفتم 52تومن الان نمی دونم چنده یکسال کارکرد خراب شد هنوز همینظور افتاده تومغازه فردا مارکش رو نگاه می کنم برات می ذارم تا از اون نخری اگه یه مارک خوب سراغ داری بگو تا بخرم

آخرین ویرایش:
بالا