آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: نظر در مورد باکس مبدل Sata و IDE به USb

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام خدمت دوستان چند روز پیش میخواستم کابلهای تبدیل IDE و SATA به USB بخرم برای تعمیر هارد و درایوهای نوری ولی فروشنده به من گفت که این کابلها بعد از مدتی به هارد در دست تعمیر اسیب می رساند ایا این گفته درست هست ؟ دوستان چه جایگزینی برای این کابلها پیشنهاد می کنند؟

با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
سلام دوست خوبم
موضوع رو برای شما ویرایش کردم
خیلی با این باکس ها کار کردم و دست فروشنده درد نکنه که حقیقتش رو بت گفته
این مبدل ها مدام دیود موجود در هارد رو میسوزنه ولی برای دی وی دی رایتر ها تا الان مشکل نداشتم
اون باکسی که شما قیمت کردید قیمتش به 20 تومن هم نمیرسه
اگه باکس خوب میخوای بت ادرس یه فروشگاه معتبر میدم که الان حوله حوشه 70 تا 80 تومن میفروشه
اون باکس های معمولی موقعی که میخوای دی وی دی رایتر ساتا و یا آی دی رو باشون ویندوز عوض کنی تو محیط بوت شناسایی نمیکنه و فقط تحت ویندوز جواب میده
ولی این هفتاد تومنی که گرفتم الان باش یک دی وی رایتر اینترنال رو به ایکسترنال تبدیل کردم و مدام باش ویندوز عوض میکنم و خیلی راضی هستم و بهتر از دی وی دی رایتر های ایکسترنال توی بازار جواب میده
اون باکس معمولی کلا دو تا قطعه داره یک دونه تامین کننده برق و یک دونه هم مبدل ساتا و ای دی به USb هستش که فقط تامین کننده برق مشکل داره
شما میتونی دو کار انجام بدی برای تامین برق از یک پاور استفاده بکنی ( خودم دو ساله دارم از پاور گرین 380 به عنوان تامین کننده برق این باکس استفاده میکنم )
و یا میتونی خودت درست بکنی به یک اداپتور و یا همون ترانس 5 ولت و 12 ولت نیاز داری
امیدوارم به کارت بیاد

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
نمیدونم چرا با درایورهای اکسترنال مشکل دارید ولی من باشم به جای اینکه 70 تومان پول یک کابل بدم و یک درایور اینترنال هم جدا پول بدم و اون رو به همراه یک پاور به سختی حمل کنم یک درایور اکسترنال ظریف و زیبا میگیرم و راحت استفاده میکنم. من با درایور اکسترنال HP که دارم تا حالا بالای 200 تا سیستم ویندوز نصب و درست کردم و یک مورد هم نبوده که سیستم اون رو تو بوت نشناسه یا مشکل داشته باشه. مگه اینکه سیستمی باشه که اصلا هیچ usb رو تو بوت نشناسه

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
ما با اونا مشکل نداریم
اونا با ما مشکل دارن :biggrin0:
خدا میدونه همکاران و دوستانی که خدمات کامپیوتری دارن همه از داد این دی وی دی رایتر های ایکسترنال می نالن
خودم پایونر داشتم رحمت خداوند رفت . ام اس ای هم همینطور . لایتون هم همین طور
صاحب مغازه خودم یک هفته پیش باش صحبت کردم و گفتم یک دی وی دی ایکسترنال نیازه . گفت اصلا و ابدا
شما اگه با اچ پی 200 بار نصب ویندوز کردید من با این سامسونگ تا الان بیش از 5000 تا فقط رایت کردم و شاید هم بیشتر
ماشائ الله تو مغازه روزی بین 5 تا 15 تا نصب ویندوز داریم . ماهی فقط 50 تا سی دی و دی وی دی فقط برای ویندوز ویروس کشی و فول درایو رایت میکنم
دی وی دی رایتر تو برق میمونه . اصلا از برق درش نمیارم . مدام کار میکنه
اقای نکویی یک روز اومدی اهواز . پیش 50 تا همکار می برمت ببین کی از دی وی دی رایترهای ایسکترنال راضیه ؟؟؟؟
خدا نکنه باش 2 تا سی دی رایت بکنی انگارمیخواد منفجر بشه

حالا این جدا ......
اون باکس و پاور رو که جا به جا نمیکنیم . اون ها تو یک جای ثابت قرار داره
و اما کارهایی که میشه با این باکس کرد
مهم : فرمت کردن سطح پایین هارد کامپیوتر و لپ تاپ بدون وصل کردن به مادربرد و ریستارت کردن ویندوز
مهم : ویروس کشی هارد های اینترنال کامپیوتر و لپ تاپ مشتری
مهم : بیرون کشیدن اطلاعات از هارد های معیوب کامپیوتر و لپ تاپ
مهم : بدسکتور گیری بدون نیاز به رستارت کردن ویندوز
مهم : تست دی وی دی رایتر های اینترنال مشتری که تعمیرشون کردم بدون نیاز به ریستارت کامپیوتر
کارهای دیگه همچون پارتیشن بندی . تست صحت سلامت هارد و رایت کردن هم میشه انجام داد

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام خدمت دوست عزیز ممنون از راهنمایی خوبی که کردی یک سوال از شما داشتم تغذیه این باکس ها را توسط ترانس 5 و یا 12 ولت چگونه درست می کنند ؟ ترانس باید چند امپر باشد ؟ و به چه قطعاتی نیاز هست ؟ در ضمن ایا کابل تبدیل را می شود بطور جداگانه در بازار تهیه کرد و یا باید کل باکس را خرید؟

با تشکر

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
بحث تعمیرات هارد و مسائل دیگه فرق میکنه. من در مورد فقط درایور نوری گفتم. ولی انشا الله شما اینجا آمدید من نشونتون میدم که درایورم رو به هر چی وصل کنید راحت میشناسه. فقط یکم کند هست این رو قبول دارم اما مشکل شناخته نشدن نداره.

اون روز هم یک مسئله گفتم که قدیمیها بعضی ها یک کابل usb داشتند و اونها تو شناخته شدن مشکل دارن ، ولی انها که دو تا کابل usb دارن مشکلی ندارن ! حداقل دستگاه من که مشکلی نداره

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
ما با اونا مشکل نداریم
اونا با ما مشکل دارن :biggrin0:
خدا میدونه همکاران و دوستانی که خدمات کامپیوتری دارن همه از داد این دی وی دی رایتر های ایکسترنال می نالن
خودم پایونر داشتم رحمت خداوند رفت . ام اس ای هم همینطور . لایتون هم همین طور
صاحب مغازه خودم یک هفته پیش باش صحبت کردم و گفتم یک دی وی دی ایکسترنال نیازه . گفت اصلا و ابدا
شما اگه با اچ پی 200 بار نصب ویندوز کردید من با این سامسونگ تا الان بیش از 5000 تا فقط رایت کردم و شاید هم بیشتر
ماشائ الله تو مغازه روزی بین 5 تا 15 تا نصب ویندوز داریم . ماهی فقط 50 تا سی دی و دی وی دی فقط برای ویندوز ویروس کشی و فول درایو رایت میکنم
دی وی دی رایتر تو برق میمونه . اصلا از برق درش نمیارم . مدام کار میکنه
اقای نکویی یک روز اومدی اهواز . پیش 50 تا همکار می برمت ببین کی از دی وی دی رایترهای ایسکترنال راضیه ؟؟؟؟
خدا نکنه باش 2 تا سی دی رایت بکنی انگارمیخواد منفجر بشه

حالا این جدا ......
اون باکس و پاور رو که جا به جا نمیکنیم . اون ها تو یک جای ثابت قرار داره
و اما کارهایی که میشه با این باکس کرد
مهم : فرمت کردن سطح پایین هارد کامپیوتر و لپ تاپ بدون وصل کردن به مادربرد و ریستارت کردن ویندوز
مهم : ویروس کشی هارد های اینترنال کامپیوتر و لپ تاپ مشتری
مهم : بیرون کشیدن اطلاعات از هارد های معیوب کامپیوتر و لپ تاپ
مهم : بدسکتور گیری بدون نیاز به رستارت کردن ویندوز
مهم : تست دی وی دی رایتر های اینترنال مشتری که تعمیرشون کردم بدون نیاز به ریستارت کامپیوتر
کارهای دیگه همچون پارتیشن بندی . تست صحت سلامت هارد و رایت کردن هم میشه انجام داد

به نام خدا
باسم جان زحمت میکشی یه عکس از این دستگاهی که گفتی بزاری ممنونت میشم

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام دوست خوبم
موضوع رو برای شما ویرایش کردم
خیلی با این باکس ها کار کردم و دست فروشنده درد نکنه که حقیقتش رو بت گفته
این مبدل ها مدام دیود موجود در هارد رو میسوزنه ولی برای دی وی دی رایتر ها تا الان مشکل نداشتم
اون باکسی که شما قیمت کردید قیمتش به 20 تومن هم نمیرسه
اگه باکس خوب میخوای بت ادرس یه فروشگاه معتبر میدم که الان حوله حوشه 70 تا 80 تومن میفروشه
اون باکس های معمولی موقعی که میخوای دی وی دی رایتر ساتا و یا آی دی رو باشون ویندوز عوض کنی تو محیط بوت شناسایی نمیکنه و فقط تحت ویندوز جواب میده
ولی این هفتاد تومنی که گرفتم الان باش یک دی وی رایتر اینترنال رو به ایکسترنال تبدیل کردم و مدام باش ویندوز عوض میکنم و خیلی راضی هستم و بهتر از دی وی دی رایتر های ایکسترنال توی بازار جواب میده
اون باکس معمولی کلا دو تا قطعه داره یک دونه تامین کننده برق و یک دونه هم مبدل ساتا و ای دی به USb هستش که فقط تامین کننده برق مشکل داره
شما میتونی دو کار انجام بدی برای تامین برق از یک پاور استفاده بکنی ( خودم دو ساله دارم از پاور گرین 380 به عنوان تامین کننده برق این باکس استفاده میکنم )
و یا میتونی خودت درست بکنی به یک اداپتور و یا همون ترانس 5 ولت و 12 ولت نیاز داری
امیدوارم به کارت بیاد

با سلام خدمت دوست عزیز ممنون از راهنمایی خوبی که کردی یک سوال از شما داشتم تغذیه این باکس ها را توسط ترانس 5 و یا 12 ولت چگونه درست می کنند ؟ ترانس باید چند امپر باشد ؟ و به چه قطعاتی نیاز هست ؟ در ضمن ایا کابل تبدیل را می شود بطور جداگانه در بازار تهیه کرد و یا باید کل باکس را خرید؟

با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383

با تشکر

کسی نیست جواب منو بده ؟

با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc
بالا