آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشكل نصب ويندوز در hp dv6-1245dx

hamedxx48

کاربر
2010-03-02
35
57
با سلام خدمت دوستان .مدلش رو دقيق معلوم نيست وقتي ويندوز xp ميخوام روش نصب كنم همون قسمت اول بوت ميمونه وصفحه ابي نصب هم نمياد بعد از دو دقيقه erore صفحه ابي ميده ميگه كه هارد ودرايور رو چك كنيد -هارد-رم -سي پي يو-درايور -رو هم عوض كردم بازم جواب نداد عزيزان چه پيشنهادي دارن؟

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
همانطور که دوستان گفتند ویندوز xp فقط سرویس پک 3 روی لپ تاپهای جدید میتونید نصب کنید و سرویس پکهای قبل از اون نیاز به ویرایش و اضافه کردن درایور ساتا برای هارد دارید.

hamedxx48

کاربر
2010-03-02
35
57
با سلام و تشكر خب ويندوز 7 رو هم نصب كردم باز هم نشد من شكم رو مادربورده اين ارور رو ميده
IMG_۲۰۱۳۰۳۰۳_۱۷۴۶۱۲.jpg

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
شاید از هارد هم باشه! یک بار هاردتون رو چک کنید ببینید بد سکتور نداره؟ و دوباره پارتیشن بندیش کنید. اگر هم هارد سالم دارید که میتونید سریع تست کنید.
اگر مطمئن شدید ایراد نرم افزاری نیست لطفا در بخش تعمیرات سخت افزاری لپ تاپ hp تاپیک جدید بزنید.
با تشکر

mehdi50

کاربر
2007-02-05
95
247
سلام وقتی ما ویندوز xpرانصب میکنیم درست نصب می شود بدون مشکل کار می کند اما وقتی ویندوز 7 رانصب می کنم بدون مشکل کار می کند مشکل من اینجاست که هر دو ویندوز نمی توانم توی دو درایو جدا گانه نصب کنم و هر کدام از ویندوز ها رانصب میکنم دیگری را فرمت میکند مثلا ویندوز xp در درایو cنصب کردم و وقتی که ویندوز 7 را در درایو d نصب نمودم با خطایی با شکل بالا مواجه شدم و برعکس وقتی ویندوز 7 را در c نصب کردم و ویندوز xp را درd نصب کردم خطایی نزد ولی ویندوز سون را در درایو c فرمت شده بود لطفا راهنمایی کنید علت چیست البته هارد من یک ترا می باشد وتازه خریدم وروی هارد 80 چنین مشکلی نداشتم

behnam021

کاربر vip
کاربر
2012-02-08
244
420
با سلام اول اینکه شما نیاز به دو پارتیشن primary دارید برای هر یک از سیستم عاملها.دوم اینکه اول باید ویندوز xp نصب کنید بعد سون با توجه به پیغام بالا به نظر میاد بعضی فایلهای ویندوز درست و کامل کپی و نصب نشده که میتونه از سی دی ویندوز یا دی وی دی رامتون باشه بهتر با یک دی وی دی رایتر اکسترنال ویا سی دی دیگه تست کنید و میتونید از برنامه EasyBCD جهت مدیریت بوت سیستمتون استفاده کنید

آخرین ویرایش:

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
می تونید اول هم 7 نصب کنید و بعد xp ولی بوت xp پاک میشه و بعد باید با نرم افزارهای مخصوص بوت xp رو recovery کنید. مشکلی نباید باشه احتمالا شما درست انجام نمیدید. ولی چون توضیحاتتون دقیق و کامل نیست نمیشه بیشتر کمکتون کرد. من هنوز نفهمیدم دقیق شما چه مراحلی پیش میرید.
شما مرحله به مرحله هر کار که میکنید بنویسید من ببینم کجای کار اشتباه میکنید.
اول بهتره هر دو تا پارتیشن رو فرمت کنید که قرار هست ویندوز نصب بشه. بعد روی هر یک یک اسم بگذارید که قاطی نکنید مثلا یکی xp و دیگری 7.
حالا اول xp رو روی پارتیشن اول کامل نصب میکنید و ویندوز که آمد بالا و کار تمام شد حالا ویندوز 7 رو با dvd خودش بوت کنید و وقتی آمد بالا پارتیشنی رو انتخاب کنید که 7 نام گذاری کرده بودید و بقیه مراحل رو پیش برید.
اگر error گرفتید دقیق متن ارور و اینکه کجا این ارور رو گرفتید بنویسید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mehdi50

mehdi50

کاربر
2007-02-05
95
247
با سلام من تمام این مراحل را در هارد 80 که هارد قبلی میباشد انجام مدادم وهردو درست نصب میشد ولی از زمانی که هارد نو یک ترا خریدم نتوانستم دو ویندوز را نصب کنم ودی وی دی رایتر هم نو خریدم ولی باز هم نتیجه نگرفتم واز دو پارتیشن جدا استفاده کردم ولی نمیشه پارتیشن هرکدام 100 گیگ می باشد مراحل درست مثل قبل انجام می دهم روی هارد 80 هر دونصب میشه ولی روی این هارد جدید فقط یک از این ویندوز ها نصب میشه ودرس هم کار میکنه با تشکر

بالا