آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: پاور کامپیوتر بعد از وصل کردن تصویر نمیدهد!

hojjatdavoud

کاربر
2012-11-18
92
427
47
گرمی
سلام دوستان من یک پاور دارم که همه ولتاژهایش با مولتیمتر درسته اما به سیستم که وصل میشه تصویر نمیده ولی سیستم روشن میشه
کسی میتونه کمکم کنه؟

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
پاسخ : پاور تصویر نمیدهد

سلام لطفا عنوان را ویرایش کنید در عنوان باید مدل دقیق ومشکل را بیان کنید شما تعمیرکارهستید یا نه ؟ پاور را بازکردید یا نه ؟

mkalemati

کاربر vip
کاربر
2012-12-14
121
239
خراسان رضوی

با سلام
مطلب مفیدی اعلام شده است دوستان هر کس تجربه تعمیرات این مدل پاور ها رو داره لطفا کوتاهی نکنه

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران

با سلام مشخصات و مدل پاور و کارهایی که انجام دادی را قید کن و عکسهای واضحی از مدار قرار بده تا بهتر راهنمایی شوید.

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,084

سلام دوستان من یک پاور دارم که همه ولتاژهایش با مولتیمتر درسته اما به سیستم که وصل میشه تصویر نمیده ولی سیستم روشن میشه
کسی میتونه کمکم کنه؟

با سلام خدمت شما
دوست عزیز اول از خراب بودن پاور مطمئن شوید شاید ایراد از مین یا کارت گرافیک باشد 
از لحاظ خوردن وات پاور به سیستم مطمئن شوید احتمال دارد وات پاور پایین تر از توان مصرفی سیستم باشد
اگر ایراد از پاور بود خازنهای اولیه و مخصوصا خازنهای خروجی را چک و تعویض کنید ولتاژهای اصلی مدار 12 ولت سیم زرد و 5 ولت سیم قرمز را بررسی کنید  اگر ولتاژ درست بود خروجی شما جریان کافی را ندارند و  میتونه خازنهای خروجی ایراد  داشته باشند..............

یا علــــــــــــــــــی  

sharokni

کاربر
2009-05-20
75
323

با سلام
دوست من شما یک سوال کلی پرسیدید بنابراین جواب شما می تواند شامل موارد زیر باشد :
الف) پاور مال همین دستگاه است که شما آنرا دارید استفاده می کنید و وات آن با دستگاه یکیست و ولتاژها با برچسب روی آن یکسیت:

1) اگر سیستم بالا می آید و بیب های ( آن که معمولا دوتا است) به صدا در می آید دلیل بر سلامت سیستم و قطعات جانبی است اما ویندوز بالا نمی اید احتمالا با توجه به درست بودن ولتاژها خازنهای خروجی و صافی پاور ایراد دارد و باید تعویض شود ( جریان زیاد تر از مقدار توان پاور است)

2) اگر بیب های را نمی زند یکی از قطعات جانبی مثل کارت گرافیک یا رم ایراد دارد

3) اگر بیب ها چند تا است احتمالا رم ایراد دارد

4) هنگام باز وبسته کردن دستگاه قطعه ای را درست اسمبل نکرده اید دستگاه کاملا بالا می آید اما تصویر را نمایش نمی دهد که قطعه مورد نظر در این حالت می تواند کارت گرافیک یا مونیتور یا کابل های اتصال مونیتور به سیستم باشد

5) سیستم هم بالا می آید و چراغ قرمز هارد که بروی کیس است روشن می شود و نشانگر این است که دارد ویندوز بالا می آید و در خروجی صدا هم صدای آهنگ دلنواز ویندوز می آید اما تصویر ندارید پس ایراد از قسمت کارت گرافیگ و مربوط به کابلهای مونیتور و برق تغذیه مونیتور می باشد و باید آن قسمت بررسی شود
ب) وات پاور با دستگاه هم خوانی ندارد و جریان مورد نیاز را نمی تواند تهیه کند در نتیجه پس از روشن شدن بعد از چند ثانیه بعلت اضافه بار دستگاه دوباره خاموش می شود پس باید پاور را ارتقا دهید.

با تشکر موفق باشید

آخرین ویرایش:

hojjatdavoud

کاربر
2012-11-18
92
427
47
گرمی

دوستان گرامی سلام از زحمت تمامی دوستانیکه پاسخ مرهمت فرموده اند کمال تشکر را دارم عرض کنم خدمتتان در رابطه با اینکه اینقدر دیر جواب دادم عرض کنم که من فکر میکردم وقتی به پست من جوابی داده میشود من از طریق ایمیل مطلع خواهم شد که الان متوجه شدم ایمیلی در کار نیست از تاخیرم پوزش میطلبم اما در مورد پاور از پاورهای بازاری که در ورودیشان دوتا13007 و یک pc3150 دارند میباشد در رابطه با اینکه سیستم سالم است یا نه بله سیستم کاملا سالم استچون من تعمیرکارم در بانک ملی کارمیکردم بدلیل بیماری بازنشسته شدم البته من 37سال دارم و قبلا 12سال تعمیرکار بودم الان دوباره به تعمیر روی آورده ام و تعمیر پاور را تازه شروع کرده ام یه 5تاپاور هم تعمیر کردم ولی دو مورد دارم که یکی 5ولت سیم بنفش را نداره که کلافم کرده و هنوزم راه نیافتاده و یکی هم همینه که سیستم روشن میشه ولی تصویر نداره سیستم با یه پاور دیگه کارمیکنه و در مورد واتش هم قبلا با همین پاور کارمیکرده. حالا لطفا راهنماییم کنید

mkalemati

کاربر vip
کاربر
2012-12-14
121
239
خراسان رضوی

یه تعدادی خازن الکترولیتی اطراف خروجی پاور هستش که معمولا به خاطر کوچکی خرابی ظاهری آن قابل تشخیص نیست
اونا رو تعویض کن مشکلت حل میشه

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)

دوست عزیز همونطور که اقای احمد پور گفت اگه عنوان رو ویرایش کنی بهتره