آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

قطع شدن آنتن یا شبکه در ویواز

sadegh88

کاربر vip
کاربر
2008-04-07
234
880
اهواز
با سلام
گوشی ویواز دارم که مشکل آن این است که آنتن آن قطع میشود یا شبکه را نمیشناسد و بعضی وقتها هم بدون مشکل کارمیکند.لطفا دوستان راهنمایی کنند.ممنون
دوستان لطفا راهنمایی کنند.
گوشی ویواز من مدتی است که انتن دهی ان ضعیف شده و مرتب قطع میشه و شبکه را نمیشناسد و یا فقط تماس های ضروری را انجام میدهد . ممنون میشم کسی کمک کند

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام
گوشی ویواز دارم که مشکل آن این است که آنتن آن قطع میشود یا شبکه را نمیشناسد و بعضی وقتها هم بدون مشکل کارمیکند.لطفا دوستان راهنمایی کنند.ممنون

دوست عزیز ابتدا از سلامت انتن هوایی و اتصال ان به مقره انتن مطمین شوید در ضمن در صورت وجود کوپل انتن ان را نیز تست کنید دوست عزیز به نظر من بخش انتن دچار لحیم سردی شده هست ابتدا تمام قطعات این بخش را با هیتر رفع لحیم سردی کنید و بخش انتن را باتینر 20000 فوری و مسواک شستشو دهید درضمن امکان معیوب بودن *****های ارسال و دریافت بخش انتن نیز وجود دارد که انها را حتما باید تست کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

sadegh88

کاربر vip
کاربر
2008-04-07
234
880
اهواز
دوست عزیز ابتدا از سلامت انتن هوایی و اتصال ان به مقره انتن مطمین شوید در ضمن در صورت وجود کوپل انتن ان را نیز تست کنید دوست عزیز به نظر من بخش انتن دچار لحیم سردی شده هست ابتدا تمام قطعات این بخش را با هیتر رفع لحیم سردی کنید و بخش انتن را باتینر 20000 فوری و مسواک شستشو دهید درضمن امکان معیوب بودن *****های ارسال و دریافت بخش انتن نیز وجود دارد که انها را حتما باید تست کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر
با سلام و تشکر
انتن گوشی تعویض نمودم باز فرقی نکرد و هیتر گرفته و با تینر هم شستشو دادم باز موقع کار قطع میشود .چند بارهم فلش کردم ولی درست نشد .منتظر جواب شما هستم. ممنون

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام و تشکر
انتن گوشی تعویض نمودم باز فرقی نکرد و هیتر گرفته و با تینر هم شستشو دادم باز موقع کار قطع میشود .چند بارهم فلش کردم ولی درست نشد .منتظر جواب شما هستم. ممنون

دوست عزیز اول شما از اتصال انتن هوایی به مقره انتن روی برد مطمین شوید و اگر مدار کوپل انتن دارد اون رو تست کنید و اگر معیوب بود اون رو حذف و جایش رو سیم کشی کنید در نهایت اگر باز هم مشکل حل نشد صافی های ارسال و دریافت یا همون خازنهای صافی بخش انتن معیوب هستند که باید تست کنید و هر کدام معیوب بود به جایش سیم کشی کنید گاهی اوقات این مشکل از نادرست بستن قاب گوشی نیز بوجود می اید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

آخرین ویرایش:

sadegh88

کاربر vip
کاربر
2008-04-07
234
880
اهواز
دوست عزیز اول شما از اتصال انتن هوایی به مقره انتن روی برد مطمین شوید و اگر مدار کوپل انتن دارد اون رو تست کنید و اگر معیوب بود اون رو حذف و جایش رو سیم کشی کنید در نهایت اگر باز هم مشکل حل نشد صافی های ارسال و دریافت یا همون خازنهای صافی بخش انتن معیوب هستند که باید تست کنید و هر کدام معیوب بود به جایش سیم کشی کنید گاهی اوقات این مشکل از نادرست بستن قاب گوشی نیز بوجود می اید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

سلام دوست عزیز
اگر امکان دارد روی نقشه گوشی توضیح دهید .با تشکر

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184
با سلام
دوست عزیز گوشی مال خودتونه یا مال مشتری است و در هر صورت بررسی کنید گوشی ضربه نخورده و یا قاب اون چالی و لقی ندارد
اما اگر مشکلی نداشت باید زمان انتن دهی و قطع شبکه ببینید سیگنال دارد یا نه

mahyar_r

کاربر
2013-01-06
165
741
با سلام
دوست عزیز سلام
شما با سیمکارت دیگه ای ازمایش کردید؟و همانطور که استاد
Masoud_Yفرموردند گوشی احتمالا ضربه خورده است که بعد خاموش روشن کردن گوشی تون کلا انتن خالی میکند گاهی اوقات .گوشی برای خودتونه یا مشتری؟اگر گوشی برای مشتری هست از کارهایی که روی گوشی شده نتیجه ای گرفتید که هیچ. اگرنشد بیخیالش شوید و بدید به مشتری بگید نمیشه ونشد چون اگر هم انتنش درست شود بازهم احتمال داره انتنش بپره بقول یکی از دوستان (دست نزن کارنداشته باش )میشه گوشی.اونوقت خدانکرده کارشما زیر سوال میره.

ضمنآ:اگردرست هم شد باز بامشتری طی کنید که احتمال دوباره مثل به مشکل برخوره انتن دهیش هم می باشد
چون گوشی لمسی بقول استادم گوشی های لمسی و لب تاپ ها از یه میلیمتری افتادند دیگه نگاه اش نکن و مخصوصا گوشی شما هم سونی اریکسون که اینا اکثرآ بعد اینکه انتن دهی شون به مشکل برخورد درست شدنش پنجاه پنجاه.

(همچنین شما فلت سیمی انتن هم چک کنید.)
موفق باشید

بالا